LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Těžký místo vynech a lez dál.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
36.Reich 10254
37.Hyžný 10235
38.Čech 10222
Bouldry:
36. 9206
37.Jeliga 9203
38.Zímová 9200
Hory:
2.Y 8001
3.Groš 7768
4.Zaoral 7172

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186252 cest
Nové přelezy:
Compañ 8b
Savra Ext. 7b+
Vrchcáby 7C
Dost Dobrá 8A+/8B
Bolting Ad 7c
Libia 7c+
Collons Pl 7c
Ledovec 7C
Maledetta 8a
Abre Los O 7b

Stěny
Boulder Klub Pentagon - Tábor
ZŠ Kladruby - Kladruby
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tisková konference Máry Holečka a Honzy Říhy

6. února 2014


V pražském Lokal Bloku včera proběhla tisková konference Marka Holečka a Honzy Říhy.

Mára, s přirozeností sobě vlastní, seznámil početnou sešlost novinářů se vším, co si nemohli předstudovat ve zprávě již dříve zveřejněné (ti, co tak neučinili před tiskovkou se kají a vědomosti mohou  doplnit zde ooh samila a ta ohnivá lýtka Abdulova)
 

Mára a Honza na tiskovce

photo by © The North Face




Pro ty, co by přeci jen chtěli přeměřovat či poměřovat metry nad i pod mořem s jinými výkony ostatních udatných lezců, dá se právě navštívený kopec Monte Samila srovnat s evropským Eigerem (jistě, že hovoříme o Severní stěně) ovšem s tím, že antarktické podmínky drsné poetice výstupu nějaký ten bodík přidávají.



7.Nákres výstupu na Monte Samilu

Nákres výstupu na Monte Samilu

photo by © Mára Holeček


7.

photo by © Mára Holeček


Expedice NEVER STOP EXPLORING (NSE) prozatím končí. Mára ještě neví, budou-li jeho další cesty pokračovat pod tímto názvem. Však slovy klasika: "Co po jménu, i pod jiným růže stejně sladkou vůni má," dobrou zprávou pro lezecký svět je, že plány už v hlavě zrají.
První NSE výprava do Nepálu, části Kanchenjungy, kde se povedl pěkný prvovýstup na Talung, se uskutečnila v loňském roce. Cesta, kterou Mára se Zdeňkem Hrubým vylezli,  bude při dobré konstelaci hvězd (a svižné zdatnosti překladatelů) nominována na Zlatý cepín. Smutný vrchol druhé výpravy (též v minulém roce) v podobě smrti parťáka na Gašerbrumu v Pákistánu Márovi i přes těžké chvíle, které vytěsnit nejdou, nevzal chuť k dokončení plánů. A tak se v lednu 2014 uskutečnila třetí plánovaná výprava.
(Na měsíc) pronajatou lodí (i s kapitánem) se vydal se dvěma spolulezci a čtyřmi kamarády plachetnicí přes bouřlivý Drakeův průliv (místem, kde se námořníkům chyby neodpouštějí a horolezci musí vypít vše, co domovské batohy za tímto účelem nabízejí, aby ve své drsnosti měli na co svádět bolehlav) ke břehům Smith Islandu. Lezecké pohledy na kopce v krajině, která "svatou čistotou" není srovnatelná s běžným prostředím hor, neexistují. Hledání výstupového směru bylo prvním úkolem výpravy.Po obeplutí Smith Islandu však zjistili, že žádná nesebevražedná linie se nenabízí a tak se vydali ještě hlouběji do nitra Antarktidy, kde plnění snů bylo relativně bezpečnější.
Více k výstupu i pobytu samotnému Mára již psal. A tak zbývá jen dodat, že kromě díku firmám, které cestu pomohly financovat, zůstává snad neměnnou jistotou, že Mára neztrácí ve své svébytnosti dostatek víry, že věci se dějí jak mají a s radostí se jim oddává.







13.Vršek Monte Samily ve dvě hodiny ráno.Fotka z filmového záznamu.

