LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
37.Reich 10254
38.Hyžný 10235
39.Čech 10222
Bouldry:
37. 9206
38.Jeliga 9203
39.Zímová 9200
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Hlahulek 4639
12.Šuraba 4132

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187483 cest
Nové přelezy:
Super Vixe 8b
Da Zanca A 7c
Red Honey 7b+
Chronologi 7b+
Red Honey 7b+
Lovec Perá 7C+
Lovec Perá 7C
Cyborg 7c+
Sofia 9+
Manson 8A

Stěny
Eliass - Ostrava
321 Boulder Club - Brno
HK Ostaš - Police Nad Metují

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point Olomouc - Olomouc
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ravenna 2003

Tuším že již po dvanácté se v italské Ravenně uskutečnilo neoficiální Mistrovství Evropy ve sportovním lezení mládeže do 15 let. Letošní slabší účast z České republiky malinko zabránila takové medailové žni jako v roce loňském, přesto však 16 českých mladých nadějí získalo perfektních 12 medailí!! (shodně po čtyřech ze zlata, stříbra a bronzu). Nejvíce, stejně jako vloni, velký talent českého lezení Adam Ondra (4), se třemi medailemi se vrací po loňském půstu Anička Čermáková, po dvou kovech získali Silvie Rajfová a Martin Stráník a jednu Lucka Hrozová! Blahopřejeme!!

Teď konkrétněji. Brněnský Adam Ondra získal tři zlaté (bouldr, obtížnost a celkově) a jednu bronzovou medaili (rychlost). Velký návrat prožila další „brňanda“ Anička Čermáková, která zvítězila v rychlosti, bronz dobyla v obtížnosti a s pátým místem v bouldru jí to celkově stačilo na krásné třetí místo! Silva Rajfová (opět Brno, jak jinak) tentokrát nestačila na svou velkou soupeřku Annu Stöhr z Rakouska a součet druhého místa (obtížnost) a dvou čtvrtých míst (boulder a rychlost) jí vynesl na stříbrný stupínek v celkovém pořadí nejstarší kategorie děvčat. Další medailista Martin Stráník z Chocně sváděl dramatické boje se dvěma nejlepšími lezci ve své kategorie , kterými jsou Maďar Bálint Kamvas a Rakušan David Lama. V obtížnosti se s  Bálintem dělil o druhé místo za Lamou, v rychlosti „doběhl“ třetí za Bálintem a v bouldrech skončil čtvrtý opět shodně s maďarským silákem! A poslední česká medailová radost, děčínská Lucka Hrozová, na svých posledních ravenských závodech dokázala získat v nabité konkurenci jedno stříbro v rychlosti a celkově čtvrtou příčku na tomto neoficiálním Mistrovství Evropy!

Třídenního maratónu ve sportovním lezení se zúčastnilo 122 mladých lezců z devíti zemí Evropy. Celkově Česká republika obsadila 6.místo za vítěznými Slovinci.
Kompletní výsledky se dopátráte na italských svazových stránkách a tak jen stručně umístění všech českých reprezentantů (v závorce pořadí v boulderingu, obtížnosti a rychlosti).

Kategorie A – dívky (16 startujících)
2. Rajfová Silvie  (4,2,4)
4. Hrozová Lucie  (6,7,2)

A – chlapci (15)
11. Bláha Jindra  (11,11,11)

B – dívky (20)
3. Čermáková Anna  (5,3,1)
6. Čermáková Tereza  (6,6,8)

B – chlapci (25)
4. Stráník Martin  (4,2,3)
19. Šifra Martin  (20,20,17)
23. Sedláček Karel  (23,25,20)

C – dívky (25)
12. Kosinová Lucie  (13,7,10)
15. Hoďáková Michaela  (20,12,14)
16. Schlöglová Tereza  (18,13,17)
20. Wágnerová Anna  (22,18,19)
21. Pražáková Veronika  (19,20,24)

