LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
20.Lukášek 10703
21.Kalvas 10684
22.Svoboda 10674
Bouldry:
20.Břicháček 10028
21.Šípek 10000
22.Košťál 9950
Hory:
8.Černý 5904
9.Zvonková 5717
10.Nešťák 5095

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187943 cest
Nové přelezy:
Akumulátor XIb
Dítě Předs Xb
Patošpička 7C
Indiánský 7C
Uluru 7b
7c Zcela V 7b
Aix, Zwei, 7B+
Anfang Ein 8A+
El Capitan 7c
Californic 8A

Stěny
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Bongo Brno - Brno
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Čtvrtý Calling 2. ročníku SALEWA ROCKSHOW v ČR

Ostrava

Salewa calling OstravaJiž před 5. hodinou odpolední se začali scházet první nedočkavci. Hned zpočátku bylo jisté, že letošní SALEWA Rockshow bude silnější než to loňské v Havířově. Skvělé je, že přišla většina finalistů z minulého ročníku: Přéma Wloch, Petr Kupka, Míša Solanská … Jen se nám nedostavil loňský vítěz Vojta Ličko. Na druhou stranu se přihlásil mimo jiných také místní matador Petr „Pen“ Šindel, držitel 8C přelezu v Ospu. Zdejší stěna, jedna z prvních velkých v republice, poskytla akci skvělé zázemí. Lezlo se za provozu, ale valná většina přítomných si přijela zasoutěžit. Celkem se sešlo 25 borců.

Lezlo se obvyklým způsobem: 4 kvalifikační cesty, v libovolném pořadí, po dvojicích, které se vzájemně jistily. Lezlo se na starších kvalifikačních cestách v obtížnosti 6+, 7, 7-, 7+ UIAA místní klasifikace. Vše stylem RP, odspodu. Lezli se všechny 4 cesty bez ohledu na dosažené výsledky. Do semifinále pak postoupili všichni s dosaženými TOPy u všech cest. Semifinálovka a finálovka již byly speciálně pro akci postaveny místním matadorem a správcem Milanem „Kamzíkem“ Benianem, několikanásobných mistrem republiky a držitelem přelezu cest v obtížnosti  8C. Cesty se lezly stylem On-sight Flash.


Zhruba o půl šesté po vysvětlení pravidel soutěže všem přítomným se všichni pustili do lezení. Kvalifikace celkem utekla rychle, všichni se lezení pustili s vervou.
Zhruba v 7 h začali lézt jeden semifinalista po druhém nově postavenou cestu zhruba ve středu stěny s obtížností 8-/8 UIAA místní klasifikace. Do semifinále se probojovalo celkem 12 lezců včetně 2 lezkyň: Míši Solanské a Kačky Šindelové. Všichni museli pro postup topovat všechny kvalifikační cesty. Cestu nám otevřel loňský finalista Petr Kupka, který ji přelezl s přehledem. Stejně tak se ji podařilo topovat ještě 4 dalším přeborníkům, Petrovi Šindelovi, Petrovi Běnkovi, Ondrovi Ďoubalovi a Lukimu Vojtkovi. Škoda jen, že se loňskému finalistovi a favoritovi Přémovi Wlochovi cesta nepodařila a na hraně převisu skončil. Z děvčat se cesta lépe vyvedla Míše Solanské, která nepřekonala hranu převisu pod vrcholovou stěnkou. Do semifinále se po skvělém výkonu probojovala dvojce benjamínků soutěže Denis Pail (1996) a Adam Smiga (1998). S cestou si z nich lépe poradil Deny, který spadl až v závěrečných krocích semifinálovky. 
Do finále, cesty 8+ UIAA v pravé části místního kýlu a vytrvalostním traverzem v horní části stěny, nám postoupilo 5 borců, kteří topovali semifinálovku. Zde se předem stanovilo další kritérium hodnocení finále, a to byl dosažený čas. Rychlejší v případě dosažení stejného chytu vítězí. První začal favorit soutěže Petr „Pen“ Šindel, místní borec, dříve člen B teamu reprezentace. Cestu prošel s přehledem, ale ve vrcholových partiích se zacyklil a problém už nestihl vyřešit. Do stejného místa s rozdílem 3 kroků se pak dostali Lukáš Vojtek (nakonec druhý) a Petr Běnek, který dosažením stejného chytu, ale lepšího času dosáhl na bronz a „vyfouknul“ jej Penovi.
Jediný, kdo cestu topoval, byl Ondra Ďoubal, který Calling vyhrál.

