LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5817 lezců
1186123 cest
Nové přelezy:
Per Voi Vo 7b+
Hurien 7b+/7c
Přepište D 7C
3éme Millé 7c
Rififi Au 7b
Pláč 7C/7C+
Dreamcatch 8B+/8C
Debout Les 8a
Kristallo 7C
Unt'n Ban 7C

Stěny
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Lezecká stěna Jičín - Jičín
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pražský opičák a Bouldering session III

V úterý 1.6.2010 se na bouldrové stěně Lokalblok odpoledne uskutečnil dětský závod Pražský opičák a večer letos již třetí Bouldering session.

Pražský opičák



V úterý 1. června se uskutečnil dnes již tradiční závod pro děti Pražský opičák. Celkem pět kategorií závodilo v hodinovém časovém limitu na deseti bouldrech, které v předchozích dnech postavili stavěči z Lokalbloku a to především Martin Jüngling, Olin Klapal, Vojta Hons, Lenka Štorkánová a Karina Bílková.

První kategorie, ve které závodili jak holky tak kluci ve věku do osmi let, odstartovala přesně ve 12:00. Závodníků bylo celkem sedm a nejlépe se s připravenými problémy vypořádala Hanička Havelková, která zvládla přelézt deset bouldrů na deset pokusů. Těsně druhý za Haničkou se umístil Kuba Kohout, který rovněž přelezl deset bouldrů, ale už na jedenáct pokusů. Krásné třetí místo pak obsadil Marek Jeliga, který však k přelezení deseti bouldrů potřeboval třináct pokusů.

Se staršími dětmi přišly i obtížnější problémy a děti ve věku devíti až jedenácti let už musely opravdu zabrat, aby dosáhly na dobré umístění. Toho jednoznačně dosáhla na prvním místě Veronika Peltrámová, která přelezla devět problémů z deseti na krásných devět pokusů. Na druhé místo dosáhl Marek Miřejovský rovněž s devíti přelezenými bouldry. Třetí se pak umístila domácí borkyně Adélka Moravcová s celkem sedmi bouldry.

V poslední kategorie společné pro holky i kluky, tentokrát ve věku dvanácti až čtrnácti let, svedli o první místo souboj sourozenci Peltrámovi, ve kterém zaslouženě zvítězil Tomáš Peltrám s osmi přelezenými bouldry na osm pokusů. Druhá Veronika zdolala sedm bouldrů a třetí David Stehlík jich vybojoval pět.

V tradičně méně obsazené kategorii dívek ve věku patnácti až sedmnácti let se utkaly dohromady tři závodnice a z toho jedna z předchozí kategorie. Pro holky už byly připravené pěkně těžké bouldry, se kterými si nakonec nejlépe poradila Anna Obročníková se sedmi kousky. Místní Katka Jelínková obsadila s pěti přelezenými bouldry druhé místo a nejmladší Kristýna Obročníková vybojovala tři bouldry z celkových deseti.

Jako poslední se představili chlapci ve věku patnácti až sedmnácti let, kde první místo obsadil Jan Jeliga s celkovým ziskem osmi bouldrů na dvanáct pokusů. Jonáši Jarníkovi stačilo na druhé místo šest bouldrů na devět pokusů a třetí místo obsadil Jakub Frühbauer s pěti vylezenými bouldry.
Ceny do závodu věnovaly Patagonia a společnost Kids Outdoor, kde můžete svým dětem pořídit outdoorové oblečení (více info na http://www.kidsoutdoor.cz).

Lokalblok bouldering session no.3


Na problémy, které odpoledne potrápily děti, si večer přišlo zazávodit přes 70 borců a borkyň, z nichž svůj výsledek hrdě odevzdalo 13 holek a přesně jednou tolik kluků. V lehce tropických podmínkách si s šedesáti připravenými bouldry nejlépe poradil Martin Tomášek se ziskem 470 bodů a Daniela Kotrbová se ziskem 330 bodů. V ženské kategorii druhá skončila Zuzka Hlaváčková s 320 body a třetí Jana Vášková s 310 body. V chlapské kategorii druhé místo získal Michal Novák s 450 body a třetí se umístil Jirka Švácha s 380 body. Všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na další session naviděnou!

Výsledky obou závodů na www.lokalblok.cz/stena
Za Lokalblok Karina Bílková

lokalblok   [úpravy] 19:10 03.06.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Stáj
Flek, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187615)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Trikeriotisa 6+ Anavra
Epikouros 7 Anavra
Tike Saab 7- Anavra
Paichnidia Anemou 7- Anavra
Sindromo Sterisis 6c Kofi
Nově komentované:
Čarodějův Učeň 8- Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Rozvodové Řízení 8 Kotýz
Stará Cesta II Prachov
Sphynx 7 Hohe Wand

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Cesta na S | Re: Nepřechylování je projev progresivismu | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí | Re: překlepy nevadí | Re: překlepy nevadí |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (91)
MČR v boulderingu (68)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (53)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (14)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
XXIII. Mezinárodní festival outdoorových filmů (4)

 Nově v inzerci:
Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1431 
 50 dní v divočině 
 975 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1260 
 Andrea 
 1025 
 Ashima 
 834 
 Barkley Marathon 
 860 
 B.I.G. - světové prvenství 
 897 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 792 
 Gálfy - Horský život 
 748 
 Jak se staví ledovec 
 734 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1057 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 880 
 Lezci z Manína 
 890 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 792 
 Operace Nos 
 891 
 Plamen nikdy nezhasne 
 779 
 Pohlednice z konce světa 
 1018 
 Pomíjivost ledu 
 761 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 799 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 801 
 Rhapsodia Corcontica 
 787 
 Sama 
 948 
 Šampioni zlatého údolí 
 885 
 S lyžemi v oblacích 
 1031 
 Tenaya Traverse Challange 
 866 
 Tenkrát na východě 
 1031 
 Velká alpská silnice - 73 
 824 
 Za oponou velehor 
 1012 
 Zápasník Dee Dee 
 870 
 Životní výprava 
 899 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.