LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
8.Nespoutaný 11697
9.Mokroluský 11624
10.Stráník 11458
Bouldry:
8.Danda 10559
9.Novák 10550
10.Kopecký 10500
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188992 cest
Nové přelezy:
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-
Run Out 9
Philotimo 7a+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trenčín

Opět víkend na Slovensku

Opět se povedlo počasí na víkend, takže hurá na skalky. Přišla na řadu volba oblasti a ta padla na skalku u Trenčína, nádherný přírodní úkaz vyrůstající v těsné blízkosti Váhu.


Takže v pátek zabalit a už si to dvě auta valí z Ostravy směr Slovensko, ještě nakoupit nějaké špekáčky, chleba, rum, paštiky a jiné potřebné věci pro přežití a už si to hrnem dál. Jedno auto bylo schopno vyjet dříve, proto už v pátek zkoušíme tři cesty ať naladíme na sobotu, kdy chceme jít něco těžšího. Večer dáváme pár vín a rumíka s kofolou, ať máme hezké spaní. Sobotní probuzení, obloha čistá, ruce se třesou na skálu, tak jdeme na to!


Vápencová skála láká a my smažíme jednu cestu za druhou, některé dají více zabrat, některé méně, prostě klasika. Když už je nesnesitelné horko tak hurá k Váhu se vykoupat.

Dopoledne zkoušíme na nás těžší prásky za 7 až 7+ a v některých se hodně natrápíme, ale všechny přelézáme. A pak už to jede převísek, spárka, plotna, po ní vyvažovačka, zkrátka najdete tu vše a to i pro ty lepší práškače. Je tu výběr i z cest obtížnosti 9 - 10 UIAA.


K večeru jsou prsty rozedřeny a prokukují z nich fialovomodré podlitinky, takže končíme a jdeme na pivko do Kača baru na hrádzi, pak uděláme oheň trošku zazpíváme a spát.

Neděle proběhne v podobném duchu a večer se krásně unavení rozjedeme zpátky domů, poslední pohled na krásný Trenčianský hrad a frrrrrr....

Pro zájemce o průvodce mohu doporučit opět http://www.jamesak.sk/





Průvodce na Lezci

jirka   [úpravy] 10:46 24.05.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Škoda, že se nerozepisuješ o kvalitě skály - prý je strašně oklouzaná. Jeden by z článku mohl získat mylný dojem, že Skalka nemá chybu, a že se jí vyplatí dát přednost před ostatními oblastmi poblíž.
Přímo od trenčínských lezců jsem slyšel, že důvodem proslulosti (a oklouzanosti) Skalky je blízkost civilizace (hospa na hrázi), pohodlný bivak pod skálou, snadný přístup. Kdyby ale někdo dával přednost kvalitě šutru a nebyl líný štrachat se do kopce, tak na sever od Trenčína na něj čekají "Kamenné vratá" - průvodce na netu.
michal
Zapsal: , 18:42:06 24.05.2002
 re: oklouzanost
Inu Michale, oklouzané jsou cesty jenom některé a to jenom ty nejvíce lezené, to je prostě vlastnost vápence.
Myslím, že si můžes vybrat dost cest, které oklouzané nejsou, ale každý má svůj názor, já zde v článku pouze prezentoval ten svůj.
Zapsal: jirka, 08:27:06 27.05.2002
 kuk
navím teda kde lozíte ale kemené vráta se mi zdají jako plivanec v lese kvúli kterému se nehodí ani škrábat do kopce jedině kvúli tomu víhledu .A asi je u Trenčína ještě jedna skalka ,protože na kterou jezdím já tak tam jsou oklouzaný jen 6 .Cesty jsou tam nádherné ,vyrovnané ,ne jen problémy o jednom kroku .A když vás přestane bavit tahat cesty nebo kamaráda zabouldrujete a jaště si zaplavete ve váhu.Ale nejezděte tam mohlo by to být oklouzaný.
Zapsal: rič, 09:50:33 27.05.2002
 Robo
Kusok je Beckov, ktory je o dost lepsi.
Zapsal: , 10:13:15 27.05.2002
 Nevadi
Oklouzany jen vyzaduje lepsi techniku.
Zapsal: JirkaS, 15:03:29 27.05.2002
 NO NO NO
notak chlapy nehádejte se a radši si zajeďte k nám do moravskýho krasu, taková ARGENTÝNA ve Sloupu to je oklouzaná cesta
Zapsal: osman, 11:11:38 31.05.2002
 LWfQCBXPYvsFOglcCwx
JdxzN1 va loans with bad credit How can I copyright all original content current and future on my website?
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: YqrxBgkZkP, 09:40:50 19.04.2019


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187955)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Emporio 5b Kalymnos
Ligurritus 6b Rocca Di Perti
Schwarte 6a Kalymnos
Senza Nome 7a Rocca Di Perti
Nově komentované:
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (26)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1554 
 50 dní v divočině 
 1071 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1393 
 Andrea 
 1115 
 Ashima 
 921 
 Barkley Marathon 
 940 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1006 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 880 
 Gálfy - Horský život 
 837 
 Jak se staví ledovec 
 824 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1184 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 965 
 Lezci z Manína 
 1002 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 868 
 Operace Nos 
 990 
 Plamen nikdy nezhasne 
 872 
 Pohlednice z konce světa 
 1109 
 Pomíjivost ledu 
 853 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 884 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 893 
 Rhapsodia Corcontica 
 879 
 Sama 
 1038 
 Šampioni zlatého údolí 
 959 
 S lyžemi v oblacích 
 1135 
 Tenaya Traverse Challange 
 958 
 Tenkrát na východě 
 1133 
 Velká alpská silnice - 73 
 916 
 Za oponou velehor 
 1111 
 Zápasník Dee Dee 
 968 
 Životní výprava 
 996 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.