LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5823 lezců
1189003 cest
Nové přelezy:
Le Vent No 8A
Severus 7C+
Karatecy Z 9
Mr. Dynami 10-
Streetfigh 9
Astronaut 9
Seniorská 9+
Freeman 8a
Loup-Garou 7C
Mr. Dynami 10-

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
Prysk - Prysk
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ruzyňská liga 2012 – výsledky

V sobotu a neděli 10. a 11. 11. 2012 proběhl na stěně na Ruzyni další ročník tradičního regionálního závodu Ruzyňská liga. V sobotu závodili dospěláci, v neděli děti.

Samotným závodům předcházela promyšlená příprava cest. Týden před závodem se začaly mýt chyty ze sundaných cest, aby chyty dobře braly. Vybíralo se také z nových chytů, které jsou použity převážně na naší venkovní stěně, aby se postavily pěkné nové a zajímavé cesty. Chystané cesty byly po dobu příprav pro lezení zakázány, ale teď už jsou pro vás přístupné, takže na nich můžete pilovat svou techniku nebo zkoušet, jak bych dopadnul, kdybych byl býval přišel na ty závody. Připravily se tak pro dospěláky cesty v obtížnosti od 3 do 9+/10- a pro děcka od 3 do 8-. Ve střední obtížnosti bylo pro začátečníky postaveno hodně cest, takže mohli být bez obav, že by si nezalezli.

Dospěláků se zúčastnilo přes 30. Hodně lezců využilo krásného sobotního počasí a odjelo na skály, jinak by byla na závodech účast jistě hojnější. V lezení na obtížnost z žen zazářila Sarah Kinkorová a mezi začátečnicemi Pavla Katrušinová. Mezi muži dominoval, podle očekávání, Jakub Hlaváček, a mezi začátečníky Tomáš Kadlec.

Na bouldrovce v cestách topovala nejvíce slečna Fojtíková a o prvenství mezi muži se poprali Jakub Hlaváček a Lukáš Drbohlav, který nakonec zvítězil, protože měl o jeden pokus méně než Jakub.

Pochvalu za nejpilnější přelezení cest patří Sarah KinkorovéMichalovi Motlovi, kteří začali pěkně od obtížnosti 3 a přelezli každou obtížnost až ke svému maximálnímu výkonu.


Dětí se zúčastnilo přes 80, za což trpěliví rodiče nebo jiní příbuzní či koučové dětí zasluhují velkou pochvalu a obdiv. Vzhledem k domácí půdě nejvíce dětí startovalo za CC Ruzyně. Z ostatních oddílů nejvíce dětí přijelo až ze vzdáleného Liberce z horolezeckého oddílu Pavoučci.

Děti závodily v 5 kategoriích a ve 3 disciplínách: hlavní disciplína lezení na obtížnost a lezení na rychlost a boulder. Vítězům patří velké gratulace a díky za účast!
Vítězové v lezení na obtížnost od nejmladších pod nejstarší:
Mariana Janošová (HO Baník Karviná + HK Orlová) a Samuel Pechmann (Břasy)
Bára ZítkováJáchym Zítek
Anna Marie Staňková (Radotín) a Matěj Lípa
Simča Hejsková (HO Pavoučci LB) a David Stehlík (Ultra Ant)
Anna Vavříková (CC Ruzyně) a Matěj Hlaváček (CC Ruzyně)

V bouldrování byly nejúspěšnější děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, CC Ruzyně, Horoguru, HO Slaný a Ultra Ant. V lezení na rychlost bodovaly děti z HO Baník Karviná + HK Orlová, HO Pavoučci LB, CC Ruzyně, Alpin IV a Maglajz Kladruby.


Kompletní výsledky najdete na webu stěny Ruzyně Ruzyňská liga 2012.

Velké díky patří všem, kdo se na přípravách a průběhu závodu podíleli. Děkujeme také sponzorům: Edelrid a Vaude, bez nichž bychom závody uspořádat nemohli.
Věříme, že akci si všichni řádně užili, a těšíme se na další setkání v hojnějším počtu.


Maťa   [úpravy] 09:33 20.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 HK11:05:54 20.11.2012
HUSTEJ KNEEEEDLIIIIK!
l.odpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (187956)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Severus 7C+ Chironico
Ziwui Ziwui 7b Adlitzgräben
Emporio 5b Kalymnos
Ligurritus 6b Rocca Di Perti
Schwarte 6a Kalymnos
Nově komentované:
Onde De Choc 7B Fontainebleau
Mařeny Vzdech 6+ Mařenka
Tříkrálová 6 Mařenka
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Závodní Projekt 3 7B Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Duplicita | Re: Jurčenko | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Jo | Re: Zavody | Re: Jo | Jo | Re: Zavody |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (26)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Malarone 250mg | nabídka bezplatné půjčky: rostislavsliva2@gmail.com | práce | Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1557 
 50 dní v divočině 
 1075 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1394 
 Andrea 
 1117 
 Ashima 
 921 
 Barkley Marathon 
 940 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1006 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 881 
 Gálfy - Horský život 
 838 
 Jak se staví ledovec 
 824 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1188 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 966 
 Lezci z Manína 
 1003 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 869 
 Operace Nos 
 991 
 Plamen nikdy nezhasne 
 875 
 Pohlednice z konce světa 
 1109 
 Pomíjivost ledu 
 854 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 885 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 893 
 Rhapsodia Corcontica 
 879 
 Sama 
 1039 
 Šampioni zlatého údolí 
 960 
 S lyžemi v oblacích 
 1139 
 Tenaya Traverse Challange 
 959 
 Tenkrát na východě 
 1137 
 Velká alpská silnice - 73 
 920 
 Za oponou velehor 
 1111 
 Zápasník Dee Dee 
 972 
 Životní výprava 
 997 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.