LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
17.Danda 10908
18.Vlk 10868
19.Novák 10756
Bouldry:
17.Indrák 10100
18.Stráník 10081
19.Nespoutaný 10050
Hory:
15.Procházková 3970
16. 3908
17.Sukačová 3810

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5819 lezců
1186973 cest
Nové přelezy:
Tobogán 7C
Ostravský 7C
Bořek Stav 7C
Mandragora 8A
Winterpleš 7C+/8A
The Guaran 7C+
Všemocný 8A+
Per Voi Vo 7b+
Prigionier 7b+/7c
Bertoli 7b+

Stěny
Pajkland - Olomouc
Loděnice FTVS - Praha 7
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Praha 2
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Labák - bouldry

Tak tady máte pár informací o bouldrování v Labáku a okolí.Už v minulém tydnu jsem se jel podívat na nově vznikající oblast Tisá-Modřín,zde pod Rajskou věží a v okolí je spousta balvanu.Dost mě to tu překvapilo,na naše poměry celkem dobré bouldry,přirovnal bych to Ostaši.Místní zde zatím udělali něco kolem 40 boulderu do asi 7A Fb,vznikají a budou vznikat další i těžší věci.Potom v pátek(10.5)jsem vyrazil do Labáku,tentokrát ne na pravý břeh(kde se nchází většina kvalitních boulderu),ale na levý,pokusit se objevit něco nového.Nejprve jsem se šel podívat na již Jirousem popisované kameny(bouldr se čtyrma dírama),něco jsem vylezl a šel dál po cestičce směrem k všži Otec,pochvilce je vpravo vidět balvan se střechou(název-Bouda).Nejprve bylo třeba očistit výlezy od mechu a jehličí a také dopad od větví a kamenů,vznikly tu dva problemy:Křup 5C,vede levou hranou převisu po dírkách a výlez na poličku.Hellboy 7A+,vede středem stropu(nástup je z lišty).Pak jsem šel k již známému bouldru El kono,od něj sem se vydal po cestě směr Labská panna a po asi dvěstě metrech je vpravo vidět převislý blok(název-Skřet),znova mě čekala čistící práce,pak jsem vylezl Comics 6B,nástup je z šikmé římsy u levé hrany,vzhůru do trhliny a podél ní vpravo a výlez plotnou.V sobotu se sem vracím a vylezu Sláine 7C,nástup je také z římsy,ale jde se přímo přes mělkou díru apřímo nahoru.Tak to je vše,ještě kPravému břehu,nejvíc boulderů je mezi věží Koruna jeskyně a Čihadlo,nškolik desítek problémů až do 8B.Takže nezbývá než přijet a zkusit.Čus.

Čermy   [úpravy] 13:51 13.05.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Díky za info..
Ahoj Martine, díky za informace kterých je stále velice poskrovnu. Hodně by ale pomohla mapka. Včera jsem byl ve Žlebu a Boudu jsem bohužel nenašel. Nevíš jestli je někde nějaký nákres polohy jednotlivých boulderů ke stažení?
Jinak gratuluji k pěkným výkonům. Objevíš se na srazu horolezců v Roklici (31.5. - 2.6.)?
Zapsal: Doktor, 09:15:43 15.05.2002
 O nákresu nevím
v Roklici se pravděpodobně objevím,Bouda je pod Gilotinou asi 50metrů.
Zapsal: Čermy, 11:27:39 15.05.2002
 Dobrý...
Paráda - zase bude co zkoušet!
Vivat Bouldering!
Zapsal: Ondra, 15:12:49 15.05.2002
 Kniha u Kosti
Ahoj!
Možná by bylo řešení zakreslit polohu "Labáckejch" boulderu do knihy, která visí v restauraci u Kosti v Dolním Žlebu. Zapisují se do ní prvovýstupy a většina lezců ji bere jako nejaktuálnějšího průvodce...
Zapsal: Houba, 15:44:24 15.05.2002
 Dotaz
Martine, když už jste zmínili sraz horolezců v údolí Roklice - jsou také tam nějaké bouldery?
Zapsal: Kaskoš, 07:59:15 16.05.2002
 Dobrej článek..
Dobrej článek, Čermy! Jen víc a houšť! Bodnul by ucelenej průvodce po boulderových oblastech ČR.
Zapsal: Pišta, 10:33:22 16.05.2002
 Trochu jsem to popletla!
Trochu jsem v komentáři přehodila název a jméno.
Mělo se to jmenovat Bělá a v Zapsal: mělo být Jana.
(Nebyl to anonym...)
Zapsal: Jana, 12:31:39 16.05.2002
 
