LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
19.Novák 10756
20.Lukášek 10703
21.Kalvas 10684
Bouldry:
19.Nespoutaný 10050
20.Břicháček 10028
21.Šípek 10000
Hory:
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632
29.Opice 2510

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188682 cest
Nové přelezy:
Devizový P 9-
Blueberry Xb
Slimeline 7C
Ansazi 7c
Kamarát Do 9
Tanec S Vl 11-
Vodní Svět Xb
Skurutí Bě Xb
Poslední V 10-
Poslední V 10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BOULDER KOLOTOČ …tak trochu jiný závod !

Tuto sobotu 5.1. 2002 se v BABY STUDIU v Teplicích v Čechách koná již třetí ročník neobvyklých lezeckých závodů BOULDER KOLOTOČ 2002. Ptáte se v čem je Kolotoč neobvyklý ?

Odpověď bych shrnul do třech bodů:
1. Nejsme mistrovství severní polokoule, ale…
2. Nedisponujeme vražednými převisy, ale…
3. Nerozdáváme body do rankingu, ale…

Ad1. Již od prvního ročníku chceme být závodem pro každého komu to alespoň trochu leze, proto všechny kvalifikační bouldry jsou připraveny ve dvou obtížnostních variantách. Můžeš si vybrat ostrou verzi za hodně bodů, anebo měkčí verzi kterou vždy tvoří ta ostrá plus přidané pomocné chyty a stupy, získáš samozřejmě méně bodů ale každý si zaleze, a mnozí i celý boulder až do konce. Ovšem machři s finalovými ambicemi se v ostré verzi mají na co těšit! Obě verze jsou samozřejmě patřičně barevně odlišeny.

Ad2. Dětská stěna v Tepickém BABY STUDIU nedisponuje žádnými velkými převisy. Možná si řeknete tak to je na boulder závody k ničemu. My jsme to vzali naopak jako výzvu a už třetí rok jsme připravili (myslím) velmi zajímavé a neobvyklé bouldry. Pravdou je že vloni i předloni se mnozí svalovci divili jaktože neuspěli ve skorokolmém když doma buší na pětačtyřícítce. Inu lezení není jen o svalech… Jarda mi při stavbě jednoho boulderu řekl: „To máš jako v Bleau – je to skoro položený, jsou to jenom tři kroky, ale dokud to nevymyslíš nadřeš se jako blázen!“ Ale nebojte kvalifikace se leze na Flash, takže uvidíte ostatní a ti první zase uvidí předlezce.

Ad3. Nejsme sice součástí českého poháru, ani nemáme systém zóna-top, naopak máme originální způsob bodování každého dosaženého chytu, takže i dva méně lezoucí závodníci s podobnou výkoností se mohou velmi přesně porovnat mezi sebou. Pro finalisty jsou připraveny velmi tvrdé finálové oříšky. Jsme neobvykle prvním závodem v roce (vloni v tisíciletí). Letos přidáváme i kategorii juniorů a neobvyklou kategorii družstev a získali jsme i neobyklého sponzora. No a navíc po oba předchozí ročníky jela organizace celý den jako na drátku, bez zbytečných prodlev, což není na mnohých závodech moc obvyklé a lezci si to pochvalovali.

Zkrátka a dobře BOULDER KOLOTOČ je opravdu tak trochu jiný závod. Pokud jste u nás ještě nebyli, přijeďte a uvidíte a zalezete.  Veškeré informace jsou zde na lezci již od listopadu v levém dolním rohu. Až dojedete do Teplic ptejte se na Gymnázium Teplice, a tam už to uvidíte…

Těšíme se na vás.  Honza Kouřimský a Jarda Maršík

P.S. Letos to vypadá že by vaše nástupová cesta ke stěně mohla být mnohem extrémnější než vlastní bouldery, tak ať vás ta kalamita někde nezastaví. Přece nenecháte všechny ceny tepličákům :)



Kouřa   [úpravy] 12:18 03.01.2002Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 BB
Bohužel, ale za Prahu asi nikdo nepřijede, protože skoro fšichni jedeme dneska jezdit na prknech do Rakous.Takže snaD příští rok. Ať Vám to dobře dopadne...:)
Zapsal: Oliváč, 15:55:57 03.01.2002
 Sloužím
Čau kluci, je mi to líto, ale sloužím. Tak vám budu držet palce z ambulance. Máša
Zapsal: Máša, 22:53:51 03.01.2002
 Jedte!
Budou to dobry zavody uplne stejne jako minuly rok.
Sympaticka mala stenka a publikum doslova na zadech.
Nezbyva nez doporucit vsem!
Zapsal: Pavliß, 11:35:27 04.01.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Cesta Pro Lenku, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187867)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Grosser, Schwarzer Vogel 7 Piestingtal
Gluckslos 7+ Piestingtal
L' Amore Cieco 6a Baunei
Sólo Pro Moji Mámu 5 Buda
Skok Do Neznáma 7+/8- Buda
Nově komentované:
Operatore Ecologico 6C Chironico
Zen Boulder 6A+ Chironico
Il Succhio Selvaggio 7c Brojon
Nebraska 6b+ Bassilandia
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1522 
 50 dní v divočině 
 1049 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1344 
 Andrea 
 1093 
 Ashima 
 895 
 Barkley Marathon 
 918 
 B.I.G. - světové prvenství 
 969 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 858 
 Gálfy - Horský život 
 818 
 Jak se staví ledovec 
 801 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1149 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 944 
 Lezci z Manína 
 973 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 857 
 Operace Nos 
 971 
 Plamen nikdy nezhasne 
 857 
 Pohlednice z konce světa 
 1090 
 Pomíjivost ledu 
 835 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 863 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 876 
 Rhapsodia Corcontica 
 862 
 Sama 
 1019 
 Šampioni zlatého údolí 
 948 
 S lyžemi v oblacích 
 1106 
 Tenaya Traverse Challange 
 940 
 Tenkrát na východě 
 1107 
 Velká alpská silnice - 73 
 892 
 Za oponou velehor 
 1082 
 Zápasník Dee Dee 
 939 
 Životní výprava 
 974 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.