LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
Polez!!! (08.11)
Polez!!! (08.11)

Žebříček
Cesty:
6.Širůčková 11728
7.Nespoutaný 11697
8.Stribrny 11650
Bouldry:
6.Pochman 10675
7.Jungling 10625
8.Novák 10550
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Hlahulek 4639

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186426 cest
Nové přelezy:
Překvapení 9
Překvapení 9
Překvapení 9
Překvapení 9
Sex Je Pre 7b+
Bad Crimps 7C+
Dost Dobrá 8A+/8B
Zlost 8A+
Dostatek Z 8A
Bezrameňák 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ME v lezení - Chamonix

Libor zlato Adam stříbro

Po strhujícím boji zvítězil Ramón Julian Puigblanque před Adamem Ondrou. V rychlosti zlato získal Libor Hroza.

OBTÍŽNOST:



Adam lezl jako vždy fantasticky, k vítězství mu však scházel jen jediný krůček.

Nejdříve do závodu nastoupil mladý zatím ne příliš známý lezec Sebastian Halenke a svým neskutečným výkonem (52+), předznamenal celou řadu překvapení. Jako například brzký pád silného Jakoba Schuberta.
Po mladičkém Němci však nastoupila stálice světových pohárů na obtížnost Španěl Ramón Puigblanque, který obecenstvo šokoval svým pomalým, ale nezadržitelným postupem směrem k topovému chytu. Přes řadu kiksů, kdy to vypadlo, že buď nedosáhne, nebo kdy mu vypluly nebezpečně nohy, se vždy nějak dokázal zkoncentrovat na další postup a dokonce i před závěrečným atakem i orazit. Jeho mohutný doskok do topového madla způsobil, že při výkmihu se na chytu jednou rukou neudržel a bylo z toho 53+ a suveréně první místo. Fantastické.
Když pak jako pátý lezoucí Adam Ondra, který také lezl naprosto s přehledem, plynule a bez zádrhelů, topové madlo jen pohladil, bylo z toho na pozadí fantastického výkonu Ramóna, naprosto skvělé druhé místo. A hlavně nádherná bitva. Díky za ni.
Místní favorit Francouz Romain Desgranges skončil zklamaně čtvrtý.

Muži:
1. Ramón Julian Puigblanque (ESP)
2. Adam Ondra (CZE)
3. Sebastian Halenke (GER)

Ženy:
1. Mina Markovic (SLO)
2. Janja Garnbret (SLO)
3. Jessica Pilz (AUT)


RYCHLOST:


Libor Hroza vybojoval první místo a místil se před jeho velkými rivaly Ukrajincem Bolderevem a Číňanem Zhongem.
Gratulujeme.

Ženy:
1. Libor Hroza (CZE)
2. Danyil Boldyrev (UKR)
3. Qixin Zhong (CHN)


SP A ME V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST A RYCHLOST ZAČÍNÁ JIŽ TENTO VÍKEND V CHAMONIX. Za ČR závodí v obtížnosti Adam Ondra, Tomáš Binter, Martin Jech, Honza Zíma, Iva Vejmolová, Gábina Vráblíková, Tereza Svobodová. V lezení na rychlost nás reprezentují Libor Hroza ml. a Petr Burian.

Program:


Sobota 11.7.2015
9:00 kvalifikace muži a ženy v obtížnosti
15:00 kvalifikace muži a ženy v rychlosti
21:30 finále muži a ženy v rychlosti

Neděle 12.7.2015
10:00 - 12:30 semifinále muži a ženy v obtížnosti
21:00 finále muži v obtížnosti
22:00 finále ženy v obtížnosti

Přímé přenosy semifinálových a finálových kol bude možné sledovat na webu IFSC: www.ifsc-climbing.org a na stejném kanálu na youtube

Webové stránky k závodům::
Zde najdete informace o ….. Coupe du Monde

Všem reprezentantům držíme pěsti a přejeme úspěch!

Lezec.cz   [úpravy] 22:28 12.07.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super!13:53:24 13.07.2015
Gratulace oběma a Liborovi dvojnásob!
Jirkaodpovědět 

 bodování14:17:04 13.07.2015
Tady mi jen uniklo... Pokud Adam topový chyt "pohladil", neměl by mít také 53+ jako Ramon? To že vynechal jeden krok (přebrání černé struktury) tím, že šel do topu křížem a dotkl se, by mělo být hodnoceno stejně. Má někdo fundovaný názor na pravidla? Nějak jsem tomu již v době přenosu neporozuměl, proč má Adam o rovný krok míň.