Salewa se zde prezentovala stánkem s kolekcí LaMano, approach obuví a lezeckým sortimentem.
Akci oživil speakerským uměním organizátor akce Honza Dupal.
Partnerem akce je síť outdoorových prodejen Hudy sport, který poskytl mimo mediální a technické podpory také 2. a 3. cenu do soutěže.
Ceny do soutěže věnovala Salewa (1. cena lano Salewa Entrance 10,2 mm, 60 m), 2. a 3. cena poukázka Hudy sportu na zboží Salewa v síti prodejen.
Velký dík patří provozovateli stěny, jmenovitě Milanu „Kamzíku“ Benianovi, který akci poskytl zázemí, všechny borce občerstvil a hlavně zajistili super cesty.

Akce byla zakončena vyhlášením výsledků a všeobecným poděkováním kolem 21h.

Akce v bodech:
      - 25 registrovaných účastníků,
      - Lezení na obtížnost systémem on-sight flash,
      - Kvalifikace 6+, 7, 7-, 7+, semifinále 8-/8, finále 8+,
      - 12 semifinalistů (včetně 2 lezkyň a dvou juniorů ročníku 1996 a 1998),
      - 5 finalistů

Umístění :
      1. Ondra Ďoubal (1988)
      2. Lukáš Vojtek (1987)
      3. Petr Běnek (1973)
      4. nejlepší ženský výkon Míša Solanská (1987)

Ceny :
      1. místo Salewa Lano Entrance 10,2 mm, 60 m
      2. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč
      3. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč
      4. nejlepší ženský výkon maglajz pytlík Salewa

Team organizátorů :
      - Jan Dupal (Salewa) (organizátor, speaker)
      - Milan Benian (Alpsport Ostrava)
      - Hynek Stuchlík (Hudy sport Ostrava Poruba)
      - Martin Guňka (Hudy sport Ostrava)

Partneři akce
      - Hudy sport
      - Lezecké centrum SmíchOFF
      - Montana
      - Lidé & Hory
      - Lezec.cz

Uvodní článek o celé sérii Salewa RockShow 2012 v ČR s termíny závodů: Salewa RockShow 2012 - letos bude na Chrámovkách v Teplicích nad Metují



Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava


Salewa calling Ostrava

Honza   [úpravy] 08:35 28.04.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dobré slovo11:55:57 28.04.2012
Super nápad tahleta serie závodů. Salewa to hezky vymyslela, doufam, že se to udrží...
Kubaodpovědět 

 SALEWA15:31:14 30.04.2012
Bylo to peckovní, těšíme se na příští ročník !!!
Patodpovědět 

 Foto dne:

Pepa námořník
 Databáze cest:
Všechny cesty (187806)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Dinosaure à Gilles 6A Fontainebleau
La Gidouille 6A Fontainebleau
Le Dernier Soupir 6A Fontainebleau
Vítej Z5 Jungli 7C Tisá - Modřín
Alpenland 6+ Zillertal
Nově komentované:
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Angry Bird 7c+ Kalymnos
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet |

 Nové komentáře:
ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi | Pro starý a blbý | Re: ? | Re: Druhá |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (22)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1506 
 50 dní v divočině 
 1039 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1328 
 Andrea 
 1083 
 Ashima 
 888 
 Barkley Marathon 
 906 
 B.I.G. - světové prvenství 
 960 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 850 
 Gálfy - Horský život 
 809 
 Jak se staví ledovec 
 792 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1135 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 935 
 Lezci z Manína 
 964 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 847 
 Operace Nos 
 962 
 Plamen nikdy nezhasne 
 848 
 Pohlednice z konce světa 
 1084 
 Pomíjivost ledu 
 828 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 853 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 866 
 Rhapsodia Corcontica 
 855 
 Sama 
 1012 
 Šampioni zlatého údolí 
 939 
 S lyžemi v oblacích 
 1096 
 Tenaya Traverse Challange 
 933 
 Tenkrát na východě 
 1093 
 Velká alpská silnice - 73 
 882 
 Za oponou velehor 
 1071 
 Zápasník Dee Dee 
 932 
 Životní výprava 
 962 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.