LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187284 cest
Nové přelezy:
Návštěvní Xb
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b
Bhudda’s E 7b+
Vocheso 7b
Schambala Xb
Akumulátor XIb
Orangotang 7c
Warbeast 8c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Noc tuleních pásů zahájila Bergans Český pohár ve skialpinismu

V noci 30. ledna 2010 proběhl v Janských Lázních největší skialpinistický závod v České republice Noc tuleních pásů Alpine Pro 2010. Zúčastnilo se ho rekordních 216 závodníků z Česka, Slovenska i Polska.

Závod je součástí Středoevropského poháru 2010, BERGANS Českého poháru ve skialpinismu 2010 a je rovněž kvalifikačním závodem pro letošní Mistrovství světa ve skialpinismu v Andoře.

Poslední lednovou sobotu těsně po 17. hodině odstartoval starosta města Janské Lázně Václav Němec již osmý ročník největšího skialpinistického závodu, který se v České republice jezdí.
Na A trať dlouhou 23,3 km s převýšením cca 1 800 m (z náměstí v Janských Lázních, na Černou horu, do Pece pod Sněžkou, na Hnědý vrch, zpět do Pece p. Sn., na Javor, sjezd do Javořího dolu a konečně přes Černou horu do Janských Lázní) se vydalo 77 závodníků, z nichž nejrychlejší Peter Svätojanský proběhl cílem v čase 2:12:18 hod. Nejrychlejší ženou na této A trati byla rovněž Slovenka Lenka Hiklová s časem 2:56:27 hod. Na kratší trať (18,1 km s převýšením 1 100 m, trať podobná, pouze z Černé hory sjížděli závodníci přímo do Javořího dolu) se vydalo 139 lyžařů a lyžařek. Nejrychlejším mužem na této B trati byl Čech Pavel Janeček s časem 1:46:27 hod, nejrychlejší ženou juniorka Simona Triznova ze Slovenska 2:01:09 hod.
Závod Noc tuleních pásů Alpine Pro 2010 je jedním ze tří závodů Středoevropského poháru, zbylé dva se pořádají v Polském Zakopanem a Mlynické dolině na slovenské straně Vysokých Tater.
Je rovněž jedinou českou kvalifikací na únorové MS ve skialpinismu, které je připravováno v Andoře.
Letošní Noc tuleních pásů Alpine Pro 2010 připravil pořadatel prvního ročníku tohoto podniku – SKIALP Pec pod Sněžkou.
Letošní ročník se běžel za proměnlivého počasí, při kterém husté chumelení střídala jasná obloha. Vzhledem k novému sněhu se očekávaly výsledné časy delší ve srovnání s předchozími ročníky závodu. Protože jde o noční závod, všichni účastníci musí používat rozsvícené čelovky, což
dělá závod velmi obtížným, přestože nevede extrémním terénem. V povinné výbavě závodníků A trati dále nechybí přilba, lavinová lopata, stoupací železa, náhradní oblečení a dostatek tekutin.
Dramatický moment během závodu nastal, když autobus s pražskou poznávací značkou zablokoval ulici asi 100 metrů před startem jen 3 minuty před startovním výstřelem.
Další informace včetně podrobných výsledků:

www.noctulenichpasu.cz, www.horosvaz.cz, Jiří Pleskač, ředitel závodu (gsm: 603 472 966, j.pleskac@noctulenichpasu.cz)











Jiří Pleskač   [úpravy] 18:19 05.02.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 PHA20:06:15 05.02.2010
Nj. Pražáci.. :)
vodpovědět 
 Re: PHA22:43:10 08.02.2010
njn prazaci na horach, srandy kopec.....
brnakodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187751)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Stenghel/Grill 6+ Pareti Del Sarca
Melinda 6a Coste Dell Anglone
La Piccola Piramide 6 Arco
Atatahuuu 6b+ Kalymnos
Schana Wana 6c Valpolicella
Nově komentované:
Stenghel/Grill 6+ Pareti Del Sarca
30 Metri 6a+ Noriglio
Peňasol 7 Kácov
Corda Senz'Anima 6b+ Bastionata Di Boragni
Bombolo 6b Parete Dimenticata

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1021 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1309 
 Andrea 
 1068 
 Ashima 
 877 
 Barkley Marathon 
 893 
 B.I.G. - světové prvenství 
 945 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 835 
 Gálfy - Horský život 
 792 
 Jak se staví ledovec 
 774 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1109 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 918 
 Lezci z Manína 
 941 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 833 
 Operace Nos 
 941 
 Plamen nikdy nezhasne 
 831 
 Pohlednice z konce světa 
 1060 
 Pomíjivost ledu 
 808 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 847 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 992 
 Šampioni zlatého údolí 
 924 
 S lyžemi v oblacích 
 1074 
 Tenaya Traverse Challange 
 911 
 Tenkrát na východě 
 1076 
 Velká alpská silnice - 73 
 868 
 Za oponou velehor 
 1054 
 Zápasník Dee Dee 
 909 
 Životní výprava 
 942 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.