C – chlapci (21)
1. Ondra Adam  (1,1,3)
14. Šifra Radovan  (20,13,15)
14. Němeček Petr  (16,19,13)

Houmy   [úpravy] 09:53 02.07.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 medaile ze 4. místo?18:30:52 02.07.2003
Opravdu pěkné výkony. ale nějak nechápu ten kov. o kterém píše Houmy  u Lucky Hrozové. To se dávala medaile i za čtvrté místo?
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: medaile ze 4. místo?19:52:46 02.07.2003
Za čtvrté místo se opravdu medaile neudeluje, to snad ví každé malé dítě.Já jsem získala stříbro za druhé místo na rychlost, tak jak o tom píše Houmeles!

PS: Dávat lepší pozor při čtení,říká moje učitelka!
Lucie Hrozováodpovědět 
  Re: medaile ze 4. místo?23:12:20 02.07.2003
Tak sorry, koukal jsem na tabulku výsledků a tam to neni. V textu jsem to nečetl.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: medaile ze 4. místo?08:06:20 03.07.2003
Takové ty čísílka v závorckách mají svůj hluboký smysl :)
Jirkaodpovědět 
    Re: medaile ze 4. místo?18:53:27 03.07.2003
Odspusť ubohému starci, Já myslel že to jsou míry :-)
 Petr Jandíkodpovědět 
 Re: medaile ze 4. místo?20:55:52 02.07.2003
Jandiku,Jandiku zase jsi nedaval pozor a zase jsi byl pristizen.Ale ted se neprolzes.Super Lucinko!!!!
odpovědět 
  Re: medaile ze 4. místo?23:39:56 02.07.2003
a to píše kdo?
odpovědět 

 Ravena200322:38:57 10.07.2003

Ravena 2003
Nejdříve musím poděkovat Láďovi za rychlost přímo internetovou. S většinou dětí jsme byli
ještě na skalkách v Itálii a tak bych k článku dodal pár poznatků přímo  z dějiště. T.z.v. neoficiální mistrovství Evropy se koná po sedmé. Z Čech se zúčastnilo 17 dětí (+Anička Wagnerová).Tři naděje z Jičína zůstaly doma (ŠKODA) a Janoušek si radši zlomil ruku(taky škoda).
Zjištění, že konkurence roste bylo hlavním poznáním z tohoto ročníku.Suverénní vítězství ve všech třech disciplínách je už asi minulostí.Karty se míchaly do poslední chvíle. V hodně státech se začíná projevovat týmová práce (Slovinci)Nám chybí ten správný „Mecenáš“.
Trošku se nepovedly závody v bouldru, kde většinou rozhodla jedna cesta ze tří. Za důležité
považuji, že nastoupila nová omladina a né špatná…
Ještě bych chtěl poděkovat všem závodníkům za dobrou reprezentaci a ČHS, Lanexu, TJ Nový Bor, ale i rodičům za realizaci.
Za komisi mládeže Jura Čermák
Jura Čermákodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187768)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Složená Matice 6C Přeckov
Levá Pravá Cukr Káva 6C Přeckov
Mantl 6B+ Přeckov
L'ora 7b Nago
Cyclops 6a+ Valle Aquila
Nově komentované:
The Last World 8- Geyikbayiri
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1025 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1311 
 Andrea 
 1072 
 Ashima 
 880 
 Barkley Marathon 
 896 
 B.I.G. - světové prvenství 
 948 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 838 
 Gálfy - Horský život 
 794 
 Jak se staví ledovec 
 775 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1115 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 921 
 Lezci z Manína 
 944 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 945 
 Plamen nikdy nezhasne 
 836 
 Pohlednice z konce světa 
 1065 
 Pomíjivost ledu 
 811 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 841 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 852 
 Rhapsodia Corcontica 
 838 
 Sama 
 994 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1079 
 Tenaya Traverse Challange 
 915 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1058 
 Zápasník Dee Dee 
 915 
 Životní výprava 
 946 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.