LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
9.Mokroluský 11624
10.Stráník 11458
11.H2 11260
Bouldry:
9.Novák 10550
10.Kopecký 10500
11.Popovský 10428
Hory:
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132
14.Abt 4062

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188708 cest
Nové přelezy:
Philotimo 7a+
Que Lo Fli 8a
Devizový P 9-
Blueberry Xb
Slimeline 7C
Ansazi 7c
Kamarát Do 9
Tanec S Vl 11-
Vodní Svět Xb
Skurutí Bě Xb

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

III WORLD SKI MOUNTAINEERING CHAMPIONSHIP


CUNEO - ITALY
28.2.2006 VERTICAL RACE

CRISSOLO - Úvodním dnem začalo v italském Cuneu III Mistrovství světa ve skialpinismu. V pondělí, v den zahájení se poblíž dějiště právě skončených Olympijských her Torina registrovalo na 350 atletů z 35-ti zemí. Na zahájení pořadatelé připravili průvod městem, za účasti všech zúčastněných zemí, z těch trochu exotických byla vidět Venezuela, Eritrea, China, nebo Korea. Zatím největším problémem se zdá veliká vzdálenost mezi místy ubytování, stravování, technických briefinků, a jednotlivými sportovišti. Všude je třeba přepravovat se auty, a  startovní místa jsou vzdálená až devadesát kilometrů, což představuje hodinu a půl svižné jízdy. Taky většina komunikace mezi organizačním výborem a zástupci týmů probíhá v italštině, a ne všechny informace se po překladu do angličtiny k závodníkům dostanou v původním znění.


Adam Brožek


Patrick Blanc

Na úterý byl připraven závod Verical race, což je časovka jednotlivců do vrchu, s intervalovým startem. Startovalo se ve středisku Crissolo, v nadmořské výšce 1365 metrů nad mořem. Na startu panovala mlha, v cíli mladších kategorií bylo nádherně slunečno, ale v cíli seniorů se přidal nepříjemný vítr.Kadety a  juniory čekalo 2,88 kilometrů a převýšení 650 metrů, senioři pak pokračovali ještě o 350 metrů výš a překonali porci 4,9 kilometrů, a cíl je čekal přesně o  tisíc metrů výš. Bohužel hned v den úvodních závodů jsme se dočkali od pořadatelů nemilého překvapení v podobě penalizačních minut za chybějící část výstroje kadetů v cíli. Na technickém briefinku v předvečer závodu vyvěsili oficiální povinnou výstroj, tu ale v devět hodin večer změnili, a nedali o  tom většině teamů vědět. Protože celá naše výprava bydlí devět kilometrů od centra závodů, a na start jsme odjížděli o půl sedmé ráno, dozvěděli jsme se o  změně až v cíli při kontrole. Ještě o půl deváté večer, při kontaktu s  organizátory, nás nikdo o změně výbavy neinformoval. Naštěstí juniory a muže, kteří startovali později, jsme už vybavit stihli. Sice až v cíli, a před zraky komisařů, ale kupodivu nám to už prošlo. Na start kadetů se postavili Radoslav Groh a Adam Brožek. A právě Radoslav Groh měl blízko k úspěchu, kdy závod dokončil na šestém místě se ztrátou 1 minutu a 17 sekund za vítězem, na páté místo ztratil jedinou vteřinu. Adam Brožek vybojoval 20. příčku, ale oba po přidělení dvou penalizačních minut klesli na 15. respektive 24. místo. Mezi juniory se pod startovní oblouk seřadili Jan Hepnar, Sebastián Kantor a Roman Jadamus, a ve stejném pořadí se seřadili i v cíli na 16., 17., a 18. místě v  rozpětí pěti sekund. U mužů naše barvy hájili Roman Kuczynski, Jan Jirák, Jaroslav Bánský a v kategorii "espoar" do třiadvaceti let Pavel Vondra. Do cíle dorazili na 42. místě Roman Kuczynski, 56. byl Jan Jirák, a 62. Jaroslav Bánský. V samostatně hodnocené kategorii "espoar" obsadil Pavel Vondra 20. příčku. Ihned po vyvěšení předběžných výsledků podala naše výprava protest, ale ten nám vzápětí rozhodčí zamítli, a bohužel nám nezbylo nic jiného, než se s jejich výrokem smířit. Rozhodčí svalovali vinu na pořadatele, ti se zas vymlouvali na to, že výsledky jsou plně v kompetenci rozhodčích, a v nás z toho zbylo trochu hořkého pocitu.


Pavel Vondra


Radek Groh

V dalších dnech čeká naši výpravu ve středu 1.3. nejprestižnější závod dvojic seniorů, po dni volna budou v pátek 3.3. v individuálních závodech bojovat opět všechny kategorie, a III. Mistrovství světa v Cuneu zakončí v sobotu 4.3. závody štafet. O dění v českém táboře budeme průběžně informovat.

Výsledky:

Muži 4,9 km/1000m

1. Patrick Blanc FRA 39,11,3

2. Tony Sbalby FRA 41,13,9

3. Florent PERRIER FRA 41,14,1

42. Roman Kuczynski ČR 51,27,2

56. Jan Jirák ČR 54,10,4

62.Jaroslav Bánský ČR 54,19,8 + 1,00P

Ženy 4,9 km/1000m

1. Natascia Leonardi SUI 50,11,5

Espoar 4,9 km/1000m

1. Nicollas Bonnet FRA 44,58,7

20. Pavel Vondra ČR 1,04,17,9

Kadeti 2,8 km/650m

1. Aleix Pubill ESP 25,01,0

15. Radoslav Groh ČR 26,18,5 + 2,00P

24. Adam Brožek ČR 29,38,3 + 2,00P

Junioři 2,8 km/650m

1. Damiano Lenzi ITA 23,37,4

16. Jan Hepnar ČR 28,21,9

17. Sebastián Kantor ČR 28,23,4

18. Roman Jadamus ČR 28,26,4


Roman Jadamus


Roman Kuczynski


Štěpán Pleskač   [úpravy] 12:09 01.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Cesta Pro Lenku, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187879)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Obuti Maček 5b Vransko
Medvedek Pu 5b Vransko
Woodcraft 6+ Francká Hora
Trd Oreh 5c Vransko
Pestrna 5a Vransko
Nově komentované:
Operatore Ecologico 6C Chironico
Zen Boulder 6A+ Chironico
Il Succhio Selvaggio 7c Brojon
Nebraska 6b+ Bassilandia
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Sportovkyni pro život | Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1522 
 50 dní v divočině 
 1050 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1344 
 Andrea 
 1094 
 Ashima 
 897 
 Barkley Marathon 
 918 
 B.I.G. - světové prvenství 
 973 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 859 
 Gálfy - Horský život 
 819 
 Jak se staví ledovec 
 801 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1152 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 946 
 Lezci z Manína 
 973 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 859 
 Operace Nos 
 971 
 Plamen nikdy nezhasne 
 857 
 Pohlednice z konce světa 
 1091 
 Pomíjivost ledu 
 836 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 864 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 878 
 Rhapsodia Corcontica 
 862 
 Sama 
 1019 
 Šampioni zlatého údolí 
 949 
 S lyžemi v oblacích 
 1111 
 Tenaya Traverse Challange 
 940 
 Tenkrát na východě 
 1108 
 Velká alpská silnice - 73 
 892 
 Za oponou velehor 
 1084 
 Zápasník Dee Dee 
 942 
 Životní výprava 
 975 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.