LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
3. 12031
4.Trojan 11956
5.Štípek 11769
Bouldry:
3.Trojan 11150
4.Novák 10853
5.Stráník 10800
Hory:
30. 2404
31. 2332
32.Kulajta 2304

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189478 cest
Nové přelezy:
Hemenex 7C+
Doly Modří 7C
Vymetání P 8A
Midnight L 7C+
Arsenik 9
La Vie En 7b
Conviction 8A
Gourmandis 8A+
Wilibaldov 9+/10-
Viva Festi 8a

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Prostor Letňany - Praha 9
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Noc tuleních pásů

ALPINE PRO 2006

Pořadatel: AKLVK ALPINE PRO - Janské Lázně
Datum konání: 7.1.2006

JANSKÉ LÁZNĚ -  Úvodním podnikem zahájili vyznavači závodního skialpinismu sezónu v Janských Lázních závodem NOC TULENÍCH PÁSŮ ALPINE PRO 2006. Závod byl započítávaný do seriálu Rock Point Český pohár ve skialpinismu 2006 a zařazený do trojice závodů Středoevropského poháru pro rok 2006. Na start se postavilo dohromady 174 závodníků, z toho 112 v hlavních kategoriích, a 62 v OPEN soutěži, v níž si příchozí mohli vyzkoušet, jaké úskalí čekají skialpinisty v nočním závodě. V Janských Lázních se představily reprezentační výběry České republiky, Slovenska a Polska, kteří spolu svedli boj o nejvyšší příčky. Zajímavostí byl start primátora hlavního města Prahy Pavla Béma, který ve své kategorii obsadil dvanáctou příčku.


po startu


Trasa hlavní kategorie mířila z centra Janských Lázní po hlavní silnici k dolní stanici lanovky na Černou horu, kde teprve závodníci nasazovali lyže a stoupali na její vrchol. Odtud sjížděli do Pece pod Sněžkou, kde vystoupali na Bramberk. Tam bylo potřeba použít mačky z předepsané výbavy. Z vrcholu se sjezdem dostali do centra Pece a osvětlenou sjezdovkou Javor zdolávali třetí stoupání. Následoval technicky těžký a podle mnoha účastníků nejobtížnější sjezd v neupraveném terénu do Javořího dolu, odkud trať pokračovala dlouhým táhlým stoupáním zpět na Černou horu. Pak je čekal už jen sjezd zpátky do centra Janských Lázní, kam opět dobíhali závodníci na botách.

Trať pro hlavní kategorie měřila celkem 20 kilometrů a během čtyř výstupů účastníci překonali celkové převýšení 1900 metrů. Trasa B byla zkrácena o úseky v Peci pod Sněžkou a závodníky na ní čekalo 14 kilometrů s převýšením 1100 metrů.


Slováci


Přesně v 17 hodin poslala Hanka Kynychová na trať 88 závodníků na delší trať a o čtvrt hodiny později vyrazilo 86 přihlášených na trasu B. V Krkonoších panovalo jasné počasí, na startu bylo -5°C, postupně se však ochlazovalo. Všichni účastníci  měli povinnost nést s sebou, nebo na sobě výbavu, která obsahovala bezpečnostní helmu, čelovku, bundu, batoh a 1 litr tekutin. Pro členy národních horolezeckých spolků, nebo horských služeb, kteří byli zápočítáváni do Středoevropského, nebo Rock Point Českého poháru, byla povinná výbava rozsáhlejší, podle pravidel závodů ve skialpinismu, a obsahovala například ještě mačky, lavinovou lopatu, nebo lékárničku. Pořadatelé zaregistrovali dva lehčí úrazy, a několik zabloudilých závodníků, nakonec ale všichni šťastně dorazili do cíle bez větších problémů.


bruslení


V hlavní kategorii potvrdili roli favoritů reprezentanti Slovenska Peter Svatojánský a Milan Madaj, na třetím místě je na stupních vítězů doplnil loňský vítěz, domácí Miroslav Duch. Díky počasí a sněhovým podmínkám vítěz Peter Svatojánský zlepšil dosavadní rekord závodu o necelých dvacet minut a v cíli se objevil krátce po sedmé hodině večer. Mezi ženami na delší trati si nejlépe vedla polská reprezentantka Magdalena Derezinska, druhá skončila Lenka Lackovičová ze Slovenska a třetí místo zůstalo Alici Korbové.


nasazování pásů


Po odstartování závodu se většina diváků přesunula do místního kina, kde pořadatelé promítali filmy z loňských ročníků a dalších světových závodů, kterých se zúčastnili.

