LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
23.Jungling 10616
24.Melen 10601
25.Smetanová 10534
Bouldry:
23.Košťál 9950
24.Vaňous 9850
25.Urubčík 9800
Hory:
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189037 cest
Nové přelezy:
Gremlin Ha 8a
Kalytube 7b+
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a

Stěny
Studénka - Studénka
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

5. Díl - Donovaly, Slovensko

Pohybovat se po horách lze mnoha způsoby. Některé jsme vám už ukázali a spousta dalších možností, jak se ve sněhu vyřádit, nás ještě čeká. Jednou z nich je třeba psí spřežení.

Na první pohled se možná zdá, že si jen tak vezete pozadí, jenomže když nejste jen pasivní pasažér a zkusíte si roli mushera, tak se pořádně nadřete.

Po Donovalech se psím spřežením - proč ne

Po Donovalech se psím spřežením - proč ne


Nicméně my jsme na Slovensko vyrazili hlavně kvůli snowboardingu. Že se dají na prkně dělat roztodivné věci na sněhu i ve vzduchu, to tak nějak vnímáme všichni. Ovšem, že se na prkně může krásně šlapat i do kopce - to vědí jen opravdoví fajnšmekři. A kdo to do této chvíle netušil, tak mu malinko rozšíříme obzory. A to díky splitboardu, který funguje v podstatě jako snowboardová skládačka a nevázaný pohyb po horách umožní i vyznavačům jednoho prkna.

Splitboard zná málokdo

Splitboard zná málokdo


Tolik oficiální text. A realita? Donovaly jsou střediskem jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří se chtějí - ať už lyžích nebo na prkně - vyřádit ve snowparku. Okolní kopce jsou pro skialp jako stvořené a mají tu vytyčené skitouringové trasy. My jsme stihli projít se záchranáři Horské záchranné služby Pavolom Klobušníkem a Milanem Mastišem jen část a stálo to za to. A spolu s námi vyrazil i Ota Tyl a Silva Látalová na splitu. Moderní vázání i konstrukce prkna jsou opravdu pokrokem a i línější nátury si můžou na splitu užívat. Vážně! Však se podívejte…

S Horskou záchrannou službou plánujeme skialpovou túru

S Horskou záchrannou službou plánujeme skialpovou túru


Tak nějak jsme čekali, že při výuce snowboardingu to s námi několikanásobný vítěz mezinárodních závodů ve Freestyle snowboardingu Zolo Strcula nebude mít lehké… A neměl. Staré psy novým kouskům jen těžko učit. A my si po víc než čtyřiceti letech na dvou prknech se svázanýma nohama poradit prostě neumíme. Inu, každému podle jeho gusta.
Náladu jsme si trochu spravili na večerku – osvětlení je příjemné, sjezdovka tak akorát dlouhá. A hlavně pak v místním pivovaru – vaří tu vážně originální druhy chmelového moku.

S freestylerem Zoltánem Strculou jsme se poprvé postavili na klasický snowboard

S freestylerem Zoltánem Strculou jsme se poprvé postavili na klasický snowboard


Donovalský díl vysíláme v sobotu 2. prosince ve 13.40.
Příště vyměníme v názvu země jen jediné písmenko – ze Slovenska míříme do Slovinska. V dalších dvou dílech se setkáme s legendami sjezdového lyžování – s Jure Koširem a Tinou Mazeovou. Jednou na Krvavci, podruhé v Bovci – na Kaninu. A pak že Slovinsko je jen letní destinací… To rozhodně ne! A místní kopce překvapí o ostřílené alpské harcovníky!

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:57 01.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187959)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Repisa Me Hace Polvo 6b Chulilla
Dónde Va La Gente? Donde Va V. 6a+ Chulilla
Directa Del Tropezón 6a Chulilla
Severus 7C+ Chironico
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Nově komentované:
Drž Se Vlevo 6 Skály Pod Barborkou
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka

 Nově v diskusi:
kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry |

 Nové komentáře:
Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (26)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1564 
 50 dní v divočině 
 1080 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1398 
 Andrea 
 1125 
 Ashima 
 925 
 Barkley Marathon 
 943 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1011 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 888 
 Gálfy - Horský život 
 840 
 Jak se staví ledovec 
 828 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1193 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 969 
 Lezci z Manína 
 1011 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 871 
 Operace Nos 
 995 
 Plamen nikdy nezhasne 
 877 
 Pohlednice z konce světa 
 1114 
 Pomíjivost ledu 
 856 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 887 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 896 
 Rhapsodia Corcontica 
 884 
 Sama 
 1041 
 Šampioni zlatého údolí 
 962 
 S lyžemi v oblacích 
 1142 
 Tenaya Traverse Challange 
 962 
 Tenkrát na východě 
 1141 
 Velká alpská silnice - 73 
 924 
 Za oponou velehor 
 1116 
 Zápasník Dee Dee 
 974 
 Životní výprava 
 1001 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.