LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
48.Hodeček 10025
49.Mikulec 10023
50.Barták 10022
Bouldry:
48.Kollár 9050
49.Kožich 8950
50.Kohout 8900
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Rojko 3282
22.Nešvera 3129

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187329 cest
Nové přelezy:
Zabranjena 7c
Montse La 7c
Návštěvní Xb
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b
Bhudda’s E 7b+
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb

Stěny
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
LSJ - Javorník

Prodejny
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mezinárodní Kinder Boulder Cup 2015 Ostrava

smallBezprostředně po vyhlášení výsledků Rock Point MČR a ČP v boulderingu se vrchní stavěč a specialista na dětské závody Honza Šolc se svými dvěma asistenty pustil do velice zodpovědné práce, abychom se hned po rozbřesku nedělního ostravského rána mohli radovat, co že se nám to na velké závodní stěně, po které ještě v sobotu večer lezli novopečení mistři ČR, přes noc vyklubalo.

Oproti řidšímu pokrytí profilů z předchozího večera (tak jak se mistrům patří) jsme najednou mohli obdivovat roztomilý mišmaš chytů a struktur z dílny výrobců Makak, AIX, Flathold a Freestone, na první laický pohled zcela chaotický, ale odborné oko příchozích dětí a mládežníků v něm okamžitě zmerčilo pečlivě sestavenou skládanku lezeckých cest různých obtížností. Psal se datum 11. 10. 2015 a vše bylo nachystáno na dětské lezecké závody – KINDER BOULDER CUP!

Lezení do škol, coby zkušený lovec lezeckých hlav, přijel tentokrát objevovat nové talenty do Ostravy, a tak se na bouldrovací shromaždiště v místním známém Trojhalí Karolina začalo od 8.00 hod. postupně shromažďovat všech pět dětských a mládežnických věkových kategorií – U8, U10, U12, U14 a U16. Tyto tajemné šifry lze velmi snadno rozklíčovat pomocí anglického kódu UNDER = POD. Ú-osmička jsou tedy děti ve věku 7, 6, někdy dokonce 5 let, v kategorii U10 soutěží devíti a osmiletí závodníci a podle stejného klíče lze luštit dál a dál.

Kdo má vyluštěno, může se teď již zcela kvalifikovaně věnovat malému úryvku z online reportáže přímo z kolbiště:
„Jako první na plac nastoupila nejmladší kategorie U8. Zdravě ambiciózní sestava 4 závodníků ze 3 různých zemí. Všichni 4 naprosto nadšení, jelikož všichni 4 stanuli na bedně. :) A veliká hrdost vítěze chlapecké kategorie (z oddílu Kulhavá ruka) na svůj první vylomený zub.“

Příspěvek zmiňuje různé země a skutečně tomu tak bylo. Vzhledem ke strategické poloze Moravskoslezského kraje se říjnový Kinder Boulder Cup mohl pyšnit významnou mezinárodní účastí – napříč všemi kategoriemi se vstříc vytouženým topům obratně sunuli nejen domácí bouldristi, ale také dívky a chlapci ze Slovenska a Polska.

V rámci všech Úček se závodu zúčastnilo 38 malých či mladých lezců a lezkyň. Vedle svých 13 chlapeckých kolegů si na skvěle postavených bouldrech zalezlo početnější startovní pole 25 dívek. Nejdelší štreku za svým prvním nástupním chytem nevážili svěřenci polských ani slovenských oddílů, ale 5 statečných reprezentantů ze středočeského HO Pohodička Slaný, kteří tímto přijeli podpořit svou domovskou základnu.

Výsledky Kinder Boulder Cup 2015 Ostrava:

U8 chlapci
1. místo – Václav Šindel

U8 dívky
1. místo – Malgorzata Kurek
2. místo – Karolína Fišková (HO Pohodička Slaný)
3. místo – Agátka Danielová (HO Pohodička Slaný)

U10 chlpaci
1. místo – Jaromír Janovský (HO Pohodička Slaný)
2. místo – Josef Šindel

U10 dívky
1. místo – Viktorie Tomancová
2. místo – Mariana Janošová
3. místo – Anna Mihalčíková

U12 chlapci
1. místo – Adam Adamovský
2. místo – Ondřej Mázl
3. místo – Jáchym Podhorský

