LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)
SP ledy Korea (09.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5838 lezců
1192946 cest
Nové přelezy:
Rock´n´rol 7c/7c+
Beta 8A
Euro 2000 7B+
Satan 7C+
Ebola 8A+
Chihuahua 8A+/8B
Shiva96 8A+
Immanenz 8A+
Rock´n´rol 7c/7c+
Mara 7c

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Boulder Cave Bar - Opava
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Rock Point Olomouc - Olomouc
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nový kousek Markuse Bocka

Frankenjura

Podle Markusových slov byla přelezena jedna z nejhezčích ( a asi i nejdelších linií ve Frankenjuře).

Povedlo se mu to 8. dubna když asi po 4 dnech strávených pilováním cesty, přelezl starý projekt jeho lezeckého kamaráda Arno Dimmlera.


Cesta se nachází v pravé části Bärenschlucht Wände  a ten kdo ji bude chtít přelézt se bude muset dostat přes asi 40 kroků za male chyty v poměrně táhle převislé stěně.
Cesta , která ještě nemá zatím žádné jméno začíná jako Drive by shooting, 8b+/8c a dále pak uhýbá po klíčovém místě tvrdými křížovými kroky doprava, zde lezce čekají ještě dalších šest těžkých tahů a závěr je cestou Im Auge des Zyklopen, 8a obtížnost celé cestyje někde kolem 11-/11 nebo 8c+.


Ryby na Bärenech nevěřícně koukají na Markusovo krokové variace

foto by © Jana Lukášová


Zdroj:  climbing.de

Lezec.cz   [úpravy] 08:00 19.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Projekt stropem?09:12:48 19.04.2007
A co ten projekt stropem vpravo od Herkula? Nechce ho taky Bůček zkusit? Nebo už to má přelez, nevíte o tom někdo něco? Na FJ.com o tom nic nepíšou, přitom je v tom občas nekdo k vidění (minimálně 3 různý Němčíci, z nich ani 1 neni Bock) a kroky se taky zdají, že půjdou všechny.
Lukyodpovědět 

 ryby17:42:04 19.04.2007
takovejch lidi kolem, dokonce i naky horolezci a jeste je za ty roky nikdo nesezral. Divny.
lacoodpovědět 

 Adam11:13:18 20.04.2007
Tak co, kdo si myslí, že to Adam práskne na OS? :-)
Ondraodpovědět 

 Foto dne:

Pod Hlavaticí
 Databáze cest:
Všechny cesty (191570)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
...do Větších Akcí 6A+ Hlavatice
Nebudem Se Pouštět... 6B Hlavatice
Feiner Riss 5+ Felsen Bei Coswig
Bien Venue 6+ Felsen Bei Coswig
Rosenweg 5+ Felsen Bei Coswig
Nově komentované:
Po Stropu 8 Pašinka
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Koperniko 6b Buzetski Kanjon

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Pragocentrismus? | Re: Pragocentrismus? | háčky jsou pro lemply | Re: Pražské paradoxy | Re: Pražské paradoxy | Pražské paradoxy | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz | Re: Dotaz |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (12)
Beauty of Aurina (2)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (1)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 903 
 Někdy ano 
 902 
 Ne nepoužívám 
 966 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.