LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5825 lezců
1189703 cest
Nové přelezy:
Vertikální Xb
Odcházení Xb
Tušení Sou 10-
Poklad Nib 7C
Naplivu Na 7B+
Ztopořený 9+
Duch Bez T 8A
Strongman 7C
The Big Ha 7C
Čikuma 7C+

Stěny
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
Vertigo lezecké centrum - Bratislava

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice po dvacátépáté…

smallZávody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích. Oproti minulým hubenějším rokům se sešlo účastníků více, do čtyř kategorií se rozdělilo celkem 57 závodníků…

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Jan Kendík před svými kolegy Vojtou Trojanem a Josefem Patrným (všichni Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Soupeřkám o kousek odlezla Andrea Obročníková (HO Český Ráj), těsně za ní skončila Natálie Tužová. Třetí na bedně stála Eliška Novotná (obě Komorní výtah).

Na ženy čekala cesta se silovým začátkem a plastovou strukturou, závěr byl ale opět spíše silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Jako v minulých letech si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec), převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr. Před trámem skončila Jana Obročníková , těsně za ní o generaci mladší Anna Obročníková (obě HO Český ráj).





Kvalifikace pro 25 mužů byla silově i technicky dost náročná, řešení závěrečného boulderu našel pouze jediný závodník, ostatní končili většinou na oblých chytech těsně před koncem. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 10 lezců. Zde to tahalo za ruce hned od prvních kroků, řešení úvodního převisu našli a do stropu se dostali jen čtyři lezci. Dále už to byl boj s natékajícím předloktím ve stropě a trámu. Své soupeře přelezl junior Vojta Trojan (Komorní výtah Liberec), o dva chyty za ním skončil Dalibor Muráň (Hluboká). Třetí dolezl Honza Havel (Makak Jablonec).

O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet. Děkujeme našim sponzorům – ALB forming, Triop, Makak, HudySport Jablonec,ObrWorks a Var.

Více na stránkách www.horohejnice.webzdarma.cz


Kaspíny   [úpravy] 08:51 05.01.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 díky vám22:01:35 06.01.2015
Opět nezbývá než poděkovat za super závod! Dokonce už byli opět k vidění "vlasáči" a několik generací lezců! Paráda! Příští rok se nestyďte a doražte zalézt a zapařit taky!
tomáš tříska benešodpovědět 

 Tradiční závod22:37:45 06.01.2015
Jeden z mála tradičních závodů, které jsou vhodné opravdu pro všechny (od začátečníků až po vrcholové lezce). Děkujeme za něj a příští rok se těšíme naviděnou!
Eliškaodpovědět 

 Díky11:18:03 08.01.2015
Díky a Těšíme se na další poslední ročník. :)
Bobrodpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (188032)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rýna 5A Zvůle
Ladička 6B+ Zvůle
Sestupová 5A Zvůle
Boží Přikázání 5B Zvůle
Teatro Tatro 9 Červenica
Nově komentované:
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri
La Vie En Rouge 7b Castelluzzo
Večerní 8- Čertovy Skály U Lidečka
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Jo | Re: Ah | Re: Jo |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (29)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1745 
 50 dní v divočině 
 1219 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1536 
 Andrea 
 1241 
 Ashima 
 1018 
 Barkley Marathon 
 1053 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1098 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 984 
 Gálfy - Horský život 
 937 
 Jak se staví ledovec 
 920 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1315 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1074 
 Lezci z Manína 
 1108 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 947 
 Operace Nos 
 1073 
 Plamen nikdy nezhasne 
 984 
 Pohlednice z konce světa 
 1215 
 Pomíjivost ledu 
 940 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 983 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 979 
 Rhapsodia Corcontica 
 983 
 Sama 
 1124 
 Šampioni zlatého údolí 
 1047 
 S lyžemi v oblacích 
 1273 
 Tenaya Traverse Challange 
 1065 
 Tenkrát na východě 
 1248 
 Velká alpská silnice - 73 
 1006 
 Za oponou velehor 
 1184 
 Zápasník Dee Dee 
 1079 
 Životní výprava 
 1113 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.