LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
29.Chejn 10324
30.Lebloch 10312
31.Suchan 10307
Bouldry:
29.Šťastný 9600
30.Svoboda 9531
31.Ďurech 9456
Hory:
31.Dörfl 2142
32.Stehlík 1988
33.K 1966

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5817 lezců
1186166 cest
Nové přelezy:
Collons Pl 7c
Ledovec 7C
Maledetta 8a
Abre Los O 7b
Collons Pl 7c
Schild 7c
Schwert 7b+
Per Voi Vo 7b+
Hurien 7b+/7c
Přepište D 7C

Stěny
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Olympia - Brno - Modřice
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lysá hora Vertical 2012

V sobotu 14.1.2012 se v Rokytnici nad Jizerou uskutečnil další podnik Scarpa Českého poháru ve skialpinismu 2012.

Pořadatelem je domácí TJ Spartak Alpin club Rokytnice n. Jiz. Závod byl zároveň nominací na letošní evropský šampionát, který se uskuteční ve francouzském Pelvoux. 
Vyhlášeno bylo celkem 9 kategorií. A to Muži, Ženy, Junioři, Juniorky, Kadeti, Kadetky, Veteráni a pro příchozí Open muži a Open ženy.
Závod se skládal ze dvou tratí. Trať A pro hlavní závodní kategorie a trať B pro nejmladší kategorii Kadetů a pro příchozí. Na trať se nakonec vydalo celkem 59 závodníků a závodnic.
Startovalo se u dolní stanice lyžařského vleku Sachrovka (620 m.n.m), závodníci pak pokračovali po sjezdovce na Jabloneckou cestu a po ní přes Dvoračky na červenou sjezdovku FIS. Cíl se nacházel na Lysé hoře (1320 m.n.m.). Závodníky tak čekalo 700 vertikálních metrů a celková délka etapy pak činila 6200 m. Trať B měřila 5100 m s převýšením 520 m.


start závodu

foto by Háček


V tomto skialpinistickém sprintu si to podle papírových předpokladů rozdali oba favorité, Radoslav Groh z AKLVK Janské Lázně a Michal Štantejský ze SAC Špindlerův Mlýn. Štěstí nakonec stálo více na straně závodníka z Vrchlabí, když Michalovi v posledních metrech prasklo vázání. Před třetím Ondrou Fejfarem a čtvrtým Mírou Duchem (oba AKLVK Janské Lázně) však již druhé místo uhájil. Naprosto skvělým časem 0:41 :55 hod. tedy zvítězil Radoslav Groh. Mezi ženami pak časem 0:57:50 hod. kralovala Dita Formánková (AKLVK Janské Lázně).


Radoslav Groh v cíly

foto by Háček


Pro kategorie Kadeti, Kadetky, Open muži a Open Ženy byla trať zkrácená a končila na horské chatě Dvoračky, kde bylo také připraveno zázemí pro závodníky. Nejrychleji prošel trať B Dominik Sádlo (AKLVK Janské Lázně) časem 0:34:13 hod z kategorie Kadeti!
Přichystáno bylo občerstvení v podobě rautu, po kterém následovalo vyhlášení výsledků a následná After party.
Poděkování patří všem závodníkům, sponzorům a nadšeným dobrovolníkům z řad Alpin clubu, Spartaku a.s. a Horské služby Rokytnice n. Jiz.


vyhlášení juniorů

foto by Háček




Ondra Fejf, Radar

foto by Háček



Za Alpin club Háček a Honza Doubek
Sponzoři: Directalpine, Dynafit, Singing Rock, Penzion Bona, Scarpa, ČHS.

Výsledky:

www.zavod.alpin-rokytnice.cz



Háček   [úpravy] 12:19 24.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 eh00:47:27 27.01.2012
v cily ?
odpovědět 

 Foto dne:

Eiertanz, Grail
 Databáze cest:
Všechny cesty (187615)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Trikeriotisa 6+ Anavra
Epikouros 7 Anavra
Tike Saab 7- Anavra
Paichnidia Anemou 7- Anavra
Sindromo Sterisis 6c Kofi
Nově komentované:
Čarodějův Učeň 8- Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Stará Cesta II Prachov
Sphynx 7 Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí | Re: Bokem | Re: Cesta na S | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: Cesta na S | Re: Nepřechylování je projev progresivismu |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (74)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (72)
MČR v boulderingu (68)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (13)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Američan Jim Morrison sjel na lyžích severní stěnu Everestu (4)

 Nově v inzerci:
Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1449 
 50 dní v divočině 
 992 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1276 
 Andrea 
 1037 
 Ashima 
 843 
 Barkley Marathon 
 874 
 B.I.G. - světové prvenství 
 909 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 805 
 Gálfy - Horský život 
 763 
 Jak se staví ledovec 
 748 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1079 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 894 
 Lezci z Manína 
 908 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 802 
 Operace Nos 
 907 
 Plamen nikdy nezhasne 
 799 
 Pohlednice z konce světa 
 1033 
 Pomíjivost ledu 
 775 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 811 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 816 
 Rhapsodia Corcontica 
 797 
 Sama 
 964 
 Šampioni zlatého údolí 
 902 
 S lyžemi v oblacích 
 1048 
 Tenaya Traverse Challange 
 879 
 Tenkrát na východě 
 1050 
 Velká alpská silnice - 73 
 837 
 Za oponou velehor 
 1026 
 Zápasník Dee Dee 
 883 
 Životní výprava 
 913 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.