U12 dívky
1. místo – Markéta Janošová
2. místo – Karolína Gendová
3. místo – Theresia Polcarová

U14 chlapci
1. místo – Kryštof Huta
2. místo – Matěj Neděla

U14 dívky
1. místo – Michaela Smetanová
2. místo – Eliška Hobzová
3. místo – Daniela Žalská

U16 chlapci
1. místo – Rostislav Mikuš
2. místo – Jakub Skočdopole
3. místo – Rostislav Holík

U16 dívky
1. místo – Eliška Adamovská
2. místo – Katarína Cáderová
3. místo – Eliška Kudrnová

Kinder Boulder Cup je mladší sourozenec Rock Point MČR a ČP v boulderingu. Má talent, roste, sílí, nabírá životní zkušenosti. Ale i když o rok starší, zůstane v r. 2016 stále stejně dětsky hravý.

Lezení do škol, pořadatel a organizátor závodu


Eva Mojžišová   [úpravy] 14:27 15.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Mladší sourozenec?14:46:37 15.10.2015
Kinder Boulder Cup je mladší sourozenec Rock Point MČR a ČP v boulderingu?

Proč je to mladší sourozenec, když RP MČR a ČP v boulderingu jsou závody organizované ČHS, kdežto váš závod je organizován subjektem Lezení do škol, tedy má stejnou úroveň, jako mnohé jiné dětské boulderové závody, jako je třeba Vysočina Boulder Cup nebo Pražský opičák? 

Otázku "Proč píšete, že tento závod roste, když na posledním bylo 3x méně závodníků, než minule?" raději nepokládám.
J.odpovědět 
 Re: Mladší sourozenec?20:26:39 15.10.2015
Co v tom hledáš za problém? Ty nemáš nevlastního bráchu nebo segru?:-) Důležité je že někdo pořádá kvalitní závody na veřejných místech.
odpovědět 
  Re: Mladší sourozenec?08:34:00 16.10.2015
Nemám rád nesmyslné a zavádějící marketingové lži. Tohle dokonce není lež ani marketingová, ale normální lhaní.

" se říjnový Kinder Boulder Cup mohl pyšnit významnou mezinárodní účastí – napříč všemi kategoriemi se vstříc vytouženým topům obratně sunuli nejen domácí bouldristi, ale také dívky a chlapci ze Slovenska a Polska."

Letmým pohledem do výsledkové listini zjistíš, že na závodech byla jedna holka z U16 a dvě dívky z U8. 3 POL a SVK lezci z okolí jsou významná mezinárodní účast? Hmm. Teoreticky by se to dalo tak brát, že pro organizátora byli důležití, protože z Česka do U8 dorazila jedna jediná holčina a ta ještě byla od organizátorů. Ale kde máš to napříš všemi skupinami? A kde máš ty chlapce ze Slovenska a Polska? Jasně, o nic nejde, ale to nikomu jasné lži a zavádějící informace nevadí? Jak se má české lezení někam pohnout a nějak vypadat, když se akce téměř bez zájmu a bez účasti vychválí jako super mezinárodní projekt a ještě se zařadí na úroveň nejvyšších officiálních soutěží a tak prakticky upozadí další kvalitní projekty s mnohem delší historií?

odpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187752)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Presidiaria 6a+ St. Llorenc De Montgai
Stenghel/Grill 6+ Pareti Del Sarca
Melinda 6a Coste Dell Anglone
La Piccola Piramide 6 Coste Dell Anglone
Atatahuuu 6b+ Kalymnos
Nově komentované:
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny
Malá 11 9/9+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1021 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1310 
 Andrea 
 1069 
 Ashima 
 877 
 Barkley Marathon 
 893 
 B.I.G. - světové prvenství 
 946 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 836 
 Gálfy - Horský život 
 792 
 Jak se staví ledovec 
 774 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1111 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 920 
 Lezci z Manína 
 943 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 942 
 Plamen nikdy nezhasne 
 832 
 Pohlednice z konce světa 
 1062 
 Pomíjivost ledu 
 809 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 850 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 993 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1078 
 Tenaya Traverse Challange 
 914 
 Tenkrát na východě 
 1077 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1057 
 Zápasník Dee Dee 
 911 
 Životní výprava 
 945 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.