LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11750
7.Širůčková 11728
8.Nespoutaný 11697
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Danda 10559
Hory:
2.Černý 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192478 cest
Nové přelezy:
Üstsüz 7b
Meltem 7b/7b+
Liquide Co 7b+
Rock Repub 8+/9-
So Long Be 9-
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a

Stěny
RAJČE - Brno
DDM Domino - Hronov
Bongo Brno - Brno

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sportlife Boulder Contest

již tento týden

smallVe čtvrtek ráno se otevřou brány brněnského výstaviště a bude zahájený už 11. ročník veletrhu Sportlife. Letos se na Sportlife opět vrací lezecký závod a to v podobě Sportlife Boulder contest. Takže v sobotu můžete vyrazit do pavilonu V brněnského výstaviště, kde je připraven i další zajímavý doprovodný program, který si užije nejen lezecká veřejnost, ale také mladší návštěvníci.

Sportlife Boulder Contest
Aktuálně je k závodu přihlášeno 52 závodníků v kategorii mužů a 15 závodnic v kategorii žen. Tomáš „Svišť“ Pilka dnes zvednul profily, zítra se doplní dopadiště a začnou stavět bouldry. Hlavním stavěčem je Silva Rajfová, které budou pomáhat i Věrka Kostruhová, Tomáš“Svišť“ Pilka, Jirka Čermák a Radek Lienerth. Přeci jen postavit dvanáct kvalifikačních kousků a pak čtyři dobré finálovky dá celkem práci. Každopádně i pokud nebudete závodit dává startovní listina najevo, že se bude na co koukat.
Kvalifikace se začne lézt od 10:00, finále by mělo propuknout po třetí odpoledne. Kvalifikační cesty budou od 5A do 7B, finálovky… Tak to se uvidí :)
Pěkné ceny do závodu věnovali HUDY sport, Tendon, Saltic, Triop, BLACK DIAMOND a Montana. Na organizaci závodu přispěli CK V-Tour (distributor OeAV sekce Edelweiss) a horolezecká škola ClimbOn (distributor OeAV sekce Austria). Z výstavbu boulderingové stěny děkujeme Pilka Kameny – lezecké stěny.
Propozice závodu

poster


Prezentace a horolezecké osobnosti doprovodného programu
Z dalšího doprovodného programu Sportlifu (celý program) bych určitě doporučil promítání Marka Holečka o expedici Gasherbrum 2013 (v pátek od 15:00 do 16:00), v sobotu pak prezentaci Robina Kalety o freeridu nejen na Aljašce (15:15 až 16:00). V neděli pak promítání Pavla „Bači“ Vrtíka o zajímavých výstupech v Alpách (13:00 – 14:00) a Jirky Švihálka o skiextrémech v Peru (14:00 – 15:00).
V rámci Sportlifu také bude pokřtěna také nová knížka Radka Jaroše o jeho expedicích a pokud budete chtít mít výtisk i s podpisem autora budete mít možnost v sobotu od 13:00 do 13:30.

Možnost aktivního vyžití
V prostorách pavilonu V je připraveno několik lanových aktivit, které jsou díky prostředí pavilonu velmi atraktivní. Asi nejzajímavější je více jak 100 m dlouhá lanovka, svůj odhad i odhodlání můžete vyzkoušet na tarzaním skoku (letos nastavitelný výškově i vzdálenostně) nebo si dát traverz po více jak 25 m dlouhém Barmském mostu.
Ve čtvrtek a pátek můžete na lezecké stěnce vyzkoušet vybrané modely lezeček La Sportiva a Triop, v sobotu a ndeděli budopu boty k dispozici u boulderingové stěny, kde je bude možné vyzkoušet v průběhu kvalifikace Sportlife Boulder contestu a v neděli při volném lezení, kdy budou opět nahozeny kvalifikační i finálové bouldry. Takže pokud nezvládnete závodit v sobotu, můžete si velmi dobře zalézt v neděli.
Novinkou drytoolingového sektoru jsou letos dvě stěnky 8 x 2 metry. Jedna mírně převislá a jedna ukloněná. Nahozené varianty mají od M5 do M9 a dokonce jsou připraveny dvě linie pro lezení od spodu. Na vyzkoušení budou k dispozici zbraně od BLACK DIAMOND a drytoolingové lezečky od TRIOPu, řada směrů je však upravena i tak aby šli lézt i bez maček v lezečkách nebo botách.
S partnerem HUDY sport jsme připravili soutěž o batohy Deuter. Každý účastník vyplní registraci soutěže a pokud vyleze alespoň jednu z cest až na vrchol bude zařazen do slosování. Celkem budeme soutěžit o čtyři batohy Deuter.








Co se týče vstupu na veletrh mají jej závodící na Boulder Contestu zdarma, ostatním doporučuji vyplnit předregistraci. Tato předregistrace je levnější, než běžné vstupné.

Těšíme se na Vás, Radek

Zoban   [úpravy] 09:43 07.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Registrace Sportlife Boulder Contest21:45:42 07.11.2013
Vcera vecer nam na startovce naskocilo celkem 75 prihlasenych k zavodu. Bohuzel to je z naseho pohledu maximalni kapacita, ktera se da v casovem planu zavodu zvladnou.
V tuto chvili davame vsechny prichozi registrace na pozici nahradniku.
V pripade dotazu prosim volejte 603810600
Diky Radek
 zobanodpovědět 

 vítězové12:26:25 10.11.2013
Vyhrál Marián Šeliga (Banán) a Iva Vejmolová.
Děkujeme za pěkné závody a ceny!
zúčastněnýodpovědět 

 chvála17:21:05 10.11.2013
V Brně závody prostě uměj moc děkujem
divák lezecodpovědět 

 výsledková listina18:02:37 11.11.2013
Hodte pak pls odkaz na kompletní výsledky, dík
Tomášodpovědět 
 Re: výsledková listina18:43:10 11.11.2013
Na clanku se pracuje, vysledky zatim v kratkem clanku na drytoolcup.eu
radek
zobanodpovědět 
  Re: výsledková listina19:44:50 11.11.2013
výsledky na drytoolcup.eu nefunguji,resp jsou tam stručné výsledky finále, ale celkové výsledky se v excelu nezobrazují.
odpovědět 
   Re: výsledková listina19:19:39 12.11.2013
už je do překlopené do pdf
Radek
zobanodpovědět 
    Re: výsledková listina21:13:59 12.11.2013
Jak se to vůbec v kvalifikaci bodovalo? Podle těch původních pravidel asi ne, to by bodově vůbec nevycházelo.
Došlíkodpovědět 
     Re: výsledková listina21:21:10 12.11.2013
Tak už sem asi na to přišel. 100 bodů top, 50 bodů zóna a nějaké odpočty za pokusy, asi 10 b.
Došlíkodpovědět 
      Re: výsledková listina10:34:03 13.11.2013
jo je to jak rikas 100 top 50 zona, odpocty za pokusy 5b. Prvni kriterium ale bylo pocet topu.
Tom Vidlakodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Üstsüz 7b Datca
Meltem 7b/7b+ Datca
Liquide Comme Une Flaque 7b+ Datca
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Nově komentované:
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Standing Ovation 10-/10 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (21)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 650 
 Někdy ano 
 617 
 Ne nepoužívám 
 659 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.