LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192780 cest
Nové přelezy:
Franta Jet Xc
Brutal Ass XIa
Periferie XIa
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+

Stěny
Nový Jičín - Nový Jičín
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
HOKOK Sport Kladno - Kladno

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Iker Pou - třetí opakování Pan Aromy 8c

V polovině července zopakoval Iker Pou cestu Pan Aroma 8c v severní stěně Cima Ovest di Lavaredo v Dolomitech.

Po „protáhnutí lýtek a prstů“ v kolmé vícedélkové cestě Solo per vecchi guerrieri 8c (+) se bratři Pou pustili do dalšího dolomitského 8céčka. Tentokrát si vybrali převislou Pan Aromu v severní stěně Cima Ovest di Lavaredo, která je letos obzvlášť populární (na začátku července se podařilo první opakování Hansjörgu Auerovi a druhé opakování Helmutu "Heli" Kotterovi).

Zkoušením cesty strávili Iker a Eneko tři dny. 14. července v 7 hodin ráno se pak pustili do RP přelezu. Nejtěžší 8c délka, která vede ve střechovitém převise, Ikera pustila až na pátý pokus, což jejich postup zdrželo. K tomu se připojilo špatné počasí a duo bylo donuceno přespat nalehko ve stěně. Na vrchol dolezli druhý den ráno.


Video z jejich přelezu:




Zdroje:

Osobní stránky Ikera a Eneka Pou

Simona    [úpravy] 22:27 23.08.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 sen12:00:22 24.08.2010
to je krasnej zatim nesplnitelnej sen
leguanodpovědět 

 bigup21:54:00 25.08.2010
moc pěkné... alex tahle habla espaňol jo, to čumim :))
odpovědět 
 Re: bigup17:00:00 26.08.2010
VAMOS VAMOS QUE NOS VAMOS!!!
Esusodpovědět 

 !!!23:31:18 27.08.2010
muy bien muchachos!! :))
honza k.odpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191561)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Brutal Assault XIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Mirage 8b+ Datca
Scorpio 7c+ Datca
L'oasis 6b+ Datca
Flashword 8a+ Datca
Nově komentované:
4 Low 8C Valle Bavona
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá | Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + |

 Kde to vře:
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)
Beauty of Aurina (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 778 
 Někdy ano 
 788 
 Ne nepoužívám 
 818 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.