LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1185845 cest
Nové přelezy:
Krize Stře 7C+
Jizerský D 8A
Skřítkův D 7B+/7C
Megalodon 8A+
Armáda Spá 8A
Kursk 7C+ tr
7c Napravo 7c
7c Nalevo 7c
Big Sur 7C+
Californic 8A

Stěny
Hotel Praha - Broumov - Broumov
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v boulderingu Praha 2024: Adam Ondra 6.

finále mužů

Na 6. místě skončil Adam Ondra dnes večer ve finále pražského závodu světového poháru v boulderingu. Vyhrál Jihokorejec Dohyun Lee (v českém přepisu: I To-hjon), druhý byl Francouz Manuel Cornu, třetí Brit Toby Roberts.

Výsledky finále mužů jsou zde:

1 Dohyun LEE KOR 2T4z 3 19
2 Manuel CORNU FRA 2T3z 5 10
3 Toby ROBERTS GBR 2T2z 6 2
4 Sorato ANRAKU JPN 1T4z 1 9
5 Tomoa NARASAKI JPN 1T4z 4 10
6 Adam ONDRA CZE 1T3z 1 7

Podrobné výsledky finále:

ifsc.results.info

Na Facebooku ČHS finále komentovali:

"Dohyun Lee (KOR) obhájil své vítězství na Climbing World Cup Prague a zcela zaslouženě! 🏆 Stavěči si připravili pěkně vypečené problémy, které dobře prověřily lezce a skvěle zabavily publikum! Hodně neobvyklé kroky a pohyby daly finalistům zabrat především ve správném přečtení lezeckého programu a jejich největší slabinou se tak nestala ani síla či špatná technika, ale především čas. 🙃
Bohužel, českému top lezci Adamu Ondrovi ani zdaleka nesedly tak, jak by si představoval, a tak zůstal v zástinu svých dnešních soupeřů na šestém místě. Stříbro získal zcela nečekaně fanouškům méně známý francouzský lezec Manuel Cornu a bronz putuje k olympijskému vítězi Tobymu Robertsovi (GBR). GRATULUJEME! 👏👏👏
Domácí publikum samozřejmě předvedlo extrémní podporu právě Adamovi, ale potvrdilo i to, co se ukázalo již při loňské pražské premiéře, a to, že dokáže odměnit každého, bez ohledu na národnost. DĚKUJEME ❤
A děkujeme také Adamu Ondrovi, který je našim dlouhodobým vítězem bez ohledu na dnešní umístění. Lezení by bez tebe nebylo ani zdaleka tam, kde dnes je. 🫶...


Viz Facebook ČHS:



Adamův top na rozloučenou na Facebooku České televize:



...

Standa Holec   [úpravy] 20:39 21.09.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 66623:56:05 21.09.2024
Šestý na jedné olympiádě, šestý na druhé, šestý teď... Bejt paranoidní jako několik lidí tady bylo v posledních dnech na téma charita, doping a jiné, začnu v tom hledat souvislosti :-D
odpovědět 
 Re: 66607:13:11 22.09.2024
Jako dalo by se souhlasit..jeto satan.. snad je stará Eva zase nespokojená že to byl na Adama postavený naschvál jako na olympiádě
.odpovědět 
 Re: 66609:24:47 22.09.2024
Six hundred sixty six is number of the Beast!
Juraodpovědět 
  Re: 66610:09:46 22.09.2024
Ano, vezmu ten případ. Za zvuku Root a 666 budou ohledány tělesné schránky českého týmu a všichni pak budou podrobeni tortuře. Někdo nakonec promluví a ukáže se, že vše míří k blonďaté holodece v černém, co musí být všude, a nerozezná Itala od Francouze. I já ovšem žiji v strachu, co všechno pak na skřipci prozradí. Sabaty na kartáčích na Žihli nebudou jediným hříchem. Pódium na Letné nebourejte, hořící hranice na něm budou zářit do dáli.
J. F. Bobligodpovědět 
 Re: 66610:14:29 22.09.2024
- To jsou účelově vybrané výsledky závodů tak aby ti ty tři šestky pohromadě vyšly. Jen si poctivě vem umístění AO na posledních třech závodech, kterých se účastnil a nevyzobávej si jen ty závody, které se ti hodí. Hezky pěkně Paříž, Arco, Praha. Pokud neuznáváš Arco jakožto exhibici na neregulérních závodech, tak to vem Chamonix, Paříž, Prahu a teprve pak se bav o nějaké číselné symbolice (:-).

- "charita" proč to téma zase vytahuješ? Bloudek jistě pošle na pomoc postiženým povodněmi jeden míč v korunách či více a tím jednoznačně vyvrátí pochybnosti o tom, že z jeho strany šlo jen o povodňový parazitizmus.

