LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5814 lezců
1185831 cest
Nové přelezy:
Skřítkův D 7B+/7C
Megalodon 8A+
Armáda Spá 8A
Kursk 7C+ tr
7c Napravo 7c
7c Nalevo 7c
Big Sur 7C+
Californic 8A
Vstupenka 7C
Respekt 7C

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Crux - Karlovy Vary
Dap Sport - Hradec Králové

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Praha 5
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pád horolezkyně v Tiských stěnách skončil s těžkým zraněním

Sedmačtyřicetiletá horolezkyně spadla včera odpoledne při slaňování v Tiských stěnách u Ostrova z výšky asi patnácti metrů a velmi těžce se poranila. Informovala o tom v tiskové zprávě horská služba.

Nehodu krátce před druhou hodinou nahlásili její kolegové s tím, že zřejmě došlo k chybě při jištění. „Jakmile jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že lezkyně utrpěla pravděpodobně zlomeninu v oblasti pánve. Kromě toho měla na hlavě velkou tržnou ránu. Ihned jsme zahájili základní ošetření a zafixovali jí vzhledem k poranění do vakuové matrace,“ popsal okolnosti zranění Jan Mach, zasahující člen Horské služby Krušné hory ze stanice v Tisé.

Záchranáři poté začali s ohledem na nepřístupné místo nehody řešit transport zraněné ženy. „Dispečink linky 155 Ústeckého kraje k nám poslal vrtulník Letecké záchranné služby z Liberce, protože jejich byl v jiné akci. Po příletu se spustil letecký záchranář HS z Jizerských hor, který měl shodou okolností službu u LZS, a lékař LZS přímo na místo nehody,“ uvedl Jan Mach s tím, že členové Horské služby pak ženu připevnili do podvěsu, vrtulník s ní přeletěl k hotelu Ostrov a tam jí posádka naložila. Vzápětí byla lezkyně transportována do nemocnice v Ústí nad Labem.

„Upozorňuji nejen horolezce, ale i všechny turisty v oblasti, že po nedávných deštích jsou skály mokré a hrozí nehody vlivem sesmeknutí při lezení či uklouznutí na méně schůdných stezkách,“ varoval návštěvníky skalního města Miroslav Güttner, náčelník Horské služby Krušné hory. S přihlédnutím k okolnostem dnešní nehody také apeloval na horolezce, aby za všech okolností dali pozor na rutinu, a dbali na zásady bezpečnosti, zejména při jištění lezců.

HS, sth   [úpravy] 08:30 02.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 a15:50:26 02.05.2018
Přeji brzké uzdravení.
svobodpovědět 

 Tisá nebo Ostrov17:35:57 02.05.2018
Bylo to v Tisé nebo Ostrově? Ptám se proto, že někdy po obědě dorazila do kempu v Ostově sanitka a dva hasičské vozy (jeden velký s žebříkem) a ptali se, kde je Velká tovární věž a Nebeské stěny. Tou dobou už tam prý zasahovala HS.
V.odpovědět 
 Re: Tisá nebo Ostrov17:46:48 02.05.2018
Takže to byl opravdu ten Himmelreich, i když v TZ je to trochu zmatečně jako "Tiské stěny o obce Ostrov": https://www.horskasluzba.cz/ cz/aktualni-informace/aktualne/tiskove-zpravy/ 2675-pad-horolezkyne-v-tiskych-stenach

Každopádně přeju rychlé uzdravení.
V.odpovědět 
 Re: Tisá nebo Ostrov07:39:02 03.05.2018
Koukali jsme na to z druhé strany. Stalo se to skutečně u Továrních věží. Na místo první dorazila Horská služba, ze silnice sjela ihned správně směrem do Himmelreichu. Asi o 4 minuty později jeli dvě hasičská auta a sanitka, ale pokračovali směrem dal a po chvílí se něktee vozy vrátily na správnou odbočku. Za další chvíli třetí hasičské auto, opět přejelo odbočku. Po příletu vrtulníku už to byla rychlovka, vyčkal zafixovani, vyzvedl, na louce naložil a odletěl. Pilot je frajer, takhle mezi stromama za větříku. Přeji brzké uzdravení.
Vildaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187593)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Komár 5+ Budčice
Moskyt 6+ Budčice
Chicane 6a Champfromier
Milupa 5c Champfromier
Chojrak 7+ Spekane Skaly
Nově komentované:
Bolting Addiction 7c Kalymnos
7c Napravo 7c Kalymnos
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko
Mobilis In Mobili 7+ Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Inu | Janja ... | Re: Jurčenko | Re: Nechceš to do trenek | Re: Nechceš to do trenek | Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (54)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (29)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (6)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (6)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1384 
 50 dní v divočině 
 933 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1219 
 Andrea 
 989 
 Ashima 
 801 
 Barkley Marathon 
 833 
 B.I.G. - světové prvenství 
 858 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 761 
 Gálfy - Horský život 
 715 
 Jak se staví ledovec 
 700 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1015 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 850 
 Lezci z Manína 
 858 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 754 
 Operace Nos 
 849 
 Plamen nikdy nezhasne 
 741 
 Pohlednice z konce světa 
 973 
 Pomíjivost ledu 
 728 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 763 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 757 
 Rhapsodia Corcontica 
 758 
 Sama 
 911 
 Šampioni zlatého údolí 
 851 
 S lyžemi v oblacích 
 983 
 Tenaya Traverse Challange 
 835 
 Tenkrát na východě 
 989 
 Velká alpská silnice - 73 
 793 
 Za oponou velehor 
 977 
 Zápasník Dee Dee 
 824 
 Životní výprava 
 878 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.