LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
13.Bulička 11106
14.Pail 11103
15.Churavý 11037
Bouldry:
13.Chytil 10325
14.Mokroluský 10300
15.Širůčková 10253
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5819 lezců
1186968 cest
Nové přelezy:
Ostravský 7C
Bořek Stav 7C
Mandragora 8A
Winterpleš 7C+/8A
The Guaran 7C+
Všemocný 8A+
Per Voi Vo 7b+
Prigionier 7b+/7c
Bertoli 7b+
Jeron 7b

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
HARLEM - Ústí nad Labem
Bouldrovka - Velké Meziříčí

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Karlovy Vary
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo! - seriál na ČT Sport

Díl první – výstup na Sněžku

Milí „Lezci“, jak jsem slíbila, nabídnu před každým vysíláním seriálu Skialpem to začalo pár postřehů ze zákulisí natáčení.

A jen předesílám, seriál je určen široké veřejnosti, nikoli vám, Lezcům, jež jste po horách posbírali tolik zkušeností, že byste mohli rozdávat. Ovšem můžete ho nabídnout třeba svým drahým polovičkám, které možná vaši náklonnost k tuleňům ještě nesdílejí. Třeba se nechají ukecat! :-)

No, a kde jinde ukázat těm, kteří o skialpu zatím ještě nemají ani páru, jak na to, než v krásných Krkonoších.  A kam jinam se vydat, než na Sněžku. Že si pak za odměnu můžete dopřát sjezd pod lanovkou – tedy nejdelší povolený freeride v Česku -  to je pěkný bonus, co říkáte?

Túru jsme poskládali z několika povolených krkonošských tras. Vyrazili jsme z boudy Pod Sněžkou Modrým dolem na Výrovku a pak kolem kapličky k Luční a do Obřího sedla a pak po řetězech na Sněžku. K dokonalosti sjezdu pod lanovkou scházelo jen asi 20 cm prašanu. Točili jsme 2 dny. Svatý Petr naštěstí, jak kdyby četl scénář, vyhověl naší představě o počasí prakticky dokonale a tak se myslím nepozná, že jsme se k jednotlivým pasážím výstupu a sjezdu vraceli.

Pec pod Sněžkou - výstup na Sněžku


Pec pod Sněžkou - panoramata ze Sněžky


Díky spolupráci s Horskou službou a společností DSA, která provozuje leteckou záchrannou službu, se nám podařilo natočit simulovanou záchranu, při níž se Jana Nekvindová pěkně svezla v podvěsu. A od té doby už v seriálu nepromluvila – tedy až na vyjímky…. :-) A při té příležitost jsme pořídili i exkluzívní obrázky právě z vrtulníku. Zajímá vás, co vidí pilot, když dosedá na čerstvý sníh? Podívejte se! Klobouk dolů před uměním Dana Tučka!

Skialpem to začalo 1. díl - záchrana vrtulníkem


Skialpem to začalo 1. díl - vrtulník


Trailer:



Lidí, kteří se v Peci postarali o skvěle klapající natáčení, je spousta, najdete je v závěrečných titulcích prvního dílu. Vysíláme už tuto sobotu ve 12.15 na ČT sport.

Mám teď před vysíláním prvního dílu trochu kvapík, ale slibuju, že ze zákulisí natáčení toho dalšího v Jižním Tyrolsku vám ráda tady na lezci předem prozradím mnohem víc. Ať máte zase o čem diskutovat…. :-)

Alena Zárybnická   [úpravy] 13:33 13.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pekny cteni15:38:16 13.11.2015
Dobre Alenko!
ondraodpovědět 
 Re: pekny cteni17:30:15 13.11.2015
To jo, krásný článek, víc takových :-D
glumodpovědět 

 si připadám jak vocas22:35:29 13.11.2015
když čtu vo simulovaný záchrance a hůpšraubru. si vzpomínám, jak jsme tuhle seděli u piva s nejmenovanejma krňapákama a vedli jsme ve velmi přátelské atmosféře diskusi o nesmrtelnosti chrousta, řemeslných trhačích borůvek, picyglech v terénu, vokopávání rampouchů a klasickém šialpinismu v krakonošově. tak nějak jsem nostalgicky blouznil o pravidlech ala olympia nepískovce severní a východní čechy a dostatečné sněhové pokrývce a bílém svinstvu coby absolutně obnovitelném materiálu. bylo mi řečeno: ale přírodu nepoškodí ten lyžař, ale ten vrtulník a skůtr při záchraně....
Lukas B.odpovědět 
 Re: si připadám jak vocas00:23:00 14.11.2015
Že by skoro nejvyššíma Krnapákama?
Kuba Turekodpovědět 
 Re: si připadám jak vocas15:07:16 14.11.2015
Nemohl bys to přeložit do češtiny?
H.odpovědět 
  Re: si připadám jak vocas16:43:04 14.11.2015
To ale byl hodnej vrtulník s bumazkou od KRNAPu, ten prirodu neposkozuje.
retezodpovědět 

