LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
27.Suchan 10532
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
Bouldry:
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192776 cest
Nové přelezy:
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

I. díl

V letošním roce jsem několikrát navštívil písky v Sasku. Tady od nás je to jen kousek přes kopečky. I přes krátkou vzdálenost jde o zcela výjimečný svět se svojí atmosférou, lidmi i pravidly, který pro nás z Čech už dávno ztratil přitažlivost, zvláště sportovní, kterou měl v dobách před listopadem.


Jarda na fotce z archivu Jirky Siky

Pokaždé, když lezu po tamnějších věžích, honí se mi hlavou tisíce myšlenek vyvolaných spektakulárností tohoto koutu světa. A protože ti, kdo zde lezli kdysi, už poněkud zestárli anebo už nelezou tak jako dříve, alespoň ne tady, bylo by možná dobře trochu oprášit saské půvaby.

S generálním ředitelem stránek www.lezec.cz panem Hopem jsme proto uzavřeli lukrativní smlouvu (to by mě zajímalo co si asi Jarda myslí, že dostane - pozn. redakce) na výrobu dokumentárního seriálu o Saském Švýcarsku.

Jednotlivé díly by se na stránkách měly objevovat každý týden. Vaše reakce, náměty a otázky rádi privítáme v komentářích nebo v diskusi.

Pokusím se pro Vás připravit zajímavé informace a snad se mi podaří napojit se i na nějaké zdroje nejčerstvějčích zpráv.

Pro začátek: nekteří sasíci si ke svým prvovýstupům, samozřejmě dělaným zespodu, bez maglajzu, háčku a bórku, připisují klasifikaci XIIa ... .

      Tschüs Jarda Maršík

Jarda Maršík   [úpravy] 00:00 05.11.2000Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Fajn
Moc se mi to libi, nemohlo by to vypraveni bejt delsi?
Zapsal: Standa, 09:58:01 08.11.2000
 borci
Tak ty famy o zakazu borcu (borku) v Sasku nejsou famy? A v cem teda ti borci (borci) pri osazovani kruhu sedi? V tureckem sedu? Prosim vsechny zasvecene o zasveceni.
Magnusek
Zapsal: Tomas Neverici, 17:04:57 21.10.2002
 Hoši jako květ
To je fakt, skyhooci tam taky nesmí sedět ve smyčce. Takže lezou jedenáctky s rourákem na helmě, s palicí a kruhem na sedáku. To zní celkem věrohodně. A ti nejhustější takhle rovnou udělají první RP.
Zapsal: Magnusek, 17:35:39 21.10.2002
 1. OS
Nene, 1. OS. Bacha, tady jsou na styly háklivý!
Zapsal: W. Nowotny, 17:38:18 21.10.2002
 kruhy
Pokud jsem si četl pravidla v saském průvodci, smí se sedět ve smyčce, borek rozhodně není povolen. Také smí prvovýstupce sedět ve smyčce při promýšlení dalšího postupu. Čili vlastně smí sedět kdekoliv, kam se mu podaří dát smyčku.
Takhle to bylo za DDR. Jestli je nějaká změna dnas, nevím, ale při pohledu na některé cesty si to sezení ve smyčce moc nedovedu představit.
Zapsal: Petr Jandík, 19:05:54 21.10.2002
 cesty
joo Arnold, ten je nej.....
Zapsal: Miki, 20:33:31 22.10.2002
 PwuLOEBKumXCr
L5gzfd Major thanks for the blog post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: Vfuhwslnk, 19:28:45 19.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mirage 8b+ Datca
Scorpio 7c+ Datca
L'oasis 6b+ Datca
Flashword 8a+ Datca
L’illusionniste 8a Datca
Nově komentované:
4 Low 8C Valle Bavona
Sinter Synphonie 6b Leonidio
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Štefánička bude zavretá | Re: Deratizace, | Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + |

 Kde to vře:
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)
Beauty of Aurina (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 773 
 Někdy ano 
 782 
 Ne nepoužívám 
 809 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.