LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187479 cest
Nové přelezy:
Super Vixe 8b
Da Zanca A 7c
Red Honey 7b+
Chronologi 7b+
Red Honey 7b+
Lovec Perá 7C+
Lovec Perá 7C
Cyborg 7c+
Sofia 9+
Manson 8A

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Karlovy Vary
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Srbárna - základna pro lezce za symbolický peníz

tip

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna - pouták (small)Příběh, jak vznikla základna pro lezce v přípražské vápencové oblasti Srbsku, je tak trochu řekněme nevšední.  Již loni jeden nadšenec - říkejme mu třeba Roman získal možnost využívat krásný starý barák 100 metrů na cestě před skalami.

Věnoval nejnutnějším úpravám značnou část svého volného času i peněz a otevřel ho k dispozici lezcům jako lezeckou klubovnu Srbárna. Ale pár měsíců po otevření Srbárnu postihla povodeň. Hladina dosahovala až do patra a na dalšího tři čtvrtě roku byly dveře do klubovny zavřeny. Letos před prázdninami se mu podařilo vše vyčistit, znovu vymalovat a opět vybavit, a tak se lezcům, ale i jiným potřebným otevřela možnost najít základnu, při nepřízni počasí, domluvit si ubytování pro partičku lezců, případně využít pozemek za domem k postavení stanu, no a třeba i domluvit akci se sudem piva. Vše za vskutku symbolické ceny okolo 10 Kč (slovy deseti korun českých) na osobu a noc přespání. (Pivo by mohlo být za 10 až 15 Kč za půllitr.)

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Pro různé lezecké, vodácké, cyklistické či jiné podobné sešlosti je na základně kapacita asi 40 míst na spaní ve spacácích na karimatkách v podkroví a 40 míst k sezení v klubu s barem. K dispozici je též pokoj s postelemi pro 3 až 4 osoby s topením a lednicí, v baráku je WC a sprcha s teplou vodou. Dále úschovna kol a lodí. Vedle na pozemku je místo pro pár stanů, po domluvě zde mohou horolezci zaparkovat auto. Provoz klubovny je omezen počasím, protože zde zatím není topení, tak je reálné se domlouvat na akce tak do konce listopadu nebo od konce března.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Roman vysvětluje, : "Je to myšlenka poskytnout něco a nemyslet přitom jenom na peníze a zisk, ale nesmí se to zneužít, je to pro členy ČHS, pro lezce, ale i pro bajkaře, pro kánoisty..." Potýká se trochu s malým zájmem, a tak dnes už netráví celé dny čekáním na návštěvníky, ale radši vyrazí třeba na kolo, za lezením do jiné oblasti, případně mimo ČR.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Je třeba se s ním dopředu domluvit. Kontakt a přesnější podmínky jsou na jeho stránkách www.srbarna.cz Nabízí kapacity především oddílům k jejich lezeckým akcím, které chce obeslat mailem dle kontaktů v databázi na webu ČHS. V podstatě, ale neodmítne nikoho, kdo se na něj slušně obrátí v předstihu a bude zrovna volno.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Web: www.srbarna.cz


Standa   [úpravy] 07:48 18.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Srbárna - základna16:20:44 08.09.2017
Zdar, nevíte, jestli Roman ještě funguje? Je možné, zde na Srbsku domluvit nějakou akci? případně tel. kontakt na Romana? či jiné prostory?

Díky za tip Jura
juraodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187765)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L'ora 7b Nago
Cyclops 6a+ Valle Aquila
Variante Sinistra 5c Valle Aquila
Il Ferrante 6a Monte Sordo
Lovec Perál Low 7C+ Píla
Nově komentované:
The Last World 8- Geyikbayiri
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1024 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1310 
 Andrea 
 1071 
 Ashima 
 880 
 Barkley Marathon 
 895 
 B.I.G. - světové prvenství 
 947 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 838 
 Gálfy - Horský život 
 793 
 Jak se staví ledovec 
 775 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1114 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 921 
 Lezci z Manína 
 944 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 944 
 Plamen nikdy nezhasne 
 836 
 Pohlednice z konce světa 
 1065 
 Pomíjivost ledu 
 810 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 851 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 994 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1079 
 Tenaya Traverse Challange 
 914 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1058 
 Zápasník Dee Dee 
 915 
 Životní výprava 
 946 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.