LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
17.Vlk 10868
18.Šofránko 10853
19.Novák 10756
Bouldry:
17.Nespoutaný 10050
18.Břicháček 10028
19.Šípek 10000
Hory:
2.Y 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5813 lezců
1185770 cest
Nové přelezy:
Big Sur 7C+
Californic 8A
Vstupenka 7C
Respekt 7C
Fujtosemse 9
Mischellin 8A+ tr
Red Hot To 8A
Mindža 7C
Remake 8A
Megaflops 7b+

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První číslo lidé&HORY v roce 2008

-pr-

Vážení čtenáři, v roce 2008 se časopis lidé rozrostl o další 4 strany, změnu doznala i grafika a sazba. Obsah a struktura časopisu, stejně tak i jeho cena, zůstávají stejné.

Kdo si chce letošní zimu užít na skialpech, sněžnicích, ledech nebo freeridových lyžích a snowboardu, musí zdvihnout kotvy a za pořádným sněhem vyrazit, stejně jako loni, do vyšších hor. Většina z vás volí Alpy a právě pro vás jsme připravili téma prvního čísla 2008: „Skialpinismus a horské chaty“. V něm najdete několik zajímavých tipů na túry v Alpách, ale zároveň z něj vyčtete řadu praktických informací, které využijete při jejich realizování. Téma doplňuje i 8 kartiček s dalšími túrami a rozkládací panorama s přehledem chat na území rakouských Alp se zimním provozem.

ČLÁNKY:


Na str.6-8 prozradí čtenářům své plány na sezónu 2008 osobnosti Smíchovského festivalu alpinismu.
Náš letitý spolupracovník a odborník na problematiku lavin, Jaromír Charvát, vás na str. 14 seznámí s uznávanou a u nás méně známou metodou redukce lavinového rizika Stephana Harveye.
Jednou z mnoha adrenalinových akcí, které pořádá náš časopis, je SNOW CAMP určený pro skialpinisty, freeridisty a milovníky sněžnic. Jaký byl ten letošní prozrazuje reportáž na str. 15-17.
Odpověď na otázku - „Jak chutná skialpinismus na Islandu?“ - najdete na str. 18-19
Strana 20 patří vzpomínce na legendárního Sira Edmunda Hillaryho.
Asi nejvýznamnější horolezeckou událostí roku 2008 byl výstup na K2 v rámci Czech mountaineering expedition K2 Ostrava 2007. Na průběh této expedice zavzpomíná v rozhovoru Roman Langr – horolezec, který pořídil mnoho filmového a fotografického materiálu a dostal se až těsně pod vrchol.
Chůze na sněžnicích si získává stále větší oblibu. Proč tomu tak je, poodhalí článek na str. 54-55.
Výborný lezec a ještě lepší fotograf, Pepe Piechowicz, si s kamarády udělal lezecké prázdniny přímo pod El Capitanem. Krásy NP Yosemite a kouzlo této akce budete moci nasát na str. 58-60.

SERIÁLY A PRAVIDELNÉ RUBRIKY:


V rubrice „Osobnosti“ – se představuje extrémní horolezec a specialista na big wally Stefan Glowacz.
Seriál „Skalky“ se v č. 1 dočkal své zimní varianty. Na skalách ve Víru se sešla parta nadšenců a postupně zde vybudovala ledovou stěnu.
Vláďa Procházka si v rubrice „Metodika“ tentokrát vzal pod drobnohled postupové jištění.
Již sedmý díl „Československých a Českých himalájských expedic“ čtenáře seznámí s nejdůležitějšími momenty a úspěchy českých expedic v letech 2005 a 2006.
„Jihoamerické vrcholy“ tentokrát převzali do své režie Martina Křenová a František Červinka, kteří jsou na jednoroční expedici v Jižní Americe. Jejich prvním vrcholem byl vulkán San Jose.
Nádherné skialpové túry se dají podnikat i v Tatrách. O jedné z nich v okolí Zbojnické chaty vypráví i autor vybraného textu do čtenářské rubriky „Túra, na kterou nezapomenu“.
Závěr časopisu je věnován backcountry skiing, novinkám a testům outdoorového vybavení.
Poslední strana informuje kromě novinek v rámci OeAV také o nových programech pro podporu sportovního rozvoje alpinismu na rok 2007/2008.

Příjemné počtení a hezký zbytek zimy přeje za celou redakci
Daniel Polman        

Daniel Polman   [úpravy] 12:33 05.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 grafika08:38:55 06.03.2008
to jsem teda zvedavej. ta grafika byla doposud naprosto tragicka - co clanek, to pismo a barva...
joudaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187579)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
7c Napravo 7c Kalymnos
6c 6c Kalymnos
Obal Od Svačiny 5A U Zeleného Kříže
Pilířnatka SD 5A U Zeleného Kříže
Ticho Pod Římsou 5A U Zeleného Kříže
Nově komentované:
Ocel A Olovo 9-/9 Srbsko
Oáza Klidu 9- Srbsko
Mobilis In Mobili 7+ Srbsko
Pozlacená Varianta 8-/8 Srbsko
Blackman 8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Terka je bůh | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Ledovec | Kluci | Nechceš to do trenek | Re: Video | Video | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (7)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1381 
 50 dní v divočině 
 933 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1217 
 Andrea 
 989 
 Ashima 
 801 
 Barkley Marathon 
 832 
 B.I.G. - světové prvenství 
 856 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 760 
 Gálfy - Horský život 
 713 
 Jak se staví ledovec 
 700 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1013 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 849 
 Lezci z Manína 
 857 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 754 
 Operace Nos 
 849 
 Plamen nikdy nezhasne 
 739 
 Pohlednice z konce světa 
 972 
 Pomíjivost ledu 
 728 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 761 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 756 
 Rhapsodia Corcontica 
 758 
 Sama 
 910 
 Šampioni zlatého údolí 
 849 
 S lyžemi v oblacích 
 983 
 Tenaya Traverse Challange 
 834 
 Tenkrát na východě 
 988 
 Velká alpská silnice - 73 
 792 
 Za oponou velehor 
 975 
 Zápasník Dee Dee 
 824 
 Životní výprava 
 877 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.