LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
27.Suchan 10532
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
Bouldry:
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192776 cest
Nové přelezy:
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stříbrná radost Karolíny Grohové

Ve švýcarském středisku Portes du Soleil si dali dostaveníčko od 23. února do 1. března vyznavači závodního skialpinismu. Tou dobou se zde konalo 4. Mistrovství světa.

Mezi 350 reprezentanty  z osmadvaceti zemí se představilo s českou výpravou i šest závodníků AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu z Janských Lázní. V hlavní mužské kategorii Miroslav Duch, v kategorii žen do 23-let Dita Formánková, mezi juniory Radek Groh a Ondra Fejfar a kadeti Karolína Grohová a Petr Adámek. Favority na umístění na předních příčkách byli především medailisté z loňského Mistrovství Evropy ve Francii sourozenci Grohovi. Radek si v loňském roce z Mistrovství Evropy odvezl dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, ale letos přestoupil do starší kategorie juniorů. Jeho sestra Karolína se může pochlubit jednou stříbrnou a jednou bronzovou medailí z loňského evropského šampionátu, ale je hlavně dvojnásobnou vítězkou závodů Evropského poháru.
Účastníky šampionátu čekalo celkem pět závodních disciplín, rozložených do šesti závodních dnů. Klasický závod jednotlivců Individual race, štafety - Relay, dvojice - Team race, časovka do vrchu - Vertical race  a novinkou bylo zařazení dlouhé trasy jednotlivců – Long distance s převýšením 2800 metrů. Juniory a kadety čekal pouze závod jednotlivců, Verical race a štafety.
Největší radost prožil český team předposlední závodní den v závodě Vertical race.
Karolína Grohová nestačila stejně jako v loňském roce pouze na Leony Ferran a pro Českou republiku vybojovala stříbrnou medaili. V závodě, který rozhoduje o momentální výkonnosti a fyzické připravenosti všech účastníků bez technických prvků skialpinismu. V závodě, který není mezi závodníky zrovna oblíbený, protože hodně bolí. Sen o zlaté medaili se Karolíně rozplynul v polovině stoupání, kdy na „odpočinkové rovince“ soupeřce z Francie jely rychleji stoupací pásy a vybudovala si rozhodující náskok. Potom už jen stačilo hlídat si další z výborně připravených francouzských soupeřek  Emily Favre, a historicky první medaile z Mistrovství světa pro Českou republiku je na světě. Má stříbrnou barvu a jen málo stačilo ke splnění zlatého snu. I přesto byla v cíli Karolína i celá česká výprava neuvěřitelně šťastná. Po nepříliš povedeném začátku šampionátu, kdy se našim závodníkům především technicky nedařilo v individuálním závodě i ve štafetách, bylo potěšující i šesté místo v juniorech pro Radka Groha, který se nepotkal na šampionátu se svojí obvyklou formou a jedenácté místo Ondry Fejfara.
Reprezentanty České republiky i šestici závodníků z Janských Lázní ještě může těšit páté místo v hodnocení národů, kdy česká výprava nestačila pouze na suverénní alpské a pyrenejské státy Itálii, Švýcarsko, Francii a Španělsko.


Dita Formánková Vertical Race




Florent Perrier 3 x zlato, 1 x stříbro z MS




Individual Race




Individual Race Junioři




Individual Race Karolína




Individual Race Mirek Duch




Karolína Grohová




Karolína_stříbro_Vertical Race




Long Distance Francie Itálie Švýcarsko Španělsko na čele




Radek Groh




Team Race




Vertical Race bolí




Vertical Race kadetky




Vertical Race v cíli




Vertical Race vyhlášení kadetky


Výsledky a fotogalerie na www.smwc2008.ch www.ski-mountaineering.cz www.skimountaineering.org

Štěpán Pleskač   [úpravy] 06:33 06.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 šovinistická poznámka13:58:27 06.03.2008
Francouzky a takový fešný miciny? To čumim!
stipodpovědět 

 Dávej na ty nohy15:24:02 06.03.2008
¨¨¨Pěkně,pěkně ste si dali do noh...
A nevím proč by Francouzky měli být ošklivý co woe
Sudodpovědět 

 Vrchlabí jede!19:53:30 07.03.2008
Velká gratulace Grohovcům,jen tak dál :):)
Majzlíciodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mirage 8b+ Datca
Scorpio 7c+ Datca
L'oasis 6b+ Datca
Flashword 8a+ Datca
L’illusionniste 8a Datca
Nově komentované:
4 Low 8C Valle Bavona
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá | Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + |

 Kde to vře:
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)
Beauty of Aurina (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 776 
 Někdy ano 
 785 
 Ne nepoužívám 
 816 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.