Termín závodu na rok 2007, by měl zůstat opět stejný, proto první lednovou sobotu 6.1.2007 zvou pořadatelé z klubu AKLVK ALPINE PRO závodníky a diváky na start závodu NOC TULENÍCH PÁSŮ.


vyhlášení


VÝSLEDKY:
Muži A:
1. Peter Svatojánský SKP Štrbské Pleso SK        2:07:00
2. Milan Madaj James Bobrovec SK                    2:09:00
3. Miroslav Duch AKLVK ALPINE PRO ČR      2:17:24

Ženy A:
1. Magdalena Derezinska TKN Tatra team PL      2:49:32
2. Lenka Lackovičová ŽP Sport Podbrezová SK  2:54:23
3. Alice Korbová Přírodní vědy Praha ČR            2:57:25

Veteráni A:
1. Milan Blažko Psotova chata SK                        2:16:23
2. Miroslav Leitner ŽP Sport Podbrezová SK        2:21:05
3. Mikuláš Gebura James Dolný Kubín SK          2:33:32

Junioři trasa B: 1. Juraj Laštík James Dolný Kubín SK                  1:40:10
Juniorky trasa B: 1. Viera Findurová  Vysoké Tatry                          2:18:14
Kadeti trasa B: 1. Radoslav Groh AKLVK ALPINE PRO ČR        1:42:21
Kadetky trasa B: 1. Lucia Pastorková HK Kamenná chata SK          2:06:01
Muži OPEN trasa B: 1. Petr Maliga Třinec ČR                                        1:41:44
Ženy OPEN trasa B: 1. Katka Smoleňová James Dolný Kubín SK          2:14:03

Výsledky a fotogalerii najdete na www.ski-mountaineering.cz.

Štěpán Pleskač   [úpravy] 01:50 31.01.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Lachtaní pásy :-)13:49:57 31.01.2006
Moc pěkně sto napsal Štefane,kdybych tam nebyl sám bych tomu nevěřil  aproto se i Vy musíte příští rok zůčasnit.
Georginoodpovědět 

 Foto dne:
Mára Holeček a Radek Groh z expedice na Cho Oyu 2025
Pod Cho Oyu
 Databáze cest:
Všechny cesty (188018)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Midnight Lightning Of Ticino 7C+ Chironico
Edge A Sketch 6B+ Foxtown Boulders
Cry Of Humanity 6B+ Foxtown Boulders
No Name 6c Leonidio
M&M's 6c Leonidio
Nově komentované:
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Wilibaldovy Bicepsy 9+/10- Rudice
Tři Jestřábi 7B Popova Skála
Alfa Sumec 7B Popova Skála
Jestřábí Útok 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Ah | Re: Jo | Re: Jo | Re: Jo | Re: Jo | Re: Jo | Re: H | Re: Jo | Re: H |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (19)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (18)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Parťák do hor, žula volá | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1707 
 50 dní v divočině 
 1199 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1509 
 Andrea 
 1226 
 Ashima 
 1002 
 Barkley Marathon 
 1038 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1087 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 969 
 Gálfy - Horský život 
 926 
 Jak se staví ledovec 
 907 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1293 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1060 
 Lezci z Manína 
 1100 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 935 
 Operace Nos 
 1065 
 Plamen nikdy nezhasne 
 971 
 Pohlednice z konce světa 
 1206 
 Pomíjivost ledu 
 927 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 963 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 969 
 Rhapsodia Corcontica 
 969 
 Sama 
 1105 
 Šampioni zlatého údolí 
 1026 
 S lyžemi v oblacích 
 1250 
 Tenaya Traverse Challange 
 1049 
 Tenkrát na východě 
 1224 
 Velká alpská silnice - 73 
 993 
 Za oponou velehor 
 1170 
 Zápasník Dee Dee 
 1060 
 Životní výprava 
 1096 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.