- Doping. Proč jej tady zmiňuješ? Tato záležitost se profesionálního sportu přeci vůbec netýká. Nikdy v něm nebyl a klást si tito otázky je poněkud nemístné. Zejména u sportovců, kteří byli schopni se dlouhodobě držet ve sportovní špičce.
Lidské tělo hravě snese dlouhodobou extrémní zátěž třífázových tréninků aniž by bylo nutné si pomáhat při regeneraci nějakými zapovězenými preparáty a metodami. Ještě nikdy v životě se nestalo, že by zpětně, po zdokonalení laboratorních testů byla nějakému vítězi odebrána medaile, protože by se přišlo na to, že dopoval. A už vůbec ne u sportovců, kteří se pravidelně a dlouhodobě připravovali na nějaké významné závody v ústraní bez účasti na jiných závodech, kde by jim hrozil kontakt s antidopingovými komisaři a následný odběr vzorků. Tak už toho, prosím tě, nech.
odpovědět 
  Re: 66610:49:14 22.09.2024
symboliku cisel nece stranou.. to je pro opravdové specialisty a matematiku kombinovanou mystikou a samanismem
ale Charita to uz je jina, za prve nezustat stranou a ukazat ze i chs podpori lidi kteri sou v prdeli, to je ok.. ale pouzit na to penize od lidi co si koupili listky na zavod SP ? to je ulet.. a dale kdyz das jako spolek dar tak si ho das celej do nákladů pro ponizeni zakladu daně ,a nqklady na SP byli určitě velky takze ono si to pak zoptimalizovat takovym pěkným darem na povodne v castce adekvátní tem nakladum to je pro kazdyho D.Poradce zazrak...

no a ktomu dopingu asi nevis co a jak protoze antidopongova kontrola muze prijet kdykoliv 24h denne 365 dni v roce i k závodníkovi domu, proto je toto ošetřeno smluvně a kazdy kdo byl v reprezentací toto potvrdi takze vyhybat se nekde stranou je holy nesmysl..
odpovědět 
  Re: 66613:55:56 26.09.2024
hele, paranoia je kromě jiného právě o tom, že si účelově vybíráš z reality to, k čemu máš nejblíž, no a já si z toho udělal jen prachobyčejnou p*del. Ale: světe div se, jaký paka se toho zase chytnou a budou to rozebírat zcela vážně :-D Pokud to není jedna a ta samá osoba, nejvíc mě baví ten s tou narážkou na parazitismus-daňovou optimalizaci, ten vůbec nemá náhled na svojí patologii, prostě jede a my se můžeme skvěle bavit ;-)
původníodpovědět 
   Re: 66620:58:01 26.09.2024
Není nad ten pocit, když víš, že všichni ostatní jsou suchaři a blázni, jen ty jsi letadlo co srší ostrovtipem s tím jediným správným smyslem pro humor... To musí být strašně fajn.
odpovědět 
    Re: 66607:22:29 27.09.2024
Zajimava projekce. Jake to s ni je?
odpovědět 
     Re: 66610:38:16 27.09.2024
Chováš se tak.
odpovědět 
      Re: 66613:01:52 27.09.2024
Ty to tak vnimas, ale kdo vi… Branim nekomu mit jiny smysl pro humor? :-*
odpovědět 

 Tiskové oddělení čhs23:23:25 22.09.2024
Zkuste prosím větu "bouldery Adamu Ondrovi bohužel nesedly tak, jak by si představoval", už nějak přeformulovat, je to poslední dobou jak přes kopírák.

Nebo napište pravdu. Že je nevylezl.

odpovědět 

 Jasně:D06:47:53 23.09.2024
Teď sem viděl boží titulek, kdybych měl zdravé rameno jsem na Letné druhý:D :D :D
To jako vážně? Hele pár kdyby  a můžu napsat, že bych vylezl svoje první 9a vole
To je vůl ,kaviarový tousty.
Jasně odpovědět 
 Re: Jasně:D13:48:19 26.09.2024
esli to náhodou neni klasická novinařina dnešních dnů, která se neobejde bez vytrhávání z kontextu
odpovědět 

 ???07:22:20 23.09.2024
Manuel Cornu je mene znamy? Tvl, jde to tu obsahove hodne z kopce...
odpovědět 
 Re: ???13:58:43 26.09.2024
To ale nepsal nikdo tady, ale facebook ČHS
Petrodpovědět 
 Re: ???14:04:30 26.09.2024
obsahově i kvalitou čtenářů, to jde do nějaký míry vždycky ruku v ruce ;-)
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187594)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
De Quoi Y Se Mele 6a+ Champfromier
Komár 5+ Budčice
Moskyt 6+ Budčice
Chicane 6a Champfromier
Milupa 5c Champfromier
Nově komentované:
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko
Mobilis In Mobili 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Inu | Janja ... | Re: Jurčenko | Re: Nechceš to do trenek | Re: Nechceš to do trenek | Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (54)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (29)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (6)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (6)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1385 
 50 dní v divočině 
 933 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1219 
 Andrea 
 990 
 Ashima 
 802 
 Barkley Marathon 
 833 
 B.I.G. - světové prvenství 
 859 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 761 
 Gálfy - Horský život 
 715 
 Jak se staví ledovec 
 701 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1015 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 850 
 Lezci z Manína 
 858 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 755 
 Operace Nos 
 850 
 Plamen nikdy nezhasne 
 742 
 Pohlednice z konce světa 
 973 
 Pomíjivost ledu 
 730 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 763 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 758 
 Rhapsodia Corcontica 
 758 
 Sama 
 913 
 Šampioni zlatého údolí 
 852 
 S lyžemi v oblacích 
 984 
 Tenaya Traverse Challange 
 835 
 Tenkrát na východě 
 989 
 Velká alpská silnice - 73 
 794 
 Za oponou velehor 
 978 
 Zápasník Dee Dee 
 824 
 Životní výprava 
 879 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.