LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
3. 12031
4.Trojan 11956
5.Štípek 11769
Bouldry:
3.Trojan 11150
4.Novák 10853
5.Stráník 10800
Hory:
30. 2404
31. 2332
32.Kulajta 2304

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5824 lezců
1189478 cest
Nové přelezy:
Hemenex 7C+
Doly Modří 7C
Vymetání P 8A
Midnight L 7C+
Arsenik 9
La Vie En 7b
Conviction 8A
Gourmandis 8A+
Wilibaldov 9+/10-
Viva Festi 8a

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bouldering v Chamonix

Že se leze a bouldruje v Chamonix, to není žádná novinka. Ale najít na Internetu něco pro tohle údolí je trochu problém. Tak přispěju aspoň nějakou zkušeností.
Nejsem žádný bouldrofil, ale poprvé v životě mě opravdově bavilo bouldrování v přírodě- takže asi to budou pěkný šutry, ne? Jde o sedlo v asi 1400 m. n.m.  jen  pár km od Chamonix vedle silnice směrem na Śvýcarsko.
Podle některých oklouzaných bouldrů půjde zřejmě již o klasickou oblast. Bouldroví "amatéři" jako já si ale najdou takové množství  lehčích neopocených a neošoupaných problémů...asi tak na několik dní. Je to lábuš chodit v trenkách od bouldru k bouldru přes borůvky jak melouny, nad hlavou zasněžené kopce..
Převažují šutry 2-4 metrové, některé mají i 8m. Problémy jsou v naprosté většině převislé, občas lze narazit i na kus lehce ukloněného matroše, vyčištěného od seschlého mechu. Úplně lehké bouldry tu však  nenajdete. Bouldermatka není na většinu problémů potřeba (i když by se občas velice hodila)- tráva s hlínou udělá svojí práci.


A co skály? My jsme objevili jen jediné- přímo nad švýcarskou celnicí. Hned za budkou celníků zatočíte na zákaz vjezdu přímo do lesa (prej je to úplně v pohodě- a opravdu bylo) a serpentinama dojedete na parkáč s úly včel. Odtud pěšky do krpálu 1/2 h. Kdo má rád styl lezení na Rovišti (jako já) tak bude nadšenej z této žuly (první pohled z údolí trochu odradí- takové nevábně nepevně vyhlížející uskupení polorozpadlých uskupení- zdání ale klame). Lezení je zde vynikající, převažují lehce ukoloněné cesty- 6a-7a (jedno až třídélkové), je tu i hodně pekelně převislých 7béček a céček 
Doporučuju vzít kolo i když máte lenoru na šlapání jako já- je tu mega sjezd do údolí směrem na Švýcarsko- 13km, převýšení odhadem přes kilometr, průměrná rychlost 60km/h. Chamonix jako symbolu šlapání (na kole nebo péšo) se tedy dá úspěšně vyhnout!

Tomik   [úpravy] 12:12 13.08.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Col de Montets
se jmenuje to sedlo.A je spíš nad Argentiére. Je tam informační středisko parku.Teče tam voda a v okolí bouldrů i potok.Poslední číslo Kletternu pojednává o většině lezeckých oblastí v údolí Šamonice.Fotky z C.d.Montets mívají v pozadí Aig.Verte, Dru a Charmozy.Nebo mraky a mlhu.Na některý bouldry by musela být ta bouldrová postel plovací.
Zapsal: John, 20:08:10 13.08.2002
 V centru?
A neni nahodou taky nejaka stena primo ve meste? Mam dojem, ze kdyz jsem tam byl v 92 tak jsem tam s rodici urcite na neco narazil. Bylo to smerem na Les Hous nekde u parku. Cele mo to pripadalo jako cvicna stenka, kde se da se shora sejit po zebriku :)
Zapsal: Lumi, 16:58:39 14.08.2002
 Crag CLIMBS in Chamonix
Tak se jmenuje pruvodce kde je popsano 26 lezeckych a boudrovych blasi v okoli chamu, da se koupit v kazde trafice a stoi 19eurosu. K mani jsou dve verze jedna anglicka a ta druha francouzka.Primo pod Chamonix jsou skaly Les Gaillands jsou rozdeleny do 6 sektoru delky cest od 15 do 70m obtiznost ale prevazne kolem 5. nejake to 6b budete muset dukladne pohledat. Vse je dobre odjistene a pod skalou je vysypany jemny sterk ktery dovezli nekde z reky a jsou tam navezene i balvany osazene borhaky to aby se meli ti frantci kde prikurtovat kdyz nekoho jisti. No a podle toho to tam taky vypada spousta lidi a vselijake jine chamrate kolem. Z teto oblast jsem byl dost znechucen dost tezky kozum. Asi je lepsi navstivit jene oblasti ktere nejsou tak snadno dostupne.
hore zdar
Zapsal: Cesta, 18:14:43 16.08.2002
 VwHCHNKLPuhFzgkQ
Im new at couponing, aatcully i just started this week!!!which websites did you go on to get samples??how did you get FREE magazine subscriptions(ebony)??Can you also please post the pages where you did the surveys??Ive done surveys but at the end they were just fakes please help me out
Zapsal: kvNGbjFmNMwVpwojhnc, 13:35:53 16.01.2013
 IHuxDVJNUoglnyks
JebFq5 I loved your post.Really thank you! Great.
Zapsal: TPjhwSMYCSzZOOTodvH, 19:25:45 19.12.2013
 xWbwucNnTzem
1M0qLt Very good post.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: gQQjdiJmxLWmNJIX, 19:03:54 20.12.2013
 
Limerick Canoe Club
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:24 08.01.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Mára Holeček a Radek Groh z expedice na Cho Oyu 2025
Pod Cho Oyu
 Databáze cest:
Všechny cesty (188018)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Midnight Lightning Of Ticino 7C+ Chironico
Edge A Sketch 6B+ Foxtown Boulders
Cry Of Humanity 6B+ Foxtown Boulders
No Name 6c Leonidio
M&M's 6c Leonidio
Nově komentované:
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Wilibaldovy Bicepsy 9+/10- Rudice
Tři Jestřábi 7B Popova Skála
Alfa Sumec 7B Popova Skála
Jestřábí Útok 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jo | Re: Jo | Re: Jo | Re: Jo | Re: Jo | Re: H | Re: Jo | Re: H | Re: H | Re: Nelze zkontrolovat |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (18)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (17)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Parťák do hor, žula volá | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1707 
 50 dní v divočině 
 1199 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1509 
 Andrea 
 1226 
 Ashima 
 1001 
 Barkley Marathon 
 1038 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1087 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 969 
 Gálfy - Horský život 
 925 
 Jak se staví ledovec 
 907 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1292 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1060 
 Lezci z Manína 
 1100 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 935 
 Operace Nos 
 1065 
 Plamen nikdy nezhasne 
 971 
 Pohlednice z konce světa 
 1205 
 Pomíjivost ledu 
 927 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 963 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 969 
 Rhapsodia Corcontica 
 968 
 Sama 
 1105 
 Šampioni zlatého údolí 
 1026 
 S lyžemi v oblacích 
 1250 
 Tenaya Traverse Challange 
 1049 
 Tenkrát na východě 
 1224 
 Velká alpská silnice - 73 
 993 
 Za oponou velehor 
 1170 
 Zápasník Dee Dee 
 1060 
 Životní výprava 
 1096 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.