LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
19.Šofránko 10648
20.Jungling 10588
21.Slezáková 10580
Bouldry:
19.Horáček 9703
20.Šťastný 9675
21.Pařík 9650
Hory:
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137463 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Hilti Box 7C
One Of The 7C
Kníže Roha 8A
Rum A Síla Xb
Když Se Sn 8A
South Park 9-/9
Montanejos 7b+
Karl May 8a
Canelobre 7b

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Orel Břeclav - Břeclav
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Montana 203: Lezecká zima není jen o ledu a sněhu

-reklama-

Se začátkem roku 2023 je tady další, už 34. ročník nejstaršího lezeckého časopisu u nás, a s ním také nová Montana s neuvěřitelným pořadovým číslem 203! A co v ní všechno můžeš najít?

Před 26 lety Milan „Kamzík“ Benian navrtal projekt Chiroptera, jehož klíčové místo nepustilo ani Adama Ondru. Tříkrokový tlak přes čtyři jednoprdy. Patnáct let téměř zapomenutá legenda. Nekompromisní prásk, na který máš jen pár měsíců v roce. Přesně tohle je súľovská darda, jejíž historii se v aktuální Montaně podrobně věnuje Petr „Pepe“ Piechowicz. Proč zrovna on? Byl u ní od úplného začátku.




Už desátým rokem pravidelně ve spolupráci se Standou Mitáčem ze sesterské eMontany vyhlašujeme „Sympaťáky roku“. Tentokrát jsou to sympaťačky, které se vydaly během loňského léta do Grónska s cílem udělat novou bigwallovou cestu. Jen na cestě po moři, ale i po souši strávily celkem 46 dní a tři dny jim pak trvalo vylézt téměř osm set metrů dlouhý prvovýstup.




Stále více lidí utíká před rozmary středoevropské zimy někam za teplem, kde se mohou dál věnovat lezení, jako by se nechumelilo. Jde jen o to si vybrat tu správnou destinaci.
Lezeckému světu se tak otevírá např. Portugalsko, s jehož pravděpodobně nejznámější oblastí Sintra tě seznámí autor lezeckého průvodce na Sicílii, již několikátého vydání Di roccia di sole, Massimo Cappuccio. Nejen tohoto průvodce si můžeš zakoupit v našem Horokupectví a podpořit tím vydávání Montany.




Trochu dál, na africký kontinent zavítáš s francouzským dobrodruhem a fotografem Jean-Marc Portem, který ti odhalí krásy lezení velkých stěn v Mauritánii. Tentýž Jean-Marc Porte se ti pak představí také v letošním prvním portfoliu souborem fotografií nazvaném „Lords of Balhoro“.




Nakonec až za Atlantik, do Brazílie tě zavede náš dlouholetý spolupracovník, rodák z Kopřivnice, Honza Novák, který zde strávil několik týdnů lezením, bouldrováním, objevováním místních krás a popíjením açaï.




A to zdaleka není vše, protože v celém letošním ročníku Montany se budeš pravidelně setkávat, mimo jiné, třeba také se Simonem Messnerem a lezeckým párem Jamesem Pearsonem a Caroline Ciavaldini v nových rubrikách „Očima alpinisty“ a „Once upon a climb“.

Aktuální Montanu si objednej online. Pošleme ti ji do schránky:

www.montana.cz/montana-2023-203

Krásné čtení ti přeje Martin Stolárik (stolarik@montana.cz)




Martin Stolárik   [úpravy] 10:43 07.02.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Vcelku nuda20:38:35 19.02.2023
Pokaždé když poslední dobou přijde nová Montana tak to prolistuju zaujme mě jeden článek na 2 A4 a o zbytku si řeknu hmmm dobrý to si nechám jako čtivo na jindy a letí to do police. A to mi přijde jako škoda, proč je to plný článků a fotek, který si můžu najít na zahraničních webech a to o čem se tam píše v 98% nepodniknu. Proč tam přestaly vycházet články o lezení u nás, v Tatrách, Alpách nebo zajímavých lezeckých destinacích v Evropě? Chtěl bych si myslet, že jsem s tímto názorem jediný, ale už jsem tento názor bohužel slyšel i od více lidí. Možná by se to pak chtělo zamyslet nad směřováním a udržitelností časopisu, za mě pokud to takhle bude dál, tak si další předplatné prostě už nekoupím.
 TomA

 Foto dne:

La Peñeta
 Databáze cest:
Všechny cesty (181719)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Reflux 7 -
11. Přikázání IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Luna Piena 6c+ Cannicattini Bagni
Waidmanns Heil 7a Cannicattini Bagni
Disco 3er 5c Cannicattini Bagni
Nově komentované:
Pure 8A Rohanovský Vrch
Hilti Box 7C Rohanovský Vrch
Culo Di Gomma 6b+ San Vito Lo Capo
Přelezený Projekt 8 Solvayovy Lomy
Hrana 7A+ Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Lavant | Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník |

 Nové komentáře:
Nacvičování | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Majster | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | relax, man | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (58)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (28)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | LS Otaki women 38,5 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Lenin / Tengri / Něco? | Paklenica | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1159 
 Ne 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.