LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v lezení na obtížnost (09.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
8.Nespoutaný 11697
9.Mokroluský 11624
10.Stráník 11458
Bouldry:
8.Danda 10559
9.Novák 10550
10.Kopecký 10400
Hory:
17.Sukačová 3810
18.Louda 3754
19.Najman 3723

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5826 lezců
1189957 cest
Nové přelezy:
Buon Compl 7b
Balu Yoghi 7b/7b+
Vzali Mi M 7C
Jinýto Fin 7C+
Jednou Pac 7C
Jan Kareš 9/9+
Ozon 7C
Jedna Mozk 7C
Stěhovák Z 8A
Špekulant 7C+

Stěny
HO Jeseník - Jeseník
Ymca - Krásné Březno
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Txikon končí letošní pokus o zimní Everest

Alex Txikon vzdal letošní poslední pokus o zimní Everest bez kyslíku a kvůli větru sestoupil dnes definitivně do BC. "Neříkám sbohem ale na shledanou," napsal na Facebooku. Předevčírem se Bask dostal do C2, den na to, co ho  přišel pod Everest osobně podpořit Reinhold Messner.






Zpráva ze 7. března 2017:

Alex Txikon vyrazil na další vrcholový pokus o zimní Everest. Včera se Bask dostal do C2, hlásil větrné počasí, ale odhodlání, v kterém ho utvrdil Reinhold Messner. Ten ho přišel v neděli osobně do základního tábora podpořit v úsilí vylézt na Everest v zimě bez kyslíku.





Zde můžete sledovat jeho GPS tracker: racetracker.es/rt/everestwinter

Alex vyrazil pod Everest 25. prosince. Po několika částečných přípravných výšlapech ho koncem ledna opustil parťák Carlos Rubio. Musel být vrtulníkem evakuován kvůli zánětu plic do nemocnice.

Nakonec 10. února se Alex rozhodl vyrazit s malým týmem Šerpů na vrchol. V pondělí 13. února dosáhl Jižního sedla, odkud ho zahnala větrná bouře zpět dolů. Poté prohlásil, že v expedici bude pokračovat.

A na to přišla zpráva, že agentura to balí a expedici ukončuje. Nebylo jasné, proč to agentura udělala. Pak odletěl Alex do Káthamndů a s vedením agentury se dohodl na pokračování. A  po týdnu odpočinku v Káthmandu se 26. února vrátil do základního tábora a s týmem Šerpů začal opravovat průstup ledopádem Khumbu.

Předchozí zprávy na Lezci:

Alex Txikon je opět pod Everestem a jde nahoru

Alex Txikon málem musel skončit na Everestu kvůli agentuře
ale pokračuje dál


Alex Txikon stoupá na Everest v zimě bez kyslíku online report + GPS tracker

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 18:01 08.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 !10:50:26 07.03.2017
drzim palce!
marekodpovědět 

 Zpět v BC09:41:42 08.03.2017
Pro silný vítr je Alex zpět v BC
Kulaodpovědět 

 Foto dne:
slanění
Jižní hrana
 Databáze cest:
Všechny cesty (188048)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Buon Compleanno Tom 7b Monte Baldo
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Jednou Pacient, Navždy Pacient 7C Popová Skála
Kluzák 7B+ Popová Skála
Jinýto Finito 7C+ Popová Skála
Nově komentované:
Letos Moc Sněhu Nenapadlo 8+ Velká
One Inch Punch 7A Popova Skála
Pražská Varianta 5 Svatý Jan
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (37)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (2)

 Nově v inzerci:
Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 12 
 Někdy ano 
 14 
 Ne nepoužívám 
 14 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.