LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5827 lezců
1190305 cest
Nové přelezy:
Mavri Kard 8a
White Prin 8a
Develop As 8a+
A Star Is 7b
Buon Viagg 7c/7c+
Zellweger 8a
Deliveranc 8A+
Be Like Wa 8a
No Money N 9
Jack Danie 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

AMČR 2007 v Liberci

sm29.4.2007 proběhl v Liberci souboj o titul akademického mistra ČR v lezení na obtížnost. Už kolem 9. hodiny se začali zapisovat závodníci až na celkový počet 43 mužů a 15 žen.

Přespání i drobné občerstvení bylo dobře zajištěno pořadateli. K dispozici byl i malý bufet.
Start kvalifikace mužů byl ve čtvrt na 11 a od této chvíle mohli jak diváci, tak i ostatní lezci, být svědky napínavých soubojů na cestách klasifikace 6b+ a 7a, které si sami cvakali (styl flash). Viděli jsme tu jak stěnové siláky, tak skalní techniky.
Přibližně kolem jedné hodiny odpoledne se do víru vertikálních soubojů připojily dívky, které mohly bojovat v 6a a 6b+ a lezlo se tedy na 3 cestách najednou. Jejich druhá kvalifikační cesta byla shodná s první cestou mužů, takže v některých případech dokonce ukázaly zástupkyně něžného pohlaví, jak správně vyřešit ten, či onen krok.
Pro muže platilo, že pouze ti, kdo topují obě cesty, budou mít nárok na finále. U žen se dočkalo obou topů kvalifikačních cest sedm dívek a další dvě postupovaly s navzájem shodným nejlepším umístěním. Hned po vyhlášení předběžných výsledků se všichni postupující se zájmem přesunuli pod zbrusu nový profil, kde už byly připravené finálové cesty pro obě kategorie. Ty se nemilosrdně klikatily v převisech v okolí Liberce dosud nevídaných.
Zanedlouho se již odstartovalo finále šestnácti mužů, kde se rozhodovalo až v posledních metrech cesty a čtyři nejlepší skončili shodně tečí předposledního chytu a muselo tak rozhodnout superfinále. Zde se pak rozpoutal souboj mezi Ondrou Benešem a Karlem Wimmerem , v němž Karel lépe vyřešil obtížné místo a stal se tak novým akademickým mistrem.
Na střídačku s muži začaly lézt též ženy, které se postupně probojovávaly až do vrcholových partií a diváci se dočkali dvou topů Lucie Rajfové a Michaely Solánské. Superfinálová cesta žen pak byla finálovou cestou mužů, ve které se podařilo Lucii Rajfové obhájit svůj titul akademické mistryně z minulého roku.

Chtěl bych moc poděkovat všem sponzorům těchto závodů, jmenovitě: Direkt Apline, Rock Pillars, Ocún a Fišer Fittnes, organizátorům a lidem, kteří se na celé akci podíleli často jen díky vlastnímu nadšení a i Technické univerzitě, která k celým závodům uvolnila potřebné prostředky. Samozřejmě také děkuji samotným závodníkům, kteří i přes dny volna a pěkného počasí neváhali přijet a trochu si zazávodit.

 Výsledky - muži - pdf


 Výsledky - ženy - pfd



Karel superfinále



Ondra superfinále



Prohlídka žen




Stěna




Vyhlášení mužů



Vyhlášení žen

Dalibor Muráň   [úpravy] 17:30 03.05.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 soutěž krásy19:41:10 03.05.2007
Nejkrásnější žena, jak si je tak prohlížím v prohlídce žen, je ale zdaleka Radim Antoš. Je pěkně vyvalenej, asi si na to ještě nezvykl.
Piškotodpovědět 
 Re: soutěž krásy20:29:38 03.05.2007
Otázkou ovšem je, zda prohlížel cestu, nebo ty ženy...
Šmakyodpovědět 

 Majkl19:43:44 03.05.2007
Pěkně jsi se do toho kšeftu pustil a někdy se stav.
Pepekodpovědět 

 Oprava20:46:09 03.05.2007
Ta první fotka s Karlem je finále, ne superko, omlouvám se.
Daliborodpovědět 
 Re: Oprava21:41:54 03.05.2007
ta první fotka s karlem neni fotka s karlem ale s péťou...
kubaodpovědět 
  Re: Oprava23:39:46 03.05.2007
JOO to je pravda :-)
Karelodpovědět 
   Re: Oprava11:04:01 04.05.2007
Tak to sorry, že by dvojčata?
Autorem fotek je Petr Urbánek, díky za ně.
Daliborodpovědět 

 win06:23:28 04.05.2007
Karle tak to čumím,co se stebou děje,ty začínáš vyhrávat :-)moc gratuluju
Petr Handlířodpovědět 

 ...11:44:56 04.05.2007
Chtěl bych upozornit, že máte blbě spočítané výsledky u žen. Nejsem žádný hnidopich, ale Lídě to bylo docela líto, že je až na osmém místě, když patří na šesté. Takže když se to objevilo i tady na lezci, dovoluji si požádat o opravu (snad nejsem mimo mísu a mám pravdu)...
milošodpovědět 
 bylo to super, ale...12:42:04 04.05.2007
ahojda vsem, zavody jakozto divakovi se mi vcelku libily, cesty byly pekne, ale obcas ti rozhodci mi pripadlo, ze nerozeznavali mezi +a- ale tot jen muj nazor
divákodpovědět 

 foto12:56:35 04.05.2007
ahojda, mne se zavody libily...cesty byly prijemne, jen kdyby te nervozity bylo mene :-))) ale chtěla jsem se zeptat, zda mate nejake fotky? nebo kde se vyskytuji... dekuju
hraběnkaodpovědět 
 Re: foto20:20:25 06.05.2007
Snad se nám podaří zhotovit nějaký odkaz na webu, odkud by se pak fotky daly stáhnout.
Daliborodpovědět 
  Re: foto15:54:59 16.05.2007
ahoj!tak co už jsou fotky?
mmodpovědět 

 Foto dne:

Mařeny vzdech
 Databáze cest:
Všechny cesty (188111)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ryska Budzana 8- Sokoliki
Ότι θε 6b+ Tempi
La Boucle De Musclor 7A+ Fontainebleau
Buon Viaggio Gipel 7c/7c+ Terre Alte
Čelovková 6A Na Hřebenech
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: Hroza | Re: | Re: | Re: omg | Re: | omg | Re: | Re: good job! | good job! | Re: Reprezentace muži? |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (48)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (4)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)

 Nově v inzerci:
Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 33 
 Někdy ano 
 29 
 Ne nepoužívám 
 31 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.