LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hoď lano. ...ne celý!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
19.Novák 10756
20.Kalvas 10684
21.Svoboda 10674
Bouldry:
19.Nespoutaný 10050
20.Břicháček 10028
21.Šípek 10000
Hory:
22.Rojko 3282
23.Nešvera 3129
24.Slavíček 3060

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187605 cest
Nové přelezy:
Myself Not 8a+
Anticiclón 7c
Mischellin 8A+ tr
Ninja 8A
Zmrzlé Ram 7C+/8A
Zmrzlé Ram 7C+
Prouesse ( 7C+
L'Etrave 7B+
Super Vixe 8b
Da Zanca A 7c

Stěny
Spolkový dům - Vlašim
Singing rock caffé - Vysoké Tatry
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HANIBAL - Praha 2
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček vyráží do Nepálu dokončit výstup na šestitisícovku

Mára Holeček vyráží tento víkend do Nepálu, aby zde se Zdeňkem Hákem zkusil dokončit prvovýstup stěnou na šestitisícovku. Je ta stěna, kterou se Mára loni zkoušel vylézt loni s Jánem Smoleňem. Mára to uvedl v dnešním rozhovoru na webu Lidovky.cz

"Teď o víkendu odlétám do Nepálu. Nejdříve na tři týdny na klasický trek se svými dvěma kamarády. Pak tam za mnou přijede Háček (Zdeněk Hák), se kterým jsme vylezli na Gašerbrum. Zkusil bych tam dodělat to, co se mi nepovedlo minulý rok. Vylézt takový bezejmenný kopec, menší šestitisícovku, což je na Himálaj relativně nízká hora. Ale je to nádherný kopec a navíc ta stěna je nevylezená. Loni jsme dostali na zadek, protože mému tehdejšímu parťákovi Smolovi (Ján Smoleň) nebylo v pěti tisících dobře," uvedl Mára.

Loni se se Smolem  pokoušeli o prvovýstup na Kyazo Ri (6186m) v Nepálu. Po 800 metrech lezení to museli otočit kvůli Smolově zdravotnímu stavu. Měl velké žaludeční problémy a pravděpodobně výškovou nemoc. (Psali jsme zde: Mára Holeček a Ján Smoleň to museli na Kyazo Ri (6186m) ukončit)

V obsáhlém rozhovoru Mára mj. upřesňuje další plány. V červenci se chystá na jižní rupálskou stěnu Nanga Parbat, a to s Tomášem Petrečkem.

Viz:

Holeček se opět chystá do Nepálu. ,A Jarošovi jsem navrhl zakopání válečné sekery‘


sth   [úpravy] 11:04 28.04.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hezky07:16:43 29.04.2018
Držím palce chlapy. Ahoj.
Radekodpovědět 

 Borec09:58:34 29.04.2018
Taky držím palce!
M.odpovědět 
 Re: Borec16:50:31 15.05.2018
Já já já jenom jáááá...
:-Dodpovědět 

