LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
27.Suchan 10532
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
Bouldry:
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192776 cest
Nové přelezy:
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Film: Stefano Ghisolfi a selhávání v Burden of Dreams a Silence

Krátký dokumentární film z nacvičování nejtěžšího lezení na světě - bouldru Burden of Dreams 9A ve Finsku a cesty Silence 9c v Norsku - zveřejnil na Youtube italský top lezec Stefano Ghisolfi. Snímek se jmenuje Ready to Fail tedy něco jako Připraven na selhání. V obou projektech Stefano zatím neuspěl, a námětem filmu je právě připravenost na selhání.

V první části filmu z loňského nacvičování Burden of Dreams to ním zkouší Ital Elias Iagnemma, kterému se tento boulder podařilo před několika týdny vylézt, jak jsme psali zde: Elias Iagnemma oznamuje přelez bouldru Burden of Dreams 9A

Zde je film Ready to Fail ke zhlédnutí (má cca 18 minut):




Standa Holec   [úpravy] 12:51 24.04.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 konecne13:41:27 24.04.2024
konecne po vsech videich o burden of dreams vim jak vypada:)
xp13odpovědět 

 kurovec x cesky lestis13:42:33 24.04.2024
Mimochodem to tam taky radil kurovec, nebo to tak vykartacovali ze to vzali i se stromy?
xp13odpovědět 

 Hezke video09:02:48 25.04.2024
Moc pekne udelane video, doporučeníhodné
MichFodpovědět 
 Re: Hezke video22:10:17 25.04.2024
Teda pustiť sa do najťažších ciest na svete a nebyť pripravený na neúspech to chce veľké sebavedomie.
e.odpovědět 
  Re: Hezke video12:47:04 26.04.2024
Já myslím, že Stefano má nárok být sebevědomý. Přelezl postupně všechna známá 9b+ Change, Perfecto mundo, Bibliografii a přidal k nim svůj vlastní Excalibur, na kterém pár špičkových lezců zatím neuspělo. Je dobře, že jde s kůží na trh a pustil i do Silence. S Burden to bude mít těžké, tam neuplatní svoji vytrvalost a ještě bych řekl, že mu chybí pár cm výšky.
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mirage 8b+ Datca
Scorpio 7c+ Datca
L'oasis 6b+ Datca
Flashword 8a+ Datca
L’illusionniste 8a Datca
Nově komentované:

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli |

 Kde to vře:
Beauty of Aurina (170)
EP v ledolezení Bern, Švýcarsko (94)
lidé&HORY 5/2025 (12)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 772 
 Někdy ano 
 782 
 Ne nepoužívám 
 808 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.