LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jištění zdržuje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
37.Hyžný 10235
38.Čech 10222
39.Schockherr 10200
Bouldry:
37.Jeliga 9203
38.Mokroluský 9203
39.Zímová 9200
Hory:
15. 3908
16.Sukačová 3810
17.Najman 3723

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186729 cest
Nové přelezy:
Collons Pe 7c
Echoes 8A+
Spaghetti 8B
Spaghetti 8B
Echoes 8A+
Prymula 7C
Dominátor 7C+
Egilolflin 9+
Flapjack 7C+/8A
Ibex 9-

Stěny
Flash Boulder Bar - Brno
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Studénka - Studénka

Prodejny
HUDYsport - Brno
Green sport - Brno
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hospul CUP 2011

Po dvouleté pauze se uskutečnily 20.3. na horolezecké stěně místní univerzity Jana Evangelisty Purkyně závody pořádané naším oddílem HO TJ Spartak Ústí nad Labem.

Počítám-li dobře, jednalo se o 8 ročník. Naše open závody nezávody poctilo svojí účastí 38 závodníků v kategoriích od nejmenších 0-6 až po veterány 45 a více…..
   
    Nezávody snad jen proto, že malinko ignorujeme zaběhlé kategorie a izolace. Cílem je jistě poměřit síly – co nejvíce férově, ale na stranu druhou, to musí být i společenský a ve skrze příjemný zážitek pro návštěvníky i závodníky a nikoliv celodenní klábosení v šatně v izolaci.

    Tím, že závodí v jeden den děti, dospělí, muži, ženy, náhodně příchozí….. na obtížnost i rychlost, je velmi těžké odhadnout tu správnou míru předzávodní propagace, aby závodníků nebylo málo, ale nebo i naopak moc……závodníků je potřeba tak akorát, aby se stihlo vše v jednom dni. Letos jsme počet závodníků spoléhajíc se zejména na facebook a elektronické kanály vyladili…..počet diváků by velká hala snesla větší, ale je to vždy alchymie.

    Kdo dočetl až sem, si možná říká, proč tady zabírám zbytečnou kapacitu na web serveru s nějakými regionálními závody, ale věřím, že nějaké sudetské horolezce informace o naší téměř desetileté sérii jistě potěší. V předchozích ročnících závodili třeba Libor Hroza, nebo Lucka Hrozová ( když zůstaneme na severu ), Martin Klemsa,  Ondra Johanovský a letos třeba pro změnu Ondra Beneš a Edita Vopatová.

    Ač nejsme součástí oficiální série závodů  ČHS naši sponzoři a dlouhodobí partneři jsou nám nakloněni a my se snažíme i tímto článkem za jejich podporu poděkovat. Jsou to zejména: Město Ústí nad Labem, HUDY Ústí, Yate, vydavatelství Montana, Refugio Tisá, Lezecká škola.cz . Některé z těchto společností nás podporují každoročně již 10 let! Za což jim díky – zejména za hodnotné ceny a závody s nulovými náklady pro organizátora a v podstatě i pro závodníky.

  Letos stavěl cesty Patrik Černý z USK Slávie. Na těchto cestách nejvíce uspěli:

V kategorii nejmenších do 6 let  na rychlost i obtížnost Jonáš Bzura – 5 let.
V kategorii 6-10 let na rychlost i obtížnost zvítězil sedmiletý Honzík Vopat, který si to rozdal i s muži…
Mládeži do 14 let kraloval Tomáš Dvořák.
V kategorii starších pánů a dam nad 45 let ( veteráni ) nejvíce uspěl Jindřich Beneš z Refugio týmu. Konkurence mezi veterány byla veliká! Co jméno to saské desítky – Olda Jetmar….Jindra Beneš….
Ženám kralovala na obtížnost i rychlost  Edita Vopatová, která jako jediná topovala.
Mezi muži topoval pouze Ondra Beneš a Martin Tomášek. Na obtížnost vyhrál Ondra a na rychlost pro změnu Martin z USK Slávie, Ondra Beny skončil v rychlolezení 3.

Takže na podzim se budeme těšit znovu …a všem co pomáhali s organizací a naše závody podpořili děkas!

Edita Vopatová první ve všem


Honzík Vopat 7 až 10let vítěz


Jakub Žoha 3. místo


Jindra Beneš závodníci nad 45 best old school boy


Jonáš_Bzura 5 let vítěz rychlost obtížnost


Martin Tomášek Ondra Beneš Jakub_Žoha


Míla Hejný hospul


Olda Jetmar pískovcové legendy na stěně 2. místo


Ondra Beneš vítěz obtížnost 3. na rychlost


Páni muži


Pavla Vopatová 2. místo obtížnost ženy


polovina závodního pole nad 45


ratolesti


Šimon Moudrý 3.místo 7 až 10let

Radim Bzura   [úpravy] 10:36 08.04.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187678)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Osvícená Trhlina 5A Dehetnická Skála
Mary Poppins 7B Popova Skála
Pro Úsměv Našich Dětí 2 Dehetnická Skála
Pro Radost Našich Dětí 2 Dehetnická Skála
Zio Ulcera 7a Somplago
Nově komentované:
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Olympiáda 10+/11- Súľov
Olympiáda 10+/11- Súľov
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Schiene Piegate 6b+ Val Pennavaire

 Nově v diskusi:
Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí | Re: Bokem |

 Kde to vře:
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1469 
 50 dní v divočině 
 1010 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1293 
 Andrea 
 1052 
 Ashima 
 861 
 Barkley Marathon 
 884 
 B.I.G. - světové prvenství 
 926 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 822 
 Gálfy - Horský život 
 777 
 Jak se staví ledovec 
 760 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1095 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 905 
 Lezci z Manína 
 923 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 823 
 Operace Nos 
 923 
 Plamen nikdy nezhasne 
 819 
 Pohlednice z konce světa 
 1052 
 Pomíjivost ledu 
 791 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 828 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 833 
 Rhapsodia Corcontica 
 817 
 Sama 
 983 
 Šampioni zlatého údolí 
 913 
 S lyžemi v oblacích 
 1062 
 Tenaya Traverse Challange 
 895 
 Tenkrát na východě 
 1064 
 Velká alpská silnice - 73 
 859 
 Za oponou velehor 
 1040 
 Zápasník Dee Dee 
 893 
 Životní výprava 
 929 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.