LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5811 lezců
1185462 cest
Nové přelezy:
Tak Pravil 7C+
Satan 7C+
Knoflíková 9
Knockout 8B+
Kralupskej 7C
Inspirace 9
Když Se Sn 8A
Hollywood 7C
Jogín 7C/7C+
Rychlá Smr 10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

huste...

http://xml.wordbook.cz/rockclimb.mpeg

renda   [úpravy] 07:34 23.09.2002Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 
Spíš dost smutné...
Zapsal: P., 08:14:42 23.09.2002
 huste/smutne
je treba davat pozor, je to o to smutnejsi, ze se zcela urcite jedna o profesionaly.
Zapsal: renda, 10:53:08 23.09.2002
 Záchranáři
Vypadá to, že jim buďto prasklo ocelové lanko vedoucí k vrtulníku, nebo se jim uvolnilo navázání (vycvakla karabina?).
Nic moc, ale jestli jsem dobře porozuměl komentáři, tak to oba přežili "s mnoha zlomeninami"…
Zapsal: Houba, 11:21:44 23.09.2002
 Jedna story
Teda Reality TV. Ještě to snad byl nácvik záchranný akce, jestli jsem to přežvejk dobře. Pěknej tandemovej grounder, ale člověk si tak obvykle zkazí celý odpoledne a několik dalších dnů potom, pokud ho nezabalej rovnou do dřevěnýho spacáku. Sám jsem dvě podlahy sjel, pokaždý čtyři metry a pokaždý byla fraktúrka (jednou obratlík a jednou lopatka) a navíc pár týdnů v horizontální poloze ve špitále a bez klimbingu.

Shodou okolností byl u tý první zemovky (etuda s hasičskou hadicí je popsaná v jedný z Montan v rubrice To bylo tak - snad M4/95 nebo M5/94, kdyby tu píčovinu po mně chtěl někdo zvopáknout) i výbornej lezec Karel Tunzer, kterej se pozdějc zrakvil v autě až na kolečkovou židli. To jsem ale nevěděl.

Asi před rokem jsem se dozvěděl, že se u nás závodí v disciplíně olympijský šplh - ze sedu bez přírazu po osmimetrovém laně hore. Jedna buchta vode mně z kolbenky přitáhla, že mezi závodníky je taky jeden na vozíku. Kouknu do propozic a von to Tunzer! A na závodech furt mezi prvníma! A za osm vřeřin nahoře (nebo snad i míň)!

Nejsem teda plačka, spíš vostrej kluk, ale tohle se mnou hejblo. Když vidim takovýho řemena, kterej má dost úzkoprofilový možnosti a je přitom vo čtyři třídy lepčí než všichni ve vokolí, tak smekám. Vzpomenu si, jak někdy člověk skuhrá kvůli fóglovinám a přitom je mu drek. Takovýdle střelci mi vždycky daj kouknout do zrcadla.

Sem se teda rozpumprdlikoval, ale je mi z těch spadlejch chlapů ňák ouzko na žaludku. Doufám, že to rozchodili.

Berg Heil
Papouš

P.S. Karlovy výsledky ve šplhu jsou na www.fp.vslib.cz/splh/index.html.
Zapsal: Papouš, 13:12:42 23.09.2002
 to Houba
jak jsi psal, ze jim bud prasklo lano nebo se vysmekla (otevrela ) karabina. Shledl jsem to nekolikrat a vypada to, ze kdyz leti dolu, tak lano jde s nima.... Jsem rad, ze to rozchodili, vypada to opravdu strasne. Ty pocity, co poisoval Papus mam taky. Kdyz jsem to videl poprvy, tak to bylo tejden po tom, co jsem proslanil a v ten moment mi bylo jasny, ze ja s jednou nohou v sadre a narazenou prdeli jsem oproti nim v tezky pohode. Byl jsem otresenej...dost.
Zapsal: renda, 14:50:51 23.09.2002
 ...
...vypada to, ze jim vyklouzlo, nebo prasklo lano. Kdyz se to pauzne tesne pred tim, nez se ppohyb smerem nahoru zmeni v pohyb rapidne rychlejsi smerem dolu, jde videt na tmavym pozadi konec spagatu...
Zapsal: renda, 14:59:25 23.09.2002
 Jsem jestě jednou odezíral
Špenělsko-francouzská hranice, hasiči, sto metrů tlama, nácvik záchranné akce a přežili (to poslední slovo zní jako survive)

Hasta la vista
Papagayo, Embocadero sobre el nivel río Labe
Zapsal: Papouš, 15:00:57 23.09.2002
 trduction
...nu tak překlad zní následovně:
"Stalo se na hranici mezi Španělskem a Francií, Dva hasiči se zřítili z 70 metrů uvolněním kabelu z vrtulníku, když zkoušeli záchrannou akci ve stěně. Jejich těla, jak vidíme, utrpěly nárazy o skály, oba si způsobili mnoho zlomenin, jeden dokonce úraz na mozku, ale překvapivě oba dva přežily."

tádydáádydááá, a to je vše přátelé.

Hasta luego compaňeros
Zapsal: HatueY, 16:15:03 23.09.2002
 otevrit
Jak se to otevira. Ctrl_C a Ctrl_V nejak nefunguje. Diky
Zapsal: tomas, 20:32:39 23.09.2002
 podves
Neni to tak davno co jsem si z podvesu vrtulniku prohlidl steny Matterhornu a musim rict,ze me myslenky se tocily hlavne kolem spolehlivosti vytahovacího zarizení a pevnosti 5mm lanka. Rozumove si clovek zduvodni, ze je vse OK, ale porad je tam to co kdyby. A tohle video mi na klidu moc nepridalo. Apropos, co vase pocity pri necekanych padech s vidinou tezkeho zraneni ci smrti - zdaly se vam subjektivne prijemne, jak je psáno v literature.
Zapsal: bolek, 14:21:31 24.09.2002
 ytHlJOYcRhK
KvEn53 Wow, great blog.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: dXtrFgvLHdgaFDJ, 18:29:14 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Kobylí hlava
Tea, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187554)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rebel 6- Budčice
Lego Predĺženie 8- Súľov
Asistentka 6A Kalovy
A Grand Pas 5c Champfromier
C'est Rando 5c+ Champfromier
Nově komentované:
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Už Naozaj Priamo 8+ Pajštún
Preťahovanie 9- Pajštún
Hardcore Xc Labské Údolí - Levý Břeh
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Nechceš to do trenek | Re: Video | Video | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (9)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1362 
 50 dní v divočině 
 927 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1203 
 Andrea 
 977 
 Ashima 
 798 
 Barkley Marathon 
 827 
 B.I.G. - světové prvenství 
 853 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 756 
 Gálfy - Horský život 
 707 
 Jak se staví ledovec 
 693 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1006 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 841 
 Lezci z Manína 
 849 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 752 
 Operace Nos 
 837 
 Plamen nikdy nezhasne 
 730 
 Pohlednice z konce světa 
 966 
 Pomíjivost ledu 
 722 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 758 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 751 
 Rhapsodia Corcontica 
 750 
 Sama 
 903 
 Šampioni zlatého údolí 
 843 
 S lyžemi v oblacích 
 971 
 Tenaya Traverse Challange 
 830 
 Tenkrát na východě 
 980 
 Velká alpská silnice - 73 
 787 
 Za oponou velehor 
 967 
 Zápasník Dee Dee 
 817 
 Životní výprava 
 865 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.