LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší blbý než žádný jištění.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
16.Šofránko 10978
17.Danda 10908
18.Vlk 10868
Bouldry:
16.Pařík 10175
17.Indrák 10100
18.Stráník 10081
Hory:
18.Najman 3723
19.Magič 3464
20.Tomasu 3348

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187247 cest
Nové přelezy:
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b
Bhudda’s E 7b+
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb
Orangotang 7c
Warbeast 8c
Boom Boom 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 4/2025

Aktuální číslo 4/2025 představuje několik tipů na zajímavé túry nejen v Alpách, ale i třeba v Jižní Americe, na Sardinii nebo v Jordánsku. Milovníci vertikál a sportovního lezení si určitě se zájmem přečtou rozhovor s nejlepší slovenskou lezkyní Míšou Izakovičovou, formou rozhovoru je dokončeno i představení Romana Svobody a české firmy YATE.

Milovníky horských kol zve Daniel Polman na čtyřdenní Alpentour Trophy 2025. Téma čísla je věnováno novému vysokohorskému okruhu po jižních úbočích Großglockneru, který má přiléhavé označení Glocknerkrone.

Roman Siegl: CERRO CABARAY

Ve 4. dílu seriálu o jihoamerických vrcholech nás autor Roman Siegl zavádí na bolivijsko-chilskou hranici do masivu Cordillera Occidental. Téměř šestitisícový vrchol Cerro Cabaray patří k tzv. ultras-vrcholům tj. k vrcholům, které okolí převyšují o 1500 metrů. Určitě zajímavý tip pro všechny, kteří míří do horských oblastí And. Více o Cerro Cabaray na str. 13-18.

Michaela Izakovičová: Nejlepší slovenská lezkyně

Michaela žije a trénuje v Adršpašských skalách a specializuje se na lezení velkých stěn. Od roku 2016 je členkou slovenské reprezentace v alpinismu. V posledních letech se vypracovala na nejlepší lezkyni slovenského horolezení. Byla šestou ženou na světě, která volně přelezla cestu Golden Gate na El Capitana v Yosemitech. Rozhovor najdete na str. 19-22.



Andrea a Andreas Straußovi: Selvaggio blu

Selvaggio blu je obtížná sportovní trasa, která vede po východním pobřeží Sardinie a trvá čtyři až pět dní. Zažijete zde fantastické výhledy, často musíte na této cestě zvládnout neočekávaná překvapení a několikráte na vás čeká slaňování převislých skalních pasáží. Příběh o nejkrásnějším a nejspíše nejnáročnějším treku v Evropě je představen na str. 28-32.

Markéta Hanáková, Ondřej Hájek: VÁDI RUM – 4. ČÁST

Již 4. díl o lezení v masivu Vádi Rum v jordánské poušti je o výstupu na unikátní skalní most Burdah Rock Bridge. Devítidélková cesta Orange Sunshine, která vede ve čtyřista metrů vysoké východní stěně Jebel Burdah, je jistě výzvou pro všechny milovníky lezení a mimořádných lezeckých dobrodružství. Vše na str. 46-51.



TÉMA ČÍSLA: Glocknerkrone

Ve východním Tyrolsku vznikla v roce 2024 v obci Kals am Großglockner nová značená dálková vysokohorská cesta, která vede nad obcí Kals po převážně jižních úbočích legendárního Großglockneru, krále rakouských hor. Více na str. 69-79.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI V ČÍSLE 4/2025

ALPINISMUS A ČESKO-SLOVINSKÁ VZÁJEMNOST: O projektu, který vznikl v roce 2014: str. 11-12
FERÁTY PÖSSNECKER a PISCIADU: Nejstarší a nejvyhledávanější feráty v Dolomitech, str. 23-27
CHATY SEKCE AUSTRIA  - XIV. díl: E. T. Comptonhütte, str. 33-36
METODIKA:  10. díl: Všechno je o správném postoji při chůzi, str. 37-39
ALPENTOUR TROPHY 2015: Čtivý report o čtyřdenním závodě MTB v okolí Schladmingu, str. 40-45
VYSOKÉ TATRY – KLASICKÉ VÝSTUPY XXX.: Granátová stěna – l’avým zárezom, str. 52-55
ROMAN SVOBODA A YATE  – 2. díl: o české firmě – stálici v oblasti outdooru, str. 56-59
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: Novinky předních českých firem, str. 62-64
ALPSKÝ KLUB PRAHA: Pozvání na Valnou hromadu pro členy Alpského klubu, str. 65
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby).


ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz


Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko


Ladislav Jirásko   [úpravy] 14:57 24.08.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187747)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schana Wana 6c Valpolicella
La Via Di Casa 6a+ Valpolicella
I Colori Di Dora 6a Valpolicella
Luna Bing 6a+ Monte Baldo
Capel Del Prete 6b+ Monte Baldo
Nově komentované:
Peňasol 7 Kácov
Corda Senz'Anima 6b+ Bastionata Di Boragni
Bombolo 6b Parete Dimenticata
Chilli 9 Roviště
Chilli 9 Roviště

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (5)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1483 
 50 dní v divočině 
 1019 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1306 
 Andrea 
 1061 
 Ashima 
 873 
 Barkley Marathon 
 891 
 B.I.G. - světové prvenství 
 941 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 831 
 Gálfy - Horský život 
 789 
 Jak se staví ledovec 
 772 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1106 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 916 
 Lezci z Manína 
 937 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 830 
 Operace Nos 
 938 
 Plamen nikdy nezhasne 
 830 
 Pohlednice z konce světa 
 1060 
 Pomíjivost ledu 
 803 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 838 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 843 
 Rhapsodia Corcontica 
 833 
 Sama 
 991 
 Šampioni zlatého údolí 
 921 
 S lyžemi v oblacích 
 1070 
 Tenaya Traverse Challange 
 906 
 Tenkrát na východě 
 1075 
 Velká alpská silnice - 73 
 864 
 Za oponou velehor 
 1050 
 Zápasník Dee Dee 
 905 
 Životní výprava 
 937 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.