LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187832 cest
Nové přelezy:
El Capitan 7c
Californic 8A
Vertigo 7c
Skurutí Bě Xb
Velur 9
Il Miglio 8a
Stone 8a
Metropolis 8a
America Og 7c
Victim Of 7b+

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Boulder bar Točna - Jihlava

Prodejny
HUDYsport - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

DryToolCup Brno 2021

4.12.2021

Už počtvrté zamíří 4.12.2021 všichni vyznavači lezení s cepíny na pilíř u Brněnské přehrady. Pod organizačním zajištěním ČHS a horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno se uskuteční letošní MČR v ledolezení na obtížnost a současně třetí závod Evropského poháru v ledolezení 2021/2022.

Závod by se nepodařilo realizovat bez podpory města Brna, Jihomoravského kraje a řady dalších partnerů, jejichž podpory a vzájemné spolupráce si velmi ceníme. Svou záštitu pak nad závodem převzal hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich.

Od prvních závodů na lezecké stěně u brněnské Olympie, nucené pauze bez možnosti realizace závodů jsme se posunuli k jedinému čistě drytoolingovému sportovišti v České republice. Původně pilíř pro německou dálnici Vídeň – Vratislav, pak dlouhé roku betonové torzo. Krátce místo prvních lezeckých závodů na počátku 90. let, pak smetiště a dnes funkční sportoviště. To jen rekapitulace pro neznalé brněnského koloritu :-)


Pilíř


Veškeré informace o závodu naleznete na www.drytoolcup.eu, včetně přihlašování a podrobných propozic. Závod je součástí EP UIAA, ale to neznamená, že bychom opustili linii akce určené pro všechny, které tento druh lezení baví nebo jej chtějí vyzkoušet.

Pro kvalifikaci bude připraveno pět cest, z nichž tři cesty budou TR a budou určeny zejména pro splnění hlavního cíle závodu, tedy dobře si zalézt. Večírek je samozřejmě také důležitý, ale to prozatím přejdeme. Dvě zbývající kvalifikace už budou regulérní rozřazovačky lezené na prvním a tvrdým časovým limitem. Přeci jen startovka UIAA dává tušit celkem silnou zahraniční konkurenci.

Finálová cesta bude společná pro muže i ženy, jen krásky budou mít pár chytů navíc pro odladění boulderů. Pokud vyjde v kvalifikaci vše, jak má, pak se na start finále postaví 8 žen a 8 mužů. Takže doufáme, že bude pořádný kotel.


Vivien Labarile (CH)  MČR/EP 2019


Takže, kdo přemýšlíte, neváhejte a přihlašujte se. Registrační formulář pro závodníky z našich krajů - https://docs.google.com/forms/...viewform

Všechny přihlášené závodníky pak hromadně nahrajeme do databáze UIAA. Prosíme, předregistrace do závodu je nezbytná, lze to řešit i na místě, ale je to výrazně komplikovanější.


Marek Černý (SVK) MČR/EP 2020



Co se týče aktuálních omezení ohledně hromadných akcí, tak to bychom sami rádi věděli. Takže prosím aktuálně to vypadá, že bude nezbytné buď očkování nebo potvrzení o prodělání Covidu ne starší 180 dní. Toto opatření se prosím bude zřejmě vztahovat jak na závodníky, organizační tým i diváky.

Akce se odehrává pod širým nebem, tak uvidíme, jak nám bude štěstěna ohledně počasí nakloněna. Každopádně pro zázemí bude postaven velký party stan, který budeme temperovat na použitelnou teplotu i v případě mrazivého dne.


Nejlepší závodníci z ČR v roce 2020, Mistři ČR Aneta Loužecká a Pavel Vrtík z HO Lokomotiva Brno


Takže, jak letos - propozice


S přípravou závodů počítejte s omezením pilíře pro lezení od středy 24.11.2021, úplná uzávěra pak zřejmě od neděle 28.11.2021. Ihned po závodech budeme nahazovat cesty, tak aby byl pilíř plně k použití od středy 8.12.2021.

Těšíme se na vás

Za HO Lokomotiva Brno

Zoban







Zoban   [úpravy] 10:08 21.11.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pepa námořník
 Databáze cest:
Všechny cesty (187795)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Capitanios 7c Kalymnos
Stone Monker 6a+ Kalymnos
Save The Planet 7a Kalymnos
Gideon 6b Droushia/Ineia
Il Miglio Verde 8a Val Pennavaire
Nově komentované:
Angry Bird 7c+ Kalymnos
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Žabí Princ 5+ Nebušická Skála
Degradace Hodnot VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet |

 Nové komentáře:
Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi | Pro starý a blbý | Re: ? | Re: Druhá | Re: ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (22)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (5)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1501 
 50 dní v divočině 
 1036 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1326 
 Andrea 
 1082 
 Ashima 
 887 
 Barkley Marathon 
 903 
 B.I.G. - světové prvenství 
 957 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 847 
 Gálfy - Horský život 
 809 
 Jak se staví ledovec 
 789 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1130 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 932 
 Lezci z Manína 
 959 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 846 
 Operace Nos 
 957 
 Plamen nikdy nezhasne 
 846 
 Pohlednice z konce světa 
 1080 
 Pomíjivost ledu 
 822 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 849 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 863 
 Rhapsodia Corcontica 
 852 
 Sama 
 1009 
 Šampioni zlatého údolí 
 936 
 S lyžemi v oblacích 
 1093 
 Tenaya Traverse Challange 
 929 
 Tenkrát na východě 
 1089 
 Velká alpská silnice - 73 
 878 
 Za oponou velehor 
 1069 
 Zápasník Dee Dee 
 929 
 Životní výprava 
 960 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.