LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
40.Novotná 10168
41.??? 10166
42.Kohout 10165
Bouldry:
40.Tran 9181
41.Čech 9150
42.Bulička 9150
Hory:
15.Hess 4058
16. 3908
17.Sukačová 3810

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5827 lezců
1190250 cest
Nové přelezy:
Too Big To 9
Black Elef 9
Le Mythoma 7c+/8a
Satan 7C+
Vaig Dura 7b+
Projecte D 7b
Innuendo 8a
Tiramisú 7c+
All Cats A 7b+
Mao Ce-Tun 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Včera na Kozelce hořelo

Když jsem včera odpoledne dorazil na Kozelku, zrovna z Doubravice odjíždělo hasičské auto. Snad nám nechytla Kozelka, pomyslel jsem si v duchu a šel kolem tábořiště nohoru do stěn. V tábořišti byla poměrně početná skupinka lidí z nichž někteří kouřili a také zde přímo v lese parkovali dvě motorky. Když jsem došel do Stěn, dozvěděl jsem se od J.K., že pod jižníma věžema skutečně hořelo. Asi ne moc, ale přeci. Buďte proto prosím opatrní a v takovém suchém počasí, které je nyní si producírování v lese cigárkem nebo jakékoliv ohýnky odpusťte. Stačí trochu neopatrnosti a už to hoří už to hoří.

Hop   [úpravy] 10:35 08.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Neni to moc dobry15:03:37 08.09.2003
O Kozelce by bylo dobre vedet , ze nahore nejen ze je zakazano delat ohen, ale hlavne je to vopravdu, nebezpecny. Stromy tam maji melky korenovy system a kryz nad nimi rozdelate ohen, zmeni se v doutnajici pavucinu a ohen se siri pod zemi.
Tato zprava, je stjne hodne sokujici, Hop pise ze horelo malo, ale i tohle malo, je vodou na mlyn lidem, kteri by radi videli zakaz lezeni na Kozelce.
JirkaSodpovědět 
 Re: Neni to moc dobry13:41:42 26.07.2004
Tak jsem se po roce dostal k článku - Hořelo na Kozelce. Fakt je, že jsem ten požár hlásil osobně na tel.150. Požár vznikal možná půl dne předtím a kolem něj prošly desítky lidí, včetně mnoha lezců. Na první pohled nevypadal nebezpečně, ale hořel kořenový systém do hloubky jednoho metru. Dle vyjádření požárníků - to bylo fakt nebezpečné a Kozelka vzhledem k nedostupnosti mohla lehnout popelem... A příčina - nějaký debil si dělal při loňském suchém počasí ohníček uprostřed lesa. A co na závěr - jen konstatování a otázka. Doutnající les se pokoušelo samostatně uhasit několik lidí před námi, ale nikdo nezavolal požárníky. Tak co se tak trošku více zamyslet nad odpovědností ke svému okolí?(zakladatel ohně se se svým IQ asi nezamyslí nad ničím ...)
Petrodpovědět 

 Foto dne:

Mařeny vzdech
 Databáze cest:
Všechny cesty (188086)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Monoliza 7 Beycik
Conan 8- Beycik
Body Snatcher 8a Sendeturm
Mathemagie 7b+ Sendeturm
Hoši Na Zteč! VIIIb Teplické Skály
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: | Re: good job! | good job! | Re: Reprezentace muži? | Re: Hroza | Re: Reprezentace muži? | Re: Reprezentace muži? | Re: Protekce | Re: Hroza | Re: Protekce |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (44)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)

 Nově v inzerci:
Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 30 
 Někdy ano 
 27 
 Ne nepoužívám 
 29 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.