
Adam Ondra a Eliška Adamovská dnes osobně lákali veřejnost na nadcházející závod Evropského poháru v boulderu, který se chystá 30.4.-1.5. 2022 v Česku, kam se mezinárodní lezecký závod vrací po pěti letech. Na tiskové konferenci pro mainstreamová média oba vyslovili víru, že se objeví ve finále, i když je moderní závodní bouldering loterií a může se stát cokoli. Na start má vedle Adama a Elišky nastoupit dalších 14 českých reprezentantů. 
V sobotu 30. dubna se na pražské lezecké stěně Jungle Sport Park Letňany poleze kvalifikace a v neděli 1. května  semifinále a finále. Pro semifinálová a finálová kola se chystá venkovní závodní stage s rozlehlým prostorem pro 1500 diváků a doprovodný program.
Adam Ondra rovněž představil své lezecké plány. Letos se chce věnovat skalám, má vyhlídnuto několik projektů za 9b+ nebo i 9c v Arcu, koncem léta by chtěl do norského Flatangeru, kde by se chtěl věnovat lezení na obdobné obtížnosti, jako je jeho tamní nejtěžší cesta světa Silence 9c. Závodit chce málo, počítá s několika svěťáky v létě, aby si udržel se závodním prostředím kontakt. Naplno se mu chce začít věnovat příští rok, jako přípravě na olympiádu v Paříži v roce 2024.
PROGRAM
SOBOTA 30. 4. 2022
9:00 Kvalifikace ženy
15:00 Kvalifikace muži
NEDĚLE 1. 5. 2022
8:30 - 11:00 Semifinále žen
11:15 - 12:15 Kvalifikace trickline
12:30 - 15:00 Semifinále mužů
15:30 - 16:30 Přednáška Marek Holeček
17:30 - 18:30 Finále žen
19:00 - 20:00 Finále trickline
20:30 - 21:30 Finále mužů
22:00 Slavnostní vyhlášení vítězů
Seznam našich reprezentantů ze startovní listiny závodu:
Adam Ondra
Martin Stráník
Marek Jeliga
Štěpán Volf
Šimon Potůček
Štěpán Potůček
Jáchym Cink
Roman Kučera
Eliška Adamovská	
Markéta Janošová	
Michaela Smetanová	
Arina Jurčenko	
Adéla Bajerová	
Tereza Širůčková	
Eliška Bulenová	
Barbora Bernardová
Ze zahraničních hvězd jsou na startovce mj. francouzský olympionik Mickael Mawem, Belgičanka Chloe Caulier, Srbka Staša Gejo nebo Slovinec Luka Potočar.	
Web závodu:
bouldercup.cz
Prodej vstupenek:
goout.net
 Eliška Adamovská a Jan Bloudek, předseda ČHS, pořadatele závodu
 Eliška Adamovská a Jan Bloudek, předseda ČHS, pořadatele závodu 
 Adam Ondra a David Trávníček z vedení agentury SPORT INVEST se na tiskovce představili jako marketingoví partneři
 Adam Ondra a David Trávníček z vedení agentury SPORT INVEST se na tiskovce představili jako marketingoví partneři 
 Adam Ondra, Eliška Adamovská a fotoreportéři
 Adam Ondra, Eliška Adamovská a fotoreportéři