 Moc pěkný článek17:34:23 14.11.2015
Těším se na pokračování.
Steveodpovědět 

 Jo03:59:05 15.11.2015
Krásnej, úžasnej seriál. Moc dobrý počin. Díky za to! Je třeba připomenout, že právě Krkonoše jsou tím pravým místem na lyžování a na letní turistiku. Ne ta zas*aná Šumava, kam se teď všichni přesouvaj. Tam je prd a kůrovec, pak nějakej strejda, co si od presidenta koupil metál a pak ještě asi nějaký domorodci co nikoho nezajímaj. Jsem rád za pořádný hory!
krasavecodpovědět 
 Re: Jo08:42:15 16.11.2015
Jo, jo, jsem taky pro pořádný hory plný taxíků od Růžohorek po Luční boudu, plný motorových koloběžek Pepa, sněžných skůtrů, roleb. Hory s kapacitou vleků a lanovek 140 000 lidí za hodinu, co tam všichni přijedou autem a pak brousí umělý sníh plný chemie osvětlený pořádnými reflektory. Hory, kde na běžkařské trati jedu slalom mezi pěšími, psy, dětmi a skialpinisty. Hory, kde se obce mění v sezóně na okresní města a mimo ni na města duchů. Aspoň vím, kde si na to ty nové invazní šumavské kobylky zvykly a proč to tak chtějí všude. Protože takhle přece vypadají pořádný hory!!!
Bídaodpovědět 

 lví služba11:21:50 15.11.2015
Prokazuje olbřímí službu všem, kteří chtějí veškerou normální činnost z Krkonoš vypudit, když líčí výstup s pásy na Sněžku a báječný sjezd z nejvyšší hory Čech do Špindlu. Po letech, kdy ochranáři povolili aspoň něco, jsme na nejlepší cestě zase vše zavřít. A všichni pamatujeme pokuty za pásy i na cestě mezi bufáčem a Výrovkou.


Za mě pro Álu palec dolů.
odpovědět 
 Re: lví služba15:28:01 15.11.2015
Pokuty za pásy mezi Výrovkou a Rozcestím? To myslíš asi pásy nelegálních skidoo, že? Jinak je to určitě urban legend. Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel, ani se mi nic takového nestalo. Oni ochránci jsou někdy poněkud úzkostliví, ale rozhodně nejsou padlí na hlavu.

A pak ještě ten sjezd ze Schneekoppe do Spindelmühle... Kudy to mám příště vzít, abych tutam trefil?
Kuba Turekodpovědět 
  Sjezd10:24:31 19.11.2015
Rozkalíš to po Z hřebeni Sněžky (bacha na řetězy!) směr Wiesenbaude (chce to firn ;-) a pak asi nejlíp skrz Weisswassergrund...
 M@raodpovědět 
 Medvědí služba08:32:22 16.11.2015
Neříká se medvědí služba? Ale vidím to podobně. 1. díl je nešťastná reklamní agitka v zemi, kde se sice staví sjezdové areály z dotací EU, ale kde na lyžích nesmíš opustit lesní cestu kvůli lesnímu zákonu, nebo do daného území nesmíš vůbec kvůli zákonu o ochraně přírody. Legální skialpinismus je tak odsouzen do podoby těžšího běžkování po lesních cestách a sjezdovkách. Verbovat další vyznavače, kteří se samozřejmě pustí tam, kam nemají, protože si přece nekoupili vybavení za 50 000 kvůli tomu, aby jim stálo doma, nebo aby jezdili v rozježděném terénu, je skutečně medvědí službou.
Bídaodpovědět 
 Re: lví služba10:27:40 16.11.2015
To je zase keců. Vy to máte v hlavě fakt vygumovaný. Než začnete mít řeči tom, co zase bude za problémy s ochranáři, tak si přečtěte, co problémů způsobují sami lezci. Článek se jmenuje Kontrola v Teplických skalách - výzva a je na stránkách horosvazu.

Zameteno před vlastním prahem nemáme, ale že skialpinisté určitě budou škodit, to víme úplně přesně.
odpovědět 
  Re: lví služba11:30:50 18.11.2015
Koukam, ze cenzura zafungovala :).
odpovědět 
   Re: lví služba00:30:22 19.11.2015
Opravdu nikdo o nic nepřišel .
PeSodpovědět 

 joj, to jsem se pobavil21:21:40 17.11.2015
Dopoledne v Příhrazích lilo, jako z konve a tak jsem zabrousil na Lezce. Diskuzí KT a anonymního diskutéra jsem se opravdu "pobavil". Podle mě se nejspíš oba zbláznili. Ale myslím si, že kdo těch jejich 100 keců nestihl, o nic nepřišel.
PeSodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187719)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Canal Inattendu 7a+ Bavella
Raptus 6b+ Taormina
Bella Pasca 6a+ Modica
50 Sfumature Di Roccia 7c+ Modica
Loba 7a Margalef
Nově komentované:
Jeef 7b Bavella
Charlie Brown - Grill. Var. 7 Pian Della Paia
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (4)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1476 
 50 dní v divočině 
 1015 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1299 
 Andrea 
 1058 
 Ashima 
 867 
 Barkley Marathon 
 888 
 B.I.G. - světové prvenství 
 935 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 827 
 Gálfy - Horský život 
 786 
 Jak se staví ledovec 
 768 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1100 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 911 
 Lezci z Manína 
 931 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 826 
 Operace Nos 
 932 
 Plamen nikdy nezhasne 
 826 
 Pohlednice z konce světa 
 1055 
 Pomíjivost ledu 
 799 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 836 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 838 
 Rhapsodia Corcontica 
 825 
 Sama 
 988 
 Šampioni zlatého údolí 
 919 
 S lyžemi v oblacích 
 1067 
 Tenaya Traverse Challange 
 901 
 Tenkrát na východě 
 1068 
 Velká alpská silnice - 73 
 863 
 Za oponou velehor 
 1046 
 Zápasník Dee Dee 
 898 
 Životní výprava 
 931 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.