LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v lezení na obtížnost (09.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5826 lezců
1190065 cest
Nové přelezy:
Monkey Bus 8A
Akumulátor XIb
King Of Bo 8a+
Gandalf 7c
Resentin 7c+
La Puta Ti 7c
Geografia 7c
Zitto E Ti 7c
Buon Compl 7b
Balu Yoghi 7b/7b+

Stěny
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra před kvalifikací na olympiádu zkusil, zda dá 9a flash

Před blížící se evropskou olympijskou kvalifikací, která začíná zítra ve francouzském městě Laval, vyrazil Adam Ondra otestovat formu na skály do Slovinska, kde se mu předevčírem podařilo vylézt na flash cestu za 9a.

"Evropská kvalifikace v Lavalu se rychle blíží, takže jsem se rozhodl si formu otestovat i na skále 😎 Navštívil jsem domovskou lezeckou oblast Jernej Krudera, Sopota (Slovinsko). Jsou tam dvě 9a linie, které mají stejný dolez, ale jiný začátek. Nejprve jsem tedy zkusil In Time 9a, která má jako první krok obří dyno ☝️ Na onsight jsem to bohužel netrefil, tak jsem se přesunul doleva pod Peščena Ura 9a. Jednotlivé kroky mi ukázal sám Jernej Kruder a překvapivě to dopadlo flashem ..."  napsal Adam na Facebooku.

Zde je Adamův zápis cesty v databázi na Lezci:

Peščena Ura 9a

Zmíněný post na Facebooku:



Na evropské kvalifikaci na olympiádu se nyni v Lavalu bude soutěžit jen v lezecké kombinaci - boulder a obtížnost, rychlost byla v září v Římě (psali jsme zde: Evropská kvalifikace na olympiádu v lezení na rychlost: Vyhráli Bassa Mawem a Aleksandra Miroslaw, náš Jan Kříž 20.).
Zítra začínají lézt ženy kvalifikací, ráno bouldrovou, odpoledne na obtížnost. Muži začnou lézt kvalifikaci v pátek. V sobotu budou semifinálová kola, v neděli pak finálová. Za Česko je registrován jen Adam Ondra.

Standa Holec   [úpravy] 20:15 25.10.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 drzime palce10:13:37 26.10.2023
zhodil vlasy, zalez pekne, tak jen tak dal :)

Celkem by me zajimal vliv toho vodopadu. Od poheldu to vypada jak krasomiluv vlhky sen, kde se na onsight sestky ceka az budou konecne letni sucha... Natoz 9a....
joudaodpovědět 

 Foto dne:
slanění
Jižní hrana
 Databáze cest:
Všechny cesty (188057)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
King Of Bongo 8a+ Pratdip
Tre Pilastri 7 Arco
L'Amicizia Continua 7 Arco
Cuore Mio 7b Ulassai
Cairn 6c St. Léger Du Ventoux
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Tyskyewic 6b+ Colodri Est
Tyskyewic 6b+ Colodri Est
Amicizia Continua 7 San Paolo
Větrná Spára 6+ Polední Kameny A Hlídači

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (41)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (2)

 Nově v inzerci:
Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 16 
 Někdy ano 
 17 
 Ne nepoužívám 
 16 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.