LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
14.Pail 11103
15.Churavý 11068
16.Šofránko 10978
Bouldry:
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
16.Pařík 10175
Hory:
11.Hlahulek 4639
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188975 cest
Nové přelezy:
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-
Run Out 9
Philotimo 7a+

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Sportcentrum Forea - Lanškroun
HOKOK Sport Kladno - Kladno

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
Rock Point Vaňkovka - Brno
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Podzimní Everest je tady a kupuje se online!

-reklama-

S podzimním číslem jsme si dali načas! Věřte, že to není způsobeno naší laxností, ani tím, že bychom upadli do deprese z důvodu absence babího léta. Pojďme tedy rychle dohnat zpoždění, ať si ten podzim ještě pořádně užijeme.

Podzimní Everest nabízí celou řadu tipů, kam v tomto kouzelném období vyrazit. A také vězte, že na zimní číslo budete čekat o to kratší dobu!

Jistě si zaslouží připomenout, že Everest se nově objednává výhradně online – jak tradiční předplatné (198 Kč za roční, dvouleté za 378 Kč), tak i jednotlivá čísla (69 Kč včetně poštovného). Everest tedy už nehledejte v prodejnách tiskovin a objednávejte výhradně na www.ieverest.cz




web-prodej-rect



V tradičním portfoliu se vám představí Petr Louženský. Jeho krásné snímky hor potvrdí, že nemusíte cestovat za každou cenu přes půl světa a že na vás úchvatné scenérie čekají jak v Nepálu, tak za humny na Šumavě.

PORTFOLIO

Skialp u Hofpürglhütte,  foto: Petr Louženský




Období na rozhraní léta a zimy dokáže přichystat různorodé podmínky, ale když přeje štěstí, umí být jedním z nejvděčnějších z celého roku! V horách je málo lidí, nízké slunce vytváří dlouhé stíny a modřínové háje se zbarvují do čarokrásných odstínů. Po pečlivém studiu izobar můžete zkusit třeba jednu ze tří cest na Großglockner nebo se protáhnout po ferratách v jižní stěně masivu Dachsteinu. Čeká jich tam na vás několik desítek! 
 
ALPSKE VRCHOLY

Pod severkou Glockneru, foto: Jakub Cejpek


DACHSTEIN FERRATY

Visutý most na ferratě na Koppenkarstein, foto: Herbert Raffl



Nízké teploty znamenají lepší tření! Vyzkoušejte, jak drží lezečky v dlouhých plotnách vícedélek v Totes Gebirge, nebo vyrazte do severní stěny Triglavu. A pokud se obáváte zimy, schovejte si tyto tipy na jaro, vápencové linie vás rozhodně nezklamou.   

SALZKAMMER

Vícedélky v Totes Gebirge, foto: Jakub Cejpek


Triglav

Severní stěna Triglavu, foto: Tomáš Laburda



Chladnějšímu podnebí se rozhodně nevyhnete v Grónsku. Ivo Petr vás provede po trase Arctic Circle Trail, popíše, jak se trekuje na největším ostrově světa a jak to dopadne, když se v tomto místě ocitnete bez spacáku.

GRONSKO

Arctic Circle Trail, Grónsko, foto: Ivo Petr



Patříte k milovníkům skialpinismu a už od začátku září voskujete skluznice a brousíte hrany? Pokud chcete svůj výkon porovnat s ostatními, je nejvyšší čas začít trénovat. Slavné švýcarské závody Patrouille de Glaciers a Patrouille des Aiguilles Rouges se sice konají až zjara, ale náročnost trasy je nekompromisní.

PDG

Na trase Patrouille des Aiguilles Rouges, foto: archiv Winter Carrots




Jirka Novák vás vrátí v čase do 90. let, kdy se ve stěnách Himálaje a Karákoramu odehrávaly boje mnoha výprav s českou účastí. Za pouhých 10 let jich tam vyrazilo 45 a zanechaly za sebou výraznou stopu!
 
HISTORIE

Bivak ve stěně Amin Brakk, foto: archiv Máry Holečka



Rozhovor podzimního čísla patří známému slovenskému režisérovi a scénáristovi Pavolu Barabášovi. Ten má na kontě desítky kvalitních dokumentů z celého světa, ale v tomto případě se rozhovoří především o novém filmu o nosičích z Vysokých Tater. Poodhalí zajímavosti unikátního fenoménu slovenských hor a jistě vás i naláká na zhlédnutí tohoto nevšedního snímku. 

Freedom under Load


A mnoho dalšího inspirativního čtení:
- Julské Alpy – láska nejen k horám
- Ježíšova cesta
- Pohlednice: Detmolder Grat
- Bivak: Na úpatí Mangartu

Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč


Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a online objednací formulář naleznete na http://oeav.cz. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech a další řadu benefitů. Novinka: Vyřiďte vše online a buďte pojištěni ihned bez dalšího čekání! http://oeav.cz/express

AV


Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu http://ieverest.cz a Facebooku http://www.facebook.com/casopiseverest

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com: http://www.floowie.com/en/view-search/everest-leto-2017/everest

   [úpravy] 12:12 09.10.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187955)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Emporio 5b Kalymnos
Ligurritus 6b Rocca Di Perti
Schwarte 6a Kalymnos
Senza Nome 7a Rocca Di Perti
Nově komentované:
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála
Krchov 96 7+/8- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody | Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (24)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1552 
 50 dní v divočině 
 1067 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1390 
 Andrea 
 1110 
 Ashima 
 916 
 Barkley Marathon 
 934 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1000 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 879 
 Gálfy - Horský život 
 833 
 Jak se staví ledovec 
 820 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1178 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 964 
 Lezci z Manína 
 998 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 867 
 Operace Nos 
 988 
 Plamen nikdy nezhasne 
 869 
 Pohlednice z konce světa 
 1107 
 Pomíjivost ledu 
 849 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 881 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 891 
 Rhapsodia Corcontica 
 876 
 Sama 
 1036 
 Šampioni zlatého údolí 
 957 
 S lyžemi v oblacích 
 1133 
 Tenaya Traverse Challange 
 956 
 Tenkrát na východě 
 1130 
 Velká alpská silnice - 73 
 916 
 Za oponou velehor 
 1107 
 Zápasník Dee Dee 
 963 
 Životní výprava 
 995 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.