LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5825 lezců
1189668 cest
Nové přelezy:
Ztopořený 9+
Duch Bez T 8A
Strongman 7C
The Big Ha 7C
Čikuma 7C+
The Big Ha 8A
Nagano 7C
Teatro Tat 9
Satisfakce Xc
Světlá Ste 9/9+

Stěny
Crux - Karlovy Vary
Hala TSC - Turnov
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slunné Hlubočepy

Bylo nádherné sluncem provoněné únorové odpoledne a mě začaly svrbět prsty. Znáte to . . .Přijdete  brzy z práce, na překližku se vám moc nechce když je venku tak krásně, ale v pět už zase zapadá slunce a tak mne napadlo udělat si výlet do Hlubočep. I když jsem z Prahy, ještě jsem tam nikdy nelezl. Autem jsme tam byli s Lucií za 15 minut. Zaparkovali jsme a hurá k plotnám. Díky průvodčíkovi z Lezce jsem se zorientoval a zamířil nejdříve k pravé plotně, první díl průvodčíka totiž nemůžu najít. Jako první padla Železniční za V. První rozpačité setkání s vápnem, trochu nejisté zimní kroky, sluníčko ale hřeje a všude panuje mír a klid. Krása . . . Dolézám ke třetímu kruhu, cvakám a při spouštění prohlížím cestu Při hraně. Má nádhernou expozici, nýty dost blízko na to, abych se po zimě moc nemusel bát. Spolulezkyně vyběhne Železniční a já už se třesu na první 7+ na skále. Trochu tréma, ale hladina adrenalinu roste a roste a nenechá mne v klidu ani chviličku. Alespoň si vyzkouším, jestli ta překližka několikrát týdně k něčemu byla. Trochu oklouzaný nástup, raz dva a mám díru, pak je to v pohodě až na hranu. Přemýšlím jak se to asi leze? Bez hrany mi to přijde nemožné. Nohy žádné, hladká plotna klouže jako únorové ledy, ale zapírám se a mastím dál. Nýt pár baletních kroků, další jištění a další nejisté kroky a najednou jsem nahoře. Nádhera, jásám radostí, vyšlo to. První prásk po zimě je na světě. Slaňuji, vycvakávám, projíždí vlak a zase ten boží klid velkoměsta. Jdeme ještě k pravé plotně, ale ztratila se mi půlka průvodce takže vybírám cesty zprava v malé plotně. Ta radost z pohybu venku předčí i fakt, že při nástupu se bořím pokotníky do suti i to, že cesta má jen pár metrů, ale je to nádhera. Padla Lucina za 6, pak Hádavá za 6- a poslední paprsky slunce ještě zahřívají cestu A Doj za 7. Je pět hodin, slunce se přehouplo za obzor a začíná mrznout. Balíme a rychle se klidíme do vařící vany v Nuslích. Je super, že 15minut od domu je taková minioblástka, kde mám ještě co lézt. Těším se příště. . . 

Bobstein   [úpravy] 09:39 28.02.2003Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 A dál?22:47:53 28.02.2003
Ještě zkus popsat tu vanu... :-))
Honza Hrbodpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (188029)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Boží Přikázání 5B Zvůle
Teatro Tatro 9 Červenica
November Rain Ext. 8+ Beycik
Capitán Calzonazos 8a Margalef
Tamagotchi Extrem 7b+ Margalef
Nově komentované:
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri
La Vie En Rouge 7b Castelluzzo
Večerní 8- Čertovy Skály U Lidečka
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Jo | Re: Ah | Re: Jo |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (29)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1745 
 50 dní v divočině 
 1218 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1534 
 Andrea 
 1241 
 Ashima 
 1018 
 Barkley Marathon 
 1052 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1098 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 984 
 Gálfy - Horský život 
 937 
 Jak se staví ledovec 
 919 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1315 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1074 
 Lezci z Manína 
 1108 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 946 
 Operace Nos 
 1073 
 Plamen nikdy nezhasne 
 984 
 Pohlednice z konce světa 
 1215 
 Pomíjivost ledu 
 940 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 983 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 979 
 Rhapsodia Corcontica 
 982 
 Sama 
 1123 
 Šampioni zlatého údolí 
 1047 
 S lyžemi v oblacích 
 1273 
 Tenaya Traverse Challange 
 1065 
 Tenkrát na východě 
 1247 
 Velká alpská silnice - 73 
 1006 
 Za oponou velehor 
 1183 
 Zápasník Dee Dee 
 1079 
 Životní výprava 
 1113 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.