LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
25.Smetanová 10534
26.Pelíšek 10491
27.Kolomazník 10438
Bouldry:
25.Majdloch 9800
26.Urubčík 9800
27.Horáček 9675
Hory:
18.Louda 3754
19.Najman 3723
20.Magič 3464

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5825 lezců
1189567 cest
Nové přelezy:
Teatro Tat 9
Satisfakce Xc
Světlá Ste 9/9+
Přepište D 7C
Capitán Ca 8a
Baleine So 7c
Tamagotchi 7b+
Magne Ton 7c
Vymetání P 8A
Duble Expr 9-

Stěny
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ostravský horolezec zemřel při výstupu ve Vysokých Tatrách

Český horolezec včera zemřel při výstupu na vrchol Strelecká veža ve Vysokých Tatrách. Sedmadvacetiletý muž z horozecekého oddílu VŠB Ostrava vypadl při slaňování a nepřežil pád z výšky sedmdesát metrů. Horolezcovo tělo dopravili vrtulníkem na Hrebienok a odtud pohřebním vozem do Popradu.
Horská služba musela vyprošťovat i mužovu přítelkyni, která zůstala ve stěně. Ženu, která utrpěla šok, přepravili vrtulníkem do nemocnice.
"Už je na tom lépe," ujistil včera vpodvečer Jan Hanáček z Horské záchranné služby Vysoké Tatry.
(Zdroj ČTK, Moravskoslezský deník 23.8.2003)

Když jsem včera tuto zpravu četl v novinách zamrazilo mě. Bohužel opravněně. Poprve se mi stalo to o čem tady většinou jen čtu. Odešel totiž někdo koho jsem znal. Kačera jsem poznal během mých studií ani nevím jak. Patřil v té době k těm, nejsvědomitějším nováčkům, které jsem potkal a vždy se snažil dodržovat veškeré bezpečnostní zásady, které si rychle osvojil. V posledních letech sám pomáhal při výcviku dalších nováčků jak v hodinách tělocviku, tak i v přídodě. Byla radost s ním být, protože patřil k těm několika málo lidem, které jsem vždy rád potkával na chodbě ve škole. Kačere budeš nám tady chybět, budou mi chybět ty rozhovory před mým civilkářským kanclíkem ve škole. Nejen já ale i další budeme na tebe vzpomínat vždy jen  v dobrém. Sbohem a měj se tam v tom horolezeckém nebi krásně.

P.S. I když jsem tam nebyl, tak už vím technické podrobnosti. Nikdo z nás nechápe proč došlo k té nešťastné nehodě. Doufám, že se na mě nebudou zlobit ti co u toho byli, když přepíši jejich popis toho co se stalo. Nechť je to aspoň varování ostatním.
Dolezli ke druhému štandu, kde zjistili, že skála nad nima je hodně rozlámaná. Rozhodli se proto sestup a slanit zpátky dolů. Kačer udělal ve skobě slaňák, zajistil se do lana i s prusíkem. Bohužel ale po zatížení tato skoba nevydržela a vypadla i s ním. Proč nedal lano přes dvě skoby, přestože tak předtím  jistil, a použil již zatlučenou skobu se bohužel už nikdy nedozvíme.

Lumi   [úpravy] 04:34 24.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Vytrhl se slanovaci bod?08:20:12 25.08.2003
Ahoj,

byli jsme na te vezi tri tydny pred tim nestestim a vim jak tam vypadaji slanovaci stanoviste. Proto jsem slanovali pres Tatarkovi borhaky. Ale vede tam jeste prima cesta dolu na smyckach a skobach, to se stalo tam?
Co se vlastne stalo?
TomEeKodpovědět 
 Re: Vytrhl se slanovaci bod?09:46:40 25.08.2003
Kecam kecam!
Sorrac, neni veza jako veza.
Strelecka je krapet jinde a tam samozrejme zadne borhaky nejsou. Mimochodem proc slanovali, kdyz se dalo sejit po normalni znaceny ceste?
TomEeKodpovědět 
  Re: Vytrhl se slanovaci bod?11:52:30 25.08.2003
čítaj: zlaňovali z druhého štandu, z piliera, nie z vrcholu.
twingaodpovědět 
   Re: Vytrhl se slanovaci bod?12:37:31 25.08.2003
Nojo, ale ten dodatek v PS tam v dobe, kdy jsem to rano cetl jeste nebyl!
:-(
TomEeKodpovědět 
    Re: Vytrhl se slanovaci bod?14:57:02 25.08.2003
Spatne jsi cetl, to PS tam bylo odzacatku, tj. od Nedele 4.35 :)
Lumiodpovědět 
     Re: Vytrhl se slanovaci bod?15:40:27 25.08.2003
I když jsem jen turista a ne horolezec, mohu potvrdit, že se skutečně nacházeli v asi v polovině kopce - bohužel jsem měl to "štěstí" být ve Velké Studené Dolině právě v době, kdy ta holka volala o pomoc a HS volali lidi, kteří došli na místo, ze kterého je věž vidět asi o 10 min. před námi.
Járaodpovědět 

 Foto dne:
Mára Holeček a Radek Groh z expedice na Cho Oyu 2025
Pod Cho Oyu
 Databáze cest:
Všechny cesty (188028)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Teatro Tatro 9 Červenica
November Rain Ext. 8+ Beycik
Capitán Calzonazos 8a Margalef
Tamagotchi Extrem 7b+ Margalef
Sea To Sky 7+ Beycik
Nově komentované:
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri
La Vie En Rouge 7b Castelluzzo
Večerní 8- Čertovy Skály U Lidečka
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jo | Re: Ah | Re: Jo | Re: Nelze zkontrolovat | Re: Nelze zkontrolovat | Re: H | Re: H | Re: Ah | Ah | Re: Jo |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (22)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
rychlá půjčka bez poplatku | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1714 
 50 dní v divočině 
 1204 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1513 
 Andrea 
 1228 
 Ashima 
 1004 
 Barkley Marathon 
 1039 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1091 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 971 
 Gálfy - Horský život 
 928 
 Jak se staví ledovec 
 909 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1299 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1062 
 Lezci z Manína 
 1101 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 937 
 Operace Nos 
 1066 
 Plamen nikdy nezhasne 
 973 
 Pohlednice z konce světa 
 1208 
 Pomíjivost ledu 
 929 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 967 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 971 
 Rhapsodia Corcontica 
 972 
 Sama 
 1110 
 Šampioni zlatého údolí 
 1030 
 S lyžemi v oblacích 
 1256 
 Tenaya Traverse Challange 
 1056 
 Tenkrát na východě 
 1226 
 Velká alpská silnice - 73 
 995 
 Za oponou velehor 
 1173 
 Zápasník Dee Dee 
 1062 
 Životní výprava 
 1102 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.