LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12172
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5837 lezců
1192480 cest
Nové přelezy:
Üstsüz 7b
Meltem 7b/7b+
Liquide Co 7b+
Rock Repub 8+/9-
So Long Be 9-
Wild Publi 9a
Terra Medi 8a
Vítej Z5 J 7C
Bedda Mact 7c
Silly Game 8a

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Saské lezení má jít na seznam kulturního dědictví UNESCO

Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO nominovalo Německo saské pískovcové lezení. Upozornil na to Lukáš B v diskusi zde na Lezci a píše se o tom v zahraničním tisku. Horolezectví v Sasku bylo na seznam nominováno vedle berlínského techna a několika dalších německých kulturních tradic.


Standa Holec   [úpravy] 09:13 17.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 není11:21:59 18.03.2024
Stando, není.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: není01:44:47 19.03.2024
je to tak, spolu se zimnim pruvodem masek v bavorskem Kirchseonu, technem od Kraftwerku a kobercem z Hessenska dostal bohuzel prednost knir vychodonemeckeho pornoherce.
 Lacoodpovědět 

 k věci14:58:10 19.03.2024
občas je fajn nějak deklarovat, že nějaká tradiční činnost je zajímavým fenoménem a "kulturním dědictvím", a že tedy její zachování je veřejným zájmem. pak provozovatelé této činnosti nejsou ve přích, kdy se porovnávají konflikty více veřejných zájmů tak na okraji a netahají za tak krátký provaz.

já mám samozřejmě rád sokoli a brouci a mechorosty a cévnaté rostliny, ale zároveň se rád sápu po skalinách, kde s výše zmínenými sdílím prostor. a nechci být z přírody paušálně vyháněn, aby ty mechorosti pod půlmetrem sněhu a sokoli toho času dlící v teplých krajích nebyli ohrožováni. a v tom mi může ta šaškárna s kulturním dědictvím být mocným spojencem, kdy se zákaz lezení nebo rozhodnutí o vyhrazení (a jak se vůbec papíry jmenují) bude muset s takovým veřejným zájmem nějak vypořádat.
Lukas B.odpovědět 
 Re: k věci15:35:13 19.03.2024
Já jen poznamenal, že Saxoni se nedostali do UNESCO. OSN jim na jejich plazení po písku neskočilo. Tak si to Germáni strčili aspoň na svůj státní seznam, kde mají 15 položek včetně vyšívání, duc-duc, opíjení před Vánoci a další.

Mimochodem: ty hesenské koberce jsou ve skutečnosti lidová výšivka z regionu podél řeky Schwalm a je to zjednodušená kopie profesionálních drážďanských výšivek.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: k věci15:56:04 19.03.2024
150 položek
Kuba Turekodpovědět 
   Re: k věci19:38:04 19.03.2024
ok. stačí když kape. v každém případě je hrozně fajn občas říci, že měkká a víceméně udržitelná a tradiční forma využívání přírody je veřejný zájem a že ti exoti sápající se na skály (vandrující s celtou, sjíždějící řeky na kánojích a další) nejsou vandalové a zločinci.
Lukas B.odpovědět 
  Re: k věci14:35:35 01.04.2024
Ok, přeformuloval jsem tedy ten začátek zprávy, díky.
 Standaodpovědět 
 Re: k věci15:37:32 19.03.2024
ja bych se nebal, az jednou vykopou server Lezce archeologove,, budem tez vyhlaseni za chranene historicke pamatky
l.odpovědět 

 Foto dne:
Trebenna East
T.H.C., 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188343)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Üstsüz 7b Datca
Meltem 7b/7b+ Datca
Liquide Comme Une Flaque 7b+ Datca
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Nově komentované:
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
So Long Beauty 9- Geyikbayiri
Neznámá 7+ Hlubočepské Plotny
Standing Ovation 10-/10 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď | + | Re: Para | do pohody se hoď | Re: Para | Špatně předstíraný nadhled |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (21)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)

 Nově v inzerci:
Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 650 
 Někdy ano 
 621 
 Ne nepoužívám 
 660 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.