LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5828 lezců
1190420 cest
Nové přelezy:
Opiju Tě R 7C
Nagano 7C
Tak Pravil 7C+
No Mystery 8A+
Mavri Kard 8a
White Prin 8a
Develop As 8a+
A Star Is 7b
Buon Viagg 7c/7c+
Zellweger 8a

Stěny
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
DDM Sova Cheb - Cheb
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Dap Sport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První Češka a Lost Arrow Spire line

small Stručná, ale potěšující zpráva přilétla až z dalekého Yosemite Valley. Aničce Kuchařové, (české nejznámější “slack linerce“)  se podařil jeden z nej slack line přechodů - Lost Arrow Spire line.

Lajna v tomto místě je zavěšena stovky metrů nad údolím, kdy  jedním upevněním je stěna a druhým magická solitérní věž Lost Arrow Spire.

The Lost Arrow Spire je samostatně stojící pilíř - věž v Yosemite Valley v Kalifornii. Věž jakoby vyrůstá ze stěny Upper Yosemite Falls .
Věž byla původně vylezena pomocí nahození lana na vrcholek ze stěny a pak pomocí tohoto lana ( Ax Nelson) vyprusíkoval na samotnývrchol The Lost Arrow Spire. I když tento eskamotérský kousek vzbudil mezi nelezci velkou pozornost, lezci samotní jej nepovažují jako oficiální výstup na vrchol. Ten se podařil později a jako první výstupce je považován legendárních Yosemite lezec John Salathé a Ax Nelson přes komínovou cestu Lost Arrow Spire chimney. Tato cesta je uvedena ve výběru nejlepších cest Sev. Ameriky. Fifty Classic Climbs in North America.


Anička nad Yosemite Valley
foto by © Anička archive




The Lost Arrow Spire

foto by Wikipedia


Video z prvního přechodu z 13. Července 1985, které se povedlo Scottovi Balcomovi.





Zdroj:
Zpráva se objevila na stránkách obchodu Hanibal The lost-arrow-spire-line pro Aničku Kuchařovou¨

JirkaS   [úpravy] 12:26 29.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .. metry nad zemí ...18:02:34 29.10.2013
Ahoj,

rozumprdi, co už v Yosech byli, řeknou, že lajna určitě není stovky metrů nad údolím ... Ale to vůbec nic nemění na uvedeném výkonu (ten je pořád skvělý - od nějaké hranice přibývající metry výšky určitě nemění obtížnost takového počinu).

Přemýšlím, co bylo v Yosech tak krásné ... a vybavují se mi úplně jiné věci než představy, se kterými (kvůli kterým ?) jsem tam jel. Dokud m člověk čas, chuť a svůj vlastní prostor, měl by vypadnout kamkoliv to jde, protože mladý nepochopí, ale jednou MŮŽE přijít bod zlomu (a pravděpodobně přijde), kdy všechno jde mnohem hůř, protože člověk již není sám za sebe a sám pro sebe ... a nikdo neumí říct, co je v životě lepší ....

P.P.
PPodpovědět 
 Re: .. metry nad zemí ...21:07:43 29.10.2013
:)
tah-sha-tungaodpovědět 
  Re: .. metry nad zemí ...22:33:09 29.10.2013
Souhlas s komentářem. Ještěže za mého mládí nebyl internet a tak jsem si mohl v Montaně posedět s domorodci a dát řeč o tom, co je v životě podstatné. A že mi ta hloubka dochází už dalších 25 let, tak to je proto, že This is a way of life nejméně by song od ČokoVoko :-)
Gampodpovědět 

 Foto dne:
Hřebínek na Midi při návratu na lanovku
Aiguille du Midi
 Databáze cest:
Všechny cesty (188114)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L´Égout Du Risque 7a+ Kalymnos
Deli Dumrul 6c+ Beycik
Inferno 7a+ Beycik
Ryska Budzana 8- Sokoliki
Ότι θε 6b+ Tempi
Nově komentované:
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby
Splněná Pětiletka 8 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: neznalost? | Teleschoping | Re: Hroza | Re: Hroza | Re: omg | Re: omg | Re: omg | Re: omg | Re: omg | Fessura Kosterlitz, Mike Kosterlitz a Nobelova cena |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (55)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (28)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)

 Nově v inzerci:
Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 36 
 Někdy ano 
 32 
 Ne nepoužívám 
 33 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.