Nazdárek boudristi mám pro vás čislo jednoho typana ,kterej bydlí v Tísí a zajímá se výhradně o bouldering(a o pěstování konopí) v okolí Tisí a těd prý v Modříně.tak pokud někdo chcete průvodce po našich boulderech tak mu zavolejte 0737428259 jmenuje se Jarouš Ježek a řekněte mu že vás posílá Ondra z Ústí
Zapsal: ondra B., 14:13:24 16.05.2002
 RE: Ondra B.
Dobrý info! Vidím, že Jarouš ví nejen o boulderech, ale i o povolených pomůckách pro takovou super lezecí seanci... :o)
Zapsal: Savec, 06:50:16 17.05.2002
 Zabilkův sraz
Ahoj všem příznivcům boulderingu a lezení vůbec! Dovoluji si připomenout, že dnes (17.5.) začíná v Labském údolí již 37. ZABILKŮV SRAZ HOROLEZCŮ. Jako každý rok, i letos v bivaku pod Vojtěchem.
Bouldry i občerstvení je zajištěno! Takže ahoj v lezeckém ráji…
Zapsal: Houba, 07:02:06 17.05.2002
 :-)))
Vzhůru do Labáku!!
Zapsal: , 07:07:44 17.05.2002
 Zabilkáč
Prosím vás dotaz je Zabilkáč od 15.5. nebo jsem ho uš prošvihnul
Zapsal: Bivoj, 19:57:14 14.05.2009
 qylnnKPsuKXvqZT
nOhgtb Really informative blog article.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: lTrKuaxLGhDMMyj, 21:07:03 19.12.2013
 uusIAbck8gbv
Ahoj, take9 se mi ledbed bedlfd šeředk:-) Kamare1dka větvičky zapedchla do zeminy a přiklopila zavařovaced lahved a vypěstovala si tak šeředk i růžičky. Za pokus by to ste1lo:-) ahoj Zuzana
Zapsal: r3BiZtUn, 05:59:39 15.07.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Schlaraffenland
Thor´s Hammer, 10-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187720)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tobogán 7C Rusava
Canal Inattendu 7a+ Bavella
Raptus 6b+ Taormina
Bella Pasca 6a+ Modica
50 Sfumature Di Roccia 7c+ Modica
Nově komentované:
Jeef 7b Bavella
Charlie Brown - Grill. Var. 7 Pian Della Paia
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Duchessa 5c+ Parete Dimenticata
Le Dos De L´elephant 6b+ Bavella

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (4)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1476 
 50 dní v divočině 
 1015 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1299 
 Andrea 
 1058 
 Ashima 
 867 
 Barkley Marathon 
 888 
 B.I.G. - světové prvenství 
 935 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 827 
 Gálfy - Horský život 
 786 
 Jak se staví ledovec 
 768 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1101 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 911 
 Lezci z Manína 
 931 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 826 
 Operace Nos 
 932 
 Plamen nikdy nezhasne 
 826 
 Pohlednice z konce světa 
 1056 
 Pomíjivost ledu 
 799 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 836 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 838 
 Rhapsodia Corcontica 
 825 
 Sama 
 988 
 Šampioni zlatého údolí 
 919 
 S lyžemi v oblacích 
 1067 
 Tenaya Traverse Challange 
 901 
 Tenkrát na východě 
 1068 
 Velká alpská silnice - 73 
 863 
 Za oponou velehor 
 1047 
 Zápasník Dee Dee 
 898 
 Životní výprava 
 932 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.