Vršek Monte Samily ve dvě hodiny ráno.

photo by © Mára Holeček




14.Slanění na loď.Fotka z filmového záznamu.

Slanění na loď.

photo by © Mára Holeček




18.Dosednutí na palubu eXploreru.Fotka z filmového záznamu.

Dosednutí na palubu eXploreru.

photo by © Mára Holeček




21.Kluci v akci.

Kluci v akci
.

photo by © Mára Holeček





26.Z leva,já,Jíra,Vláďa,Rosťa,Vláďa,Ado a Standa.s

Z leva,já,Jíra,Vláďa,Rosťa,Vláďa,Ado a Standa.

photo by © Mára Holeček


I Honza se na tiskovce dostal ke slovu. Svou cestu na Aconcaguu měl možnost prezentovat již při samostatné tiskovce po návratu domů 23. 12. 2013. Přirozeně skromným projevem si včera opět získal mnoho obdivovatelů. Doplnil Márovo povídání o své lezecké postřehy a zkušenosti z pohledu, který Mára nezná. Zatímco Mára poeticky líčil vrcholky hor jako šlehačku na dortu, kterou se k dobrotě ale proj(l)ís(z)t někdy nedá a cesty dolů jsou velikým dobrodružstvím,  Honza jen tiše konstatoval, že když jde člověk nahoru, holt musí i dolů. Každý má jiné vidění světa a asi to nebude dáno jen očima, (ano, pro znalce Malý princ ,kapitola XXI.), přesto je spojuje nezlomná chuť do života a touha po plnění snů. U Marka snad více nezkrotná s menší tolerancí nežádoucích proměnných, u Honzy s jasnou informací, že handicap není prioritní překážkou, podstatné je nebát se to zkusit.

V sobotním (15. 2.) tištěném vydání MF Dnes si můžete přečíst povídání s Honzou. Reklamní spot, který natočil pro chodícílidé.cz jste mohli vidět celý leden v TV, zde pro ty, co to třeba nestihli:-)




photo by © The North Face





photo by © The North Face






5.


Petra Michvocíková   [úpravy] 11:12 07.02.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Kluci v akci16:40:20 07.02.2014
Dobře vy! Ta plavba, to je pecka.
Zdéna N.odpovědět 

 Kloubouk dolu22:23:13 07.02.2014
Dobre kluci, smekam vsechny klobouky :-]
Radesodpovědět 

 Foto dne:

Vlastějovická
 Databáze cest:
Všechny cesty (187621)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Puristi Tristi 7A Brione
Zio Fester 7B+ Brione
Borštner 6b+ Vipavska Bela
Janša 6b Vipavska Bela
Deimos 6b Vipavska Bela
Nově komentované:
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Compañero 8b Bassilandia
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Čarodějův Učeň 8- Kotýz

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí | Re: Bokem | Re: Cesta na S | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: Cesta na S |

 Kde to vře:
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (73)
Secret Spot Bouldering 2025 (73)
MČR v boulderingu (68)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (13)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Američan Jim Morrison sjel na lyžích severní stěnu Everestu (4)

 Nově v inzerci:
Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1454 
 50 dní v divočině 
 997 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1279 
 Andrea 
 1042 
 Ashima 
 846 
 Barkley Marathon 
 875 
 B.I.G. - světové prvenství 
 913 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 809 
 Gálfy - Horský život 
 764 
 Jak se staví ledovec 
 751 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1080 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 899 
 Lezci z Manína 
 910 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 806 
 Operace Nos 
 909 
 Plamen nikdy nezhasne 
 803 
 Pohlednice z konce světa 
 1038 
 Pomíjivost ledu 
 776 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 814 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 821 
 Rhapsodia Corcontica 
 802 
 Sama 
 970 
 Šampioni zlatého údolí 
 905 
 S lyžemi v oblacích 
 1053 
 Tenaya Traverse Challange 
 882 
 Tenkrát na východě 
 1053 
 Velká alpská silnice - 73 
 845 
 Za oponou velehor 
 1030 
 Zápasník Dee Dee 
 886 
 Životní výprava 
 917 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.