LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5827 lezců
1190245 cest
Nové přelezy:
Too Big To 9
Black Elef 9
Le Mythoma 7c+/8a
Satan 7C+
Vaig Dura 7b+
Projecte D 7b
Innuendo 8a
Tiramisú 7c+
All Cats A 7b+
Mao Ce-Tun 8A

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava

Prodejny
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Ján Smoleň vyrážejí do stěny Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň oznámili z expedice Kyazo Ri (6186m) v Nepálu, že vyrážejí na pokus o prvovýstup JZ stěnou. V audio zprávě ze včerejšího večera Mára popisuje obtíže, které při bližší obhlídce stěny viděli: málo sněhu a ledu, a tedy to bude "poměrně velký boj".

A pak viděli jednu pasáž, kterou zatím nevědí, jak ji půjde vyřešit. Chtějí dnes, zítra a v pátek lézt a počítají, že se asi za dva dny zase ozvou.

Zde je záznam audio zprávy na Facebooku ze satelitního telefonu:



Zde je přepis audiozprávy:
"Ahoj zdravíme vás do Čech, z vesničky, která se jmenuje Lunghden. To náš takovej opravdu příjemnej Base Camp obklopený už himalájským hřebenem. Dneska vyrážíme směrem za naším cílem a snem na Kyazo Ri, protože proběhlo všechno, co mělo proběhnout. To znamená aklimatizace, šli jsme okouknout i stěnu. Bohužel stěna samotná, ta jihozápadní je vlastně pořád do dneška panenská, tak na první dobrou to vypadalo parádně, že tam bude sníh a led. Bohužel, když jsme přišli blíž pod stěnu, pořádně jsme to obhlídli, tak sněhu je tam pramálo, ledu téměř vůbec, a tudíž to znamená, že to bude poměrně velkej boj. Mám z toho trošku staženej žaludek, Jánko taky, ale to už tak holt bejvá. Je tam jedna část, pasáž v tý stěně, o které ještě vůbec nevím, jak ji vyřešíme, ale budeme ji muset řešit až v průběhu toho lezení. Tudíž teď vyrážíme nahoru, zítra, pozítří a popozítří budeme lízt. Já myslím, že za takový dva dny se zase ozvu, držte nám tam v Čechách palce, my na vás tady taky myslíme a mějte se zatím hezky. Zdravím z Nepálu namasté Marek a Smolo."



Předchozí zprávy:

Mára Holeček a Ján Smoleň již v BC pod Kyazo Ri (6186m)

Mára Holeček a Ján Smoleň na expedici Kyazo Ri (6186m)

sth   [úpravy] 08:02 24.05.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .10:12:53 24.05.2017
hoši poďtě do toho! ať se daří!
odpovědět 

 Panenská stena.17:27:58 24.05.2017
Tak a teraz veľa šťastia!
viloodpovědět 

 Foto dne:

Mařeny vzdech
 Databáze cest:
Všechny cesty (188084)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Body Snatcher 8a Sendeturm
Mathemagie 7b+ Sendeturm
Hoši Na Zteč! VIIIb Teplické Skály
Sin Cantillo Sale Más Gradillo 6a+ Chulilla
Cerveza Perros 5c Chulilla
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
good job! | Re: Reprezentace muži? | Re: Hroza | Re: Reprezentace muži? | Re: Reprezentace muži? | Re: Protekce | Re: Hroza | Re: Protekce | Re: Protekce | Hroza |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (43)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)

 Nově v inzerci:
Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 30 
 Někdy ano 
 27 
 Ne nepoužívám 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.