LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190420 cest
Nové přelezy:
Opiju Tě R 7C
Nagano 7C
Tak Pravil 7C+
No Mystery 8A+
Mavri Kard 8a
White Prin 8a
Develop As 8a+
A Star Is 7b
Buon Viagg 7c/7c+
Zellweger 8a

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Flash Wall - Olomouc
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Brno
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Orlovský Orel 2014

výsledky

smallSobota, 8. listopadu 2014 ráno, počasí přeje – prší, no a na stěnu Horolezeckého klubu při Gymnáziu Orlová se začínají sjíždět první malí závodníci. Aby neměli „místní“ výhodu, byly závodní cesty definitivně upraveny až v průběhu pátečního dne. A jaké cesty!

V Orlové vždy stavíme dvě paralelní bezprostředně vedle sebe, ať do závodění vstupuje i motivace „chci být nahoře dřív než ten vedle!“. Levá cesta tradičně z největších chytů (madlovice), pravá je letos poprvé postavena ze standardních chytů, které se používají na opravdu „velkých“ závodech v lezení na rychlost. Kdo třeba nevíte – aby to pro závodníky nebylo tak snadné - rychlost se neleze na kolmé vertikále, ale v mírně (5°) odkloněném profilu, tedy vlastně „převis“.

Mimochodem, o soutěžním rychlostním lezení je letos u nás celkem dost slyšet, zejména díky světovým úspěchům nejlepších českých lezců, Libora Hrozy a juniora Honzy Kříže.

Zpět do Orlové: Čtyři věkové kategorie, v každé kluci a holky zvlášť, no, však dnešek má teprve ukázat, že i malí mohou být daleko rychlejší než ti velcí…;)

Jako obvykle, leze se paralelně, každý každou cestu jednou, v pořadí v základní skupině rozhoduje součet těchto dvou časů – není tedy až tak důležité být nahoře dřív než ten ve vedlejší cestě. Je ale vidět, že děti bojují jako lvi, povzbuzují se navzájem, atmosféra hlučná, vyhecovaná, parádní.

Kořením dnešního závodu je mimo jiné mimosoutěžní účast našeho nejlepšího oddílového rychlostního lezce, specialisty na tuto disciplínu, Adama Smigy, který závodní cesty vybíhá téměř dvakrát rychleji než nejlepší ze závodníků. Impozantní, občas máme pocit, že je něco s časomírou… Cože, 9 vertikálních metrů za 3,80 vteřiny!? Ale je to tak. Je prostě dobrej, tenhle hoch.

Když už jsme u časomíry: Je komplet fungl nová, postavená na zakázku, na míru potřebám, dle mezinárodních pravidel pro rychlostní lezení, dokáže mimo dosažených časů také hlídat a okamžitě akusticky i opticky signalizovat ulité starty (podobně jako v atletice), měřit reakční časy, vše na setiny vteřin, no zkrátka je dokonalá. A hlavně – funguje bezvadně! Velmi dobrá práce všech, kteří u jejího zrodu stáli (díky, Marceli, Romane a spol.!).

Ve volných chvílích během závodu, mají děti k dispozici nejen celou tréninkovou stěnu, ale také tělocvičnu, dávají si basket, badminton, fotbálek, volejbal, nebo jen tak běhají, makají na žebřinách, někteří dokonce i trošku lezou ;)

Po odlezení základních skupin je to už opravdu boj „muže proti muži“, tedy souboje kdo s koho – kdo postoupí do finále, ve kterém už půjde rovnou o zlato a kdo bude lézt o bronz. Následují malá finále a finále. Napětí, bojovnost, opět hecování, fandění, žádné slzy, jen úsměvy. A že bylo na co koukat, ti nejrychlejší opravdu stěnu doslova „vybíhali“ tak, že jističi měli plné ruce i nohy práce.

Stupně vítězů, diplomy a nádherné medaile (díky, Tome!), šťastné a spokojené děti se lehce po poledni rozcházejí zpět domů, a ti, kteří ještě nemají dost, mohou v závodním dni pokračovat na třinecké bouldrovce.








Zlatí hoši a dívky:

Terezka Vlachová, Emma Deusserová, Eliška Adamovská, Vanda Štůsková

Adam Adamovský, Čeněk Babača, Kamil Škop, Martin Chytil


Výborný závod, pro děti příjemná pohodová akce, za rok zase – Orlovský Orel 2015!

Poděkování sponzorům Nadace ČEZ, Město Orlová, Hudy sport Ostrava


  Ondra Žalský

Karel Návrat   [úpravy] 10:17 13.11.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Hřebínek na Midi při návratu na lanovku
Aiguille du Midi
 Databáze cest:
Všechny cesty (188114)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L´Égout Du Risque 7a+ Kalymnos
Deli Dumrul 6c+ Beycik
Inferno 7a+ Beycik
Ryska Budzana 8- Sokoliki
Ότι θε 6b+ Tempi
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: omg | Re: neznalost? | Re: omg | Netrap ho, chudaka | Re: omg | Re: neznalost? | Teleschoping | Re: Hroza | Re: Hroza | Re: omg |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (55)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (33)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)

 Nově v inzerci:
Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 36 
 Někdy ano 
 32 
 Ne nepoužívám 
 33 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.