LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187261 cest
Nové přelezy:
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b
Bhudda’s E 7b+
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb
Orangotang 7c
Warbeast 8c
Boom Boom 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První číslo lidé&HORY 2009 – macatější a v novém kabátě

-pr-

Vážení čtenáři,
těší nás, že zájem o časopis lidé&HORY roste nejen z vaší strany, ale i ze strany našich spolupracovníků, kterých za poslední dobu výrazně přibylo.

Abychom jim mohli poskytnout adekvátní prostor a vám o to více zajímavého čtení, rozšířili jsme časopis o celých osm stránek. Druhou výraznou změnou je inovovaná grafika časopisu, která má již nyní pozitivní ohlasy. Nový grafik začal s radikální změnou od základů – např. změnou fontu, zavedením symboliky včetně barevné odlišnosti jednotlivých disciplín a témat. Časopis je nyní mnohem přehlednější, také fotografiím se dostalo více prostoru.

TÉMA:
Pokud máte touhu poznat poslední divočinu na světě nebo freeride v nejlepším sněhu, potom zkuste Aljašku. Inspiraci a řadu praktických informací najdete na patnácti stranách tématu.

NOVÉ SERIÁLY:
V každém čísle časopisu najdete exkluzivní rozhovor s jedním ze známých horolezců. V č. 1. se jistě začtete do zajímavých odpovědí Hanse Kammerlandera (str. 12-15). Další nový seriál se jmenuje "Alpy za rohem". Aleš Baloun vás v něm provede po krásných alpských pohořích, která nejsou příliš vzdálená od české hranice. Náplní prvního dílu je pohoří Sengsengebirge (str. 18-19). V novém seriálu "Na slovíčko s horským vůdcem" vás opět formou rozhovoru seznámíme s profesí horského vůdce v několika různých zemích (str. 52-54). S portálem Velehory.cz jsme také vytvořili nový seriál "Velehorské treky“, který přinese inspiraci pro všechny, kdo by rád vyrazil za dobrodružstvím do vysokých hor. Stopy prvního dílu seriálu vedou do pohoří Tian Shan (str. 62-63). Svým způsobem novým seriálem jsou i "Slovenské skalky", které navazují na několikaletou sérii představující skalní oblasti v Čechách. Petr Piechowicz vám však v roce 2009 přinese řadu tipů na lezení v sousedním Slovensku. Tím prvním tipem je Manínská Úžina.

DALŠÍ SERIÁLY A ČLÁNKY:
Na str. 6 přinášíme portrét kamaráda a významné horolezecké osobnosti v jedné osobě – Standy Šilhána.
V rubrice "Chaty" se vedle tipů na túry a výstupy dočtete o zajímavé historii chaty Bettelwurfhütte (str. 10-11).
Tradiční "Metodika“ vám poradí, jak na záchranu směrem nahoru Straussovou metodou (str. 16-17).
Druhý díl seriálu o expedici Eco Everest Expedition přináší řadu zajímavostí na téma odpadků v oblasti Mt. Everestu (str. 20-21).
Za rubrikou "Literatura" následuje na str. 23 vyhlášení soutěže "Výstupy roku 2008“.
V seriálu "... a tenkrát se to ve mně nadobro zlomilo" vzpomíná na své první kroky v horách švýcarský horolezec Roger Schäli (str. 24).
Jaký byl letošní Snow Camp, prozrazuje reportáž na str. 48 a fotogalerie na druhé straně rozkládacího panoramatu nebo na webu lidé&HORY.
http://www.lideahory.cz/akce-pro-ctenare/11-klubove-akce/118-snow-camp-2009

Seriál "Jihoamerické vrcholy" vás pozve na trekking a aklimatizační výstupy v oblasti Cordón del Plata (str. 49-50).
V článku Annapurna 2008 popisuje Martin Minařík pokus o hodnotný výstup na obávaný osmitisícový vrchol cestou Gabarrow Supr, o který se loni pokusil společně s Petrem MaškemDodo Kopoldem (str. 55-57).
Na expedici na nepálský vrchol Tharpu Chuli vzpomíná vítězka rubriky "Túra, na kterou nezapomenu" (str. 58-59).
Jiří Novák pokračuje v seriálu "Vybrané vstupy" i v dalším roce. Do premiérového dílu ročníku 2009 pro vás vybral oblast Gran Paradiso (str. 60-61).
Strany 64-67 jsou věnované testu bundy Humi Tomar a novinkám v outdoorovém vybavení.
Na str. 68-79 informujících o celosvětovém servisu pro členy Alpenvereinu přinášíme unikátní statistiku lavinových nehod včetně analýzy konkrétních nehod. Na str. 70 najdete i pozvánku na zajímavou akci – Skitouring s Peterem Habelerem Více na webu lidé&HORY. http://www.lideahory.cz/akce-pro-ctenare/11-klubove-akce/121-skialphabeter
Na posledních třech stranách časopisu se čtenářům představují tři jihotyrolská centra zimních sportů: Tauferer Ahrntal, Kronplatz a Hochpustertal.

SOUTĚŽE
Ze soutěží pokračuje klasická tajenka na vložené kartičce a soutěž "Kdo se vyzná, ten pozná", která je nyní součástí seriálu "Chaty". Češi jsou hravý národ, a tak jsme vyhlásili ještě další novou soutěž "lidé&HORY&humor" pro kreativní lidi se smyslem pro humor (více na druhé straně rozkládacího panoramatu) a na webu lidé&HORY.
http://www.lideahory.cz/akce-pro-ctenare/11-klubove-akce/114-lideahoryahumor
.

Příjemné počtení v novém čísle a hezký zbytek zimy přeje za celou redakci
          Daniel Polman, šéfredaktor



(Článek vyšel původně 25.2.2009)

Daniel Polman   [úpravy] 08:00 04.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187747)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schana Wana 6c Valpolicella
La Via Di Casa 6a+ Valpolicella
I Colori Di Dora 6a Valpolicella
Luna Bing 6a+ Monte Baldo
Capel Del Prete 6b+ Monte Baldo
Nově komentované:
30 Metri 6a+ Noriglio
Peňasol 7 Kácov
Corda Senz'Anima 6b+ Bastionata Di Boragni
Bombolo 6b Parete Dimenticata
Chilli 9 Roviště

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (5)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1483 
 50 dní v divočině 
 1020 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1306 
 Andrea 
 1062 
 Ashima 
 873 
 Barkley Marathon 
 891 
 B.I.G. - světové prvenství 
 942 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 832 
 Gálfy - Horský život 
 790 
 Jak se staví ledovec 
 774 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1107 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 916 
 Lezci z Manína 
 937 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 830 
 Operace Nos 
 939 
 Plamen nikdy nezhasne 
 830 
 Pohlednice z konce světa 
 1060 
 Pomíjivost ledu 
 804 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 838 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 844 
 Rhapsodia Corcontica 
 834 
 Sama 
 992 
 Šampioni zlatého údolí 
 921 
 S lyžemi v oblacích 
 1070 
 Tenaya Traverse Challange 
 908 
 Tenkrát na východě 
 1075 
 Velká alpská silnice - 73 
 864 
 Za oponou velehor 
 1051 
 Zápasník Dee Dee 
 905 
 Životní výprava 
 937 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.