 Radek Jaroš16:19:58 15.05.2018
"Slíbil jsem mu, že na něj nebudu útočit, pokud si nebude připisovat něco, co mu nepatří."
Máro, hlavně aby se něco takového nestalo tobě, nejlepší český horolezče, s nejlepšími výkony a nejtěžšími cestami.
Petraodpovědět 
 Re: Radek Jaroš15:42:37 16.05.2018
Tak hlavne s tymi jeho M7 v 8000 metroch :-). Je to pre mna fakt zufalec a otrok nalepiek energetickych napojov na helme.
Michalodpovědět 
 Re: Radek Jaroš17:29:02 16.05.2018
No jo, zneuznaly zaslouzily umelec Mara Holecek bojuje zuby nehty proti lidem u kterych si usmyslel, ze zasluhuji mensi pozornost nez ma on. Zazralo se to pod kuzi a ne a ne to se toho zbavit. Je to skoda. Prijde mi, ze tim podkopava sam sebe. Obzvlast v kontrastu s tim jak dramaticky vse co zaziva prezentuje a nevaha do klasy zapocitavat i vysku a nezmary pocasi. Mel by se zamerit vice na sve vykony.
odpovědět 
  Re: Radek Jaroš07:39:33 17.05.2018
jděte si komentovat bulvár do bulváru, bulvy..
odpovědět 
   Re: Radek Jaroš09:10:10 17.05.2018
Pokud Máru, Resche, ČHS...bude lezec prostorem podporovat a nevyváží těmi z druhé strany, nemůže být dle mého názoru řeč o jakémkoliv prospěšném mediálním konání směrem k výchově a morálce.
Máru jsem na jeho jedné obživné školní přednášce zažila, děti oči navrch hlavy, jak vůbec může někdo tak udatný být natolik hodný, že si udělá na dětičky čas. Mára blahosklonně vylíčil své (kolegů nikoliv, ti tam přeci nebyli, to je jasný) zásluhy o rozvoj nejlepšího horolezectví na světě a dětem zkreslil představy o lezení...když se jedna jediná uvědomělá žačka přihlásila s trefným dotazem, byla rychle umlčena, tytyty, to se nedělá takhle se Máry ptát... Máro, aspoň ty děti neblbni, je to nefér...morální nepevnost si posiluj na těch, co už se dokáží sami rozhodnout, zda pindáš či nikoliv
Petraodpovědět 
    Re: Radek Jaroš10:40:28 17.05.2018
Když odečtu veškerou mlhu, kterou zákonitě musí vypouštět ti, co se živí vyprávěním příběhů, a ponechám fakta, tak přínos Máry k českému výškovému horolezectví je nezpochybnitelný. První a jediný prvovýstup na osmitisícovku alpským stylem (s Háčkem), s tím se u nás nemůže nikdo srovnávat. Taky je první náš výškový horolezec, kterého vzala světová firma do svého profi teamu.
Prvovýstupy vždycky platí víc, než opakování normálek.
Petrodpovědět 
   Re: Radek Jaroš12:15:41 17.05.2018
Proc? Jo ja zapomnel, zde se trpi jen jedna strana komentaru. Podobna tem tvym jako si prave predvedl..
odpovědět 

 Marek Holeček12:42:15 17.05.2018
Mára je výborný horolezec a lezec. Prokázal to mnohokrát a snad o tom nemůže být pochyb. Hlavně jeho drive je obdivuhodný. To že způsob jeho sebeprezantace mnohým vadí a irituje je naprosto chápu. Nicméně to nemění nic na tom, že horolezec je výborný.
odpovědět 
 Re: Marek Holeček21:36:33 19.05.2018
Ale prasi v sedmach na Hrubici :D
odpovědět 

 Foto dne:
Neznámí lezci ve 3. délce
Ostkante
 Databáze cest:
Všechny cesty (187773)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Racomelo 6a Galataria
Safari 5c Galataria
Stone Bakery 5a Galataria
Camilla The Chicken 6b+ Leonidio
Prouesse (assis Droite) 7C+ Fontainebleau
Nově komentované:
Melquiades 6b+ Lumignano
Orient Express 7b+ Lumignano
Ninja 8A Komínky
The Last World 8- Geyikbayiri
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: překlepy nevadí | smekám | Re: ? | Re: ? | masakr | Re: Druhá | Re: ? | Re: ? | ? | Re: Inu |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (10)
MČR v boulderingu (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (4)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1490 
 50 dní v divočině 
 1026 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1319 
 Andrea 
 1073 
 Ashima 
 882 
 Barkley Marathon 
 897 
 B.I.G. - světové prvenství 
 950 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 840 
 Gálfy - Horský život 
 798 
 Jak se staví ledovec 
 779 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1118 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 924 
 Lezci z Manína 
 949 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 838 
 Operace Nos 
 948 
 Plamen nikdy nezhasne 
 840 
 Pohlednice z konce světa 
 1071 
 Pomíjivost ledu 
 814 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 844 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 858 
 Rhapsodia Corcontica 
 841 
 Sama 
 998 
 Šampioni zlatého údolí 
 928 
 S lyžemi v oblacích 
 1084 
 Tenaya Traverse Challange 
 922 
 Tenkrát na východě 
 1080 
 Velká alpská silnice - 73 
 872 
 Za oponou velehor 
 1064 
 Zápasník Dee Dee 
 920 
 Životní výprava 
 950 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.