(o tom, že Ramon byl v topu "víc" nespekuluji ;) )
arteeeodpovědět 
 Re: bodování15:09:51 13.07.2015
Podle me se Adam topu nedotknul.
michalodpovědět 
 Re: bodování16:04:29 13.07.2015
Nekdy je drzeni konkretniho chytu obema rukama hodnoceno jako dalsi body. Bezne i na cz detskych zavodech. Jen rozhodci vidi co je za kolik bodu.
odpovědět 
  Re: bodování16:37:37 13.07.2015
Jj, Ramon ten posledni chyt prebral a pak teprve sel dal, proto ma o bod vic.
A neni to jen u nas na detskych zavodech, dvojchyt je normalni vsude, jde se to proste obema rukama da prebrat.
odpovědět 
  Re: bodování17:52:35 13.07.2015
To chápu, ale pokud mám tělesné proporce, které mi dovolují pokračovat dál anichž bych chyt v cestě přebral (viz zde dlouhý kříž), tak přeci by měl lezec obdržet počítaný již následný chyt. Protože pak by to znamenalo, že když oba dolezou do TOPu, ale jeden lezec vynechá chyt, tak by měl být bodově horší? to je nesmysl.

V případě Adama mi dáva smysl jen to, že se TOPu skutečně nedotkl vůbec, pak chápu asi těch 52+ (tedy snaha o krok do přebrání, ve kterém nebyl stabilně, a tak rozhodčí ten násah nepočítali jako pokus se dotknout TOPu.

Mě právě přišlo, že na videu nebylo moc vidět, zda na TOP dosáhl, tak mě zmátla formulace zde v příspěvku, že TOP "pohladil", to bych pak čekal 53+ jako Ramon.
arteeeodpovědět 
   Re: bodování18:33:58 13.07.2015
Pocita se posledni drzeny chyt nebo plus z posledniho drzeneho chytu. Kdyby oba vzali TOP nebo dalsi chyt v ceste, kdyz by to nebyl skok do topu, meli by ho zase drzeny.
Ale kdyz prave vynechas v dvojchytu tu druhou ruku, sel jsi jakoby z nizsiho chytu, takze mas plusem jen ten.
Kdyz to vezmes obema rukama a pak jdes dal, mas plusem jakoby ten vyssi chyt.
Proto ma Adam jen 52+ a Ramon udelal 52, 53 (druha ruka na strukturu a dalsi pohyb ve smeri cesty - preskladal nohy) a pak skocil. Proto 53+.
Dotknuti nebo nedotknuti se dalsiho chytu nema zadny vyznam, co zrusili minusy.
odpovědět 
    Re: bodování10:01:07 14.07.2015
Díky za vysvětlení.

Jinak velká gratulace Liborovi i Adamovi.
arteeeodpovědět 

 Gratulace22:30:22 13.07.2015
Blahopřeji Liborovi a Adamovi k titulům mistra a vicemistra Evropy! Skvělé výkony, klobouk dolů. Škoda, že Libor měl zraněný prst, a tak mu padla šance překonat světový rekord.
 
Alešodpovědět 

 ME15:52:06 15.07.2015
Předně borcům k medailím blahopřeji. :-) Jelikož byl svěťák zároveň ME, čekal bych od pisatele trochu víc, minimálně měla být zmínka o celé české repre. Článek v tomhle stylu, navíc umístěn na pravé straně Lezce, působí dojmem, že se jednalo pouze o nějaké lokální oddílové závody. Škoda. :-( 
Martinodpovědět 
 Re: ME a Čhs22:14:06 15.07.2015
Na delší článek musíš kouknout na stránky svazu. Je celkem legrace ho číst. Je tam napsáno proč ostatní reprezentanti nevyhráli.
odpovědět 

 Foto dne:

Liška polární, 6C
 Databáze cest:
Všechny cesty (191092)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
1 1 1
Nově komentované:

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |

 Kde to vře:
lidé&HORY 4/2025 (159)
MČR v boulderingu (62)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (35)

 Nově v inzerci:
1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1458 
 50 dní v divočině 
 1004 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1287 
 Andrea 
 1046 
 Ashima 
 856 
 Barkley Marathon 
 880 
 B.I.G. - světové prvenství 
 919 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 817 
 Gálfy - Horský život 
 767 
 Jak se staví ledovec 
 755 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1091 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 902 
 Lezci z Manína 
 914 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 813 
 Operace Nos 
 915 
 Plamen nikdy nezhasne 
 809 
 Pohlednice z konce světa 
 1045 
 Pomíjivost ledu 
 782 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 822 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 825 
 Rhapsodia Corcontica 
 807 
 Sama 
 978 
 Šampioni zlatého údolí 
 908 
 S lyžemi v oblacích 
 1057 
 Tenaya Traverse Challange 
 887 
 Tenkrát na východě 
 1059 
 Velká alpská silnice - 73 
 852 
 Za oponou velehor 
 1035 
 Zápasník Dee Dee 
 890 
 Životní výprava 
 924 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.