LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
4.Trojan 11956
5.Štípek 11769
6.Stribrny 11750
Bouldry:
4.Novák 10853
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187612 cest
Nové přelezy:
Myself Not 8a+
Anticiclón 7c
Mischellin 8A+ tr
Ninja 8A
Zmrzlé Ram 7C+/8A
Zmrzlé Ram 7C+
Prouesse ( 7C+
L'Etrave 7B+
Super Vixe 8b
Da Zanca A 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Reakce šéfa ČHS na protest CVK proti integraci s ferratisty

Předseda ČHS Jan Bloudek reaguje na článek člena Centrální vrcholové komise proti integraci ferratistů, který vyšel na Lezci včera (13.7.2016):

"V zápisu z VV ze 27.6. byla „uplynulým obdobím“ myšlena doba od 7.1.2016 dále. Neboli období, kdy se problematika začlenění ferrat objevila v zápisu z VV naposledy.

7.1. jsme jasně deklarovali: „VV rozhodl, že problematika ferrat nebude zařazena na program VH, neboť zástupci tvůrců ferrat dosud nepředložili návrhy na možné formy spolupráce a není ani jasné, kdo je při případných jednáních má zastupovat. ..VV nechce celou záležitost řešit bez dostatečného časového prostoru pro diskusi o případných variantách..“ a od té doby skutečně žádné aktivity směrem k začleňování ferratistů neprobíhají.

I předchozí aktivity od konce října 2015 byly pouze výzvou k tomu, aby obě strany – ČHS i ferratisté zkusily společně uvažovat, jak by mohla případná spolupráce vypadat, co by přinesla a až poté by ji mohli členové případně schválit po debatě napříč ČHS na valné hromadě. K jakýmkoliv konkrétním krokům, které by mohly vést k začlenění feratistů je ale poměrně daleko, zejména proto, že po první informativní schůzce 31.10.2015 zůstal míč na straně ferratistů, kteří by nejdřív museli zformovat skupinu, která je v případné debatě bude zastupovat, k čemuž do dnešního dne nedošlo.

Můj osobní názor je, že rozumně nastavená spolupráce s ferratisty může být oboustranně užitečnější, než její bezvýhradné odmítání bez toho, že by se minimálně popsaly a zvážily možnosti, jak by spolupráce mohla vypadat. Myslím si, že více problémů přinese, když se s ferratisty budeme navzájem ignorovat, případně spolu bojovat o úřední povolení/nepovolení zamýšlených ferratových směrů, což by mohlo vést k těžko předvídatelným výsledkům. Nemyslím si, že by nám případná spolupráce s ferratisty mohla za stávající situace přinést nárust členů, ale mohla by pomoci k tomu, že místo vzájemné nevraživosti postupně přejdeme k rozumně fungující spolupráci – což by ale byl běh na delší trať. ČHS zde může nabídnout odborné zázemí, ke kterému má jako člen UIAA přímý přístup (UIAA se bezpečností ferrat zabývá) a pojištění, které ČHS má – ať už se jedná o automatické pojištění odpovědnosti či úrazu nebo o nadstavbové cestovní pojištění. Od ferratistů naopak očekáváme, že při plánování nových směrů budou s námi hledat shodu, aby nedocházelo k narušení existujících lezeckých cest – vzorem takové spolupráce může být např. OVK Jižní Čechy, kde existují dvě ferraty vybudované členem OVK a spolupráce je bezproblémová.

Jelikož je ČHS demokratický spolek, případnému začlenění musí předcházet debata, ke které zatím díky určitému organizačnímu váhání na straně ferratistů nemáme ani základní vstupy. Odmítavé stanovisko CVK registruji, chápu i některé důvody které za ním jsou, ale přesto si myslím, že pokud se ferratisté nadechnou ke společným  úvahám o možné spolupráci, měli bychom zvážit argumenty pro a proti v širších souvislostech a až pak rozhodovat.

Mrzí mě zbytečně útočný tón, který někteří členové CVK volí, aniž by nějaké věcné podklady k debatě ležely na stole. Ano, tady jsme jako VV udělali chybný předpoklad, že podklady pro debatu napříč ČHS získáme ještě před poslední valnou hromadou, což se nepovedlo – nikoli naší nečinností. Zareagovali jsme ale jasně deklarovaným přibržděním a téma ferrat pro nás v tuto chvíli není aktuální. Pokud by se něco pohnulo, předseda CVK o tom jistě bude mít jako člen VV potřebné informace z první ruky a jakmile by mělo dojít např. k diskusi o možných variantách, informace zveřejníme.

Honza Bloudek
předseda ČHS"

Honza Bloudek   [úpravy] 06:50 14.07.2016Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
Neznámí lezci ve 3. délce
Ostkante
 Databáze cest:
Všechny cesty (187776)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tierra Del Fuego 6a+ Galataria
Odos Pasigradous 5b Galataria
Espresso Shoot 5c Galataria
Racomelo 6a Galataria
Safari 5c Galataria
Nově komentované:
Melquiades 6b+ Lumignano
Orient Express 7b+ Lumignano
Ninja 8A Komínky
The Last World 8- Geyikbayiri
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: ? | Re: překlepy nevadí | smekám | Re: ? | Re: ? | masakr | Re: Druhá | Re: ? | Re: ? | ? |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (11)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (4)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1490 
 50 dní v divočině 
 1026 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1319 
 Andrea 
 1074 
 Ashima 
 882 
 Barkley Marathon 
 897 
 B.I.G. - světové prvenství 
 950 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 840 
 Gálfy - Horský život 
 798 
 Jak se staví ledovec 
 779 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1118 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 924 
 Lezci z Manína 
 951 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 838 
 Operace Nos 
 948 
 Plamen nikdy nezhasne 
 840 
 Pohlednice z konce světa 
 1071 
 Pomíjivost ledu 
 814 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 844 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 858 
 Rhapsodia Corcontica 
 841 
 Sama 
 998 
 Šampioni zlatého údolí 
 928 
 S lyžemi v oblacích 
 1084 
 Tenaya Traverse Challange 
 922 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 872 
 Za oponou velehor 
 1064 
 Zápasník Dee Dee 
 920 
 Životní výprava 
 950 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.