LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
21.Svoboda 10674
22.Lukášek 10656
23.Jungling 10616
Bouldry:
21.Indrák 9950
22.Chejn 9900
23.Šlapák 9850
Hory:
26.Nešvera 2557
27.Opice 2510
28. 2404

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184847 cest
Nové přelezy:
Ippolito 10-
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
ZŠ Choceň - Choceň
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štěpán Stráník: první boulder za 8B+

"O víkendu se nám se Štěpánem povedlo přelézt 8B+ v Rakousku, pro Štěpána jeho první 8B+," napsal mi dnes Martin Stráník. Zápis bouldru 8B+ na Lezci nemá moc lidí. Krom nich a Adama Ondry poslední rok nikdo, dříve ještě Rosťa Štefánek a Petr Resch.

Martin a Štěpán nám popsali, jaké to bylo.

Martin Stráník:

"V neděli brzká ranní vstávačka a pěkný den lezení v Rakousku v okolí města Krems. Po dopoledním začátku ve Spitzu se rozhodujeme prozkoumat Kremstal, máme info o tamních boulderech a hlavně se těšíme na velké převisy. Bouldery nacházíme hned, nejprve známého Silent Huntera a pak neznámé Fuse za 8B+. Čistej strop, řezky, tupej lokr a madlo na hraně, vypadá to dobře, silovka, která by nám mohla sedět, ale po prvních nálezech se ve stropě jen točíme dokola a nechápeme, co dělat. Špičky napřed vypadají slibně, ale jaksi nefungujou, až přicházím na to, že nejlepší je prostě zabrat a urvat to silou. Najednou je to jasný a za hodinku je posekáno! Štěpán se učí kroky trochu pomaleji, ale nakonec taky krokuje a dává nálezy, když už se vzdává, naladím ho na ještě jeden poslední pokus a nakonec posílá taky, jeho první 8B+, gratulace! Klasa softová, ale v porovnání s 8B ve Spitzu o level těžší."

Štěpán Stráník:

"V Kremstalu nejdřív nacházíme Silent Hunter, krásná skoro stropová jeskyň, a pak Fuse, čistý strop. Volba padá jasně na Fuse, co by nám mohlo sedět více, než zabrat v čistým stropě? Nejdřív s bráchou zjišťujem, jak vůbec zkrokovat a udělat druhý velmi silový krok a závěrečný přískok. Mně to skoro vůbec nejde, vypuštění noh a druhá pasáž zbrzdit pravou ruku se zdá nad moje síly. Brácha přichází na kroky a zanedlouho přelézá, čumím jak puk, ze začátku se to tvářilo nereálně! No už vím, jak by to mohlo jít, ale stále se mi to velmi těžce krokuje. Vlna, vývlav a přiskočení do spoďáku, to je kotel. Dávám solidní pokusy, ale vidím to, že si boulder připravím na příště, jelikož po hodině a půl se mi daří boulder vylézt na dvě části. Touha je ale silnější. Po pár pokusech se mi daří vše dokonale udělat a připadám si, jako by mě někdo řídil, nevím, jak jsem to dokázal udržet ten zatracený přískok do spoďáku, ( při krokování asi z 10 pokusů jsem ho udělal jen jednou!) nutno dodat, že při mě stáli snad všichni svatí, protože jsem se už viděl na zemi, pak nepokazit poslední krok, (silně už mi maximálka dochází) a jsme v madlech, neskutečný zážitek. Je skvělý, že jsem na to s bráchou zajel, lepší boulder jsem si nemohl přát. A jet sám, tak to vzdám po pár nálezech s tím, že je to moc těžký a ani to nezkrokuju. Psychika je holt někdy mocná. Přišlo mi to jinde, než ostatní béčka, ale všichni víme, jak vrtkavá klasa někdy je."

A tady jsou videa, jak to kluci lezli:

Martin:



Štěpán:



Zápis boulderu v databázi cest na Lezci:
Fuse

Štěpána a Martina sponzorují Singing Rock a Scarpa, Martina ještě Olymp Praha.

Více na jejich blozích:

martinstranik.blogspot.cz

stepanstranik.blogspot.cz


Martin a Štěpán Stráníkovi, sth   [úpravy] 15:00 13.02.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 gratulace22:40:01 13.02.2018
paráda hoši
Ar
odpovědět 

 Foto dne:

Ledovec Ngozumpa
 Databáze cest:
Všechny cesty (187455)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Senza Nome 27 6b+/6c Buchi Arta
Allegro 5a Cala Gonone
Valigie Volanti 6a+ Cala Gonone
Troccada 6a+ Cala Gonone
Dolce Miele 6b Cala Gonone
Nově komentované:
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Pěkné | Re: ... | Re: ... | Re: Slušný výkony a | Re: Pěkné | Re: Jurčenko | Jurčenko | Re: ... | Re: ... | Re: ... |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (55)
MČR v boulderingu (28)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (12)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Alone on the wall (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 796 
 50 dní v divočině 
 586 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 686 
 Andrea 
 612 
 Ashima 
 505 
 Barkley Marathon 
 616 
 B.I.G. - světové prvenství 
 589 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 539 
 Gálfy - Horský život 
 501 
 Jak se staví ledovec 
 501 
 JAMES - Století nad oblaky 
 671 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 567 
 Lezci z Manína 
 595 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 545 
 Operace Nos 
 522 
 Plamen nikdy nezhasne 
 524 
 Pohlednice z konce světa 
 603 
 Pomíjivost ledu 
 491 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 530 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 504 
 Rhapsodia Corcontica 
 510 
 Sama 
 551 
 Šampioni zlatého údolí 
 541 
 S lyžemi v oblacích 
 627 
 Tenaya Traverse Challange 
 552 
 Tenkrát na východě 
 595 
 Velká alpská silnice - 73 
 554 
 Za oponou velehor 
 659 
 Zápasník Dee Dee 
 555 
 Životní výprava 
 546 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.