LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
36.Novotná 10265
37.Reich 10254
38.Hyžný 10235
Bouldry:
36.F 9278
37. 9206
38.Jeliga 9203
Hory:
10.Nešťák 5095
11.Hlahulek 4639
12.Šuraba 4132

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5820 lezců
1187352 cest
Nové přelezy:
Cyborg 7c+
Sofia 9+
Manson 8A
Alcatraz 8b+
Zabranjena 7c
Montse La 7c
Návštěvní Xb
Brothers - 7b
Bar Mario 7b
Fuga Di Sa 7b

Stěny
Boulder club - Zákupy
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecká stěna Harcov - Liberec

Prodejny
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sambar Speed 2010

závody ČP rychlost

mala4. ročník závodů v Kladně se koná o víkendu 4.-5.9.2010.

I letos jsme se rozhodli uspořádat jeden ze závodů ČP v lezení na rychlost na nejvyšší venkovní lezecké stěně u nás, což jistě víte z kalendářů závodů. Profilem a délkou trati (hlavní závod s převisem) jde podle ohlasů závodníku o nejnáročnější závody na rychlost.

V sobotu proběhne závod dospělých, v neděli mládež. V letošním roce je to 2. český pohár pro dospělé a 4. český pohár mládeže na rychlost. Cesty postaví Martin Jungling a nedělní závod odpíská Lumír Návrat.

Co je nového:
V sobotním závodu dospělých zvedáme finanční odměnu, přidáváme také závod tříčlenných týmů (smíšené, kritérium je celkový nejnižší čas celého týmu). Z nedělního open závodu je letos ČP dětí a mládeže.

Propozice:
 Speed2010 - propozice

Akci podporují a sponzorují:
Český horolezecký svaz, Sambarsport, SOŠ a SOU u Hvězdy Kladno, Marmot, Saltic, Asolo, Singing Rock, Rejoice, Tilak, Ekofrukt Slaný, Veseta Kyšice a Dr.Oetker.

odmeny

odměny

foto by © Michal Vlček


Těšíme se na závodníky i diváky!

Zdroje:

Kalendář ČHS, pravidla,...

Stránky závodu speed.sambar.cz



Martin Tučka   [úpravy] 10:44 24.08.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nebude problém?21:05:03 24.08.2010
Závodníci, kteří budou startovat v rámci ČP dospělých, (jedná se o mládež - holky od ročníku 1994) by pak ale neměli startovat druhý den mezi mládeži, protože lezou stejnou trať 15 m jako ženy. Bylo by to celkem nefér vůči těm holkám, které se ČP dospělých nezúčastní, nebo se ho ani nemohou zúčastnit pro věk - ročník 1995. Myslím, že vhodnou variantou by bylo, aby v sobotu ženy lezly také trať 24 m jako muži, protože tuto trať mládež druhý den nepoleze, takže nikdo ji nebude mít nacvičenou z předchozího dne. Když jsou oba závody prezentovány jako ČP, tak si myslím, že by nikdo neměl být zvýhodněn. Pokud se ale pletu, a mládež a ženy polezou na naprosto jiných tratích, tak vše beru samozřejmě zpět. :-)
Martinodpovědět 
 Re: Nebude problém?21:18:26 24.08.2010
Teď jsem se lépe podíval na kategorie a v podstatě se jedná pouze o kategorii holek 1993 - 1994. Pokud bude trať pro tuto kategorii stejná s tratí žen, tak ta, která se zúčastní závodu v sobotu, by pak měla značnou výhodu před těmi, co se zúčastní pouze ČP mládeže v neděli.
Martinodpovědět 
 Re: Nebude problém?21:24:35 24.08.2010
Nevim tedy jak presne to má Martan tento rok vymyšlené,ale ta 15m cesta je vlastne jen část té 24metrové. A to že ženské lezou tu kratší má na Kladně své opodstatnění. Nicméně chápu o co jde, například na závodech v Novém Boru,tomu bylo zase naopak. Podle mě by v tomto případě měl závodník zvážit,zda che závodit za dospělé nebo mládež,dle potřeb a uvážení. Je opravdu znát když si člověk cestu alespon jednou zkusí. Možná by na to chtělo myslet do budoucna v pravidlech, nyní jde spíše o dohodu. Naprosto regulérně by měla mít kategorie dospělých a mládeže zcela odlišné cesty, na obtížnost se to nikdy dohromady neřešilo,ale je potřeba to opravdu minimálně do budoucna poladit.
Jirka Svachaodpovědět 
  Re: Nebude problém?21:57:33 24.08.2010
Podle mě to ale musí být v rozporu s pravidly ČP, protože přece nemůže být žádný závodník před jiným závodníkem v rámci ČP nějak zvýhodněn! Je to úplně stejné, jako kdyby na ČP dospělých v kat.žen se v obtížnosti lezla stejná cesta jako druhý den na ČP mládeže. Jestli se něco podobného dělo v Boru, tak takový závod měl být správně anulován, nebo jej nepočítat jako ČP! Takový závod je pak jen místním závodem a ne ČP! Možná, že trať 24 m je pro ženy moc náročná, ale je to určitě lepší řešení, než lézt stejnou trať jako mládež. Anebo by pak závodníkům nemělo být dovoleno lézt mezi mládeži, pokud polezou mezi dospělými.
Martinodpovědět 
   Re: Nebude problém?08:22:30 25.08.2010
Toho bych se nebál. Mládež má v sobotu závody Českého poháru v Jičíně - takže kdo umí lézt tak bude tam.
Míra Dosedělodpovědět 
   Re: Nebude problém?09:24:47 25.08.2010
Díky za námět. O kategoriích vím, pro děti a mládež jsou věkové skupiny dané. Za dospělé je nejdříve možno závodit od 16 let. Profil stěny se osvědčil, čili cesty musí být jiné.
Ženy u nás dříve běhaly také převis, ale je to celkem záběr, zvlášť v dalších kolech a naším cílem je zábava a né mučení. Loni jsme jim to tedy zkrátili a přesto si dvě finalistky pak ještě ihned po finále chtěli zkusit tu chlapskou, kde daly hoodně slušý časy. Čili závod je lezitelný a ještě se dá přidat - ideální stav. Nějaké ty větší závody, i na rychlost se u nás konaly ještě před tím, např. z fotek okolo roku 2001 to vypadá, že ženy to lehčí neměly;)
martanodpovědět 

 Foto dne:
Schlaraffenland
One Piece, 11-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187754)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Manson 8A Brione
Alcatraz 8b+ Massone
Presidiaria 6a+ St. Llorenc De Montgai
Stenghel/Grill 6+ Pareti Del Sarca
Melinda 6a Coste Dell Anglone
Nově komentované:
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Ve Stínu Gilotiny 10- Hlubočepské Plotny
Jaxe Menuju? 8+ Hlubočepské Plotny
Malá 11 9/9+ Hlubočepské Plotny

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Staré lano/oplet | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Messner o Messnerovi | Messner o Messnerovi | Re: Inu | Re: Komunita horolezců výstup neuznává | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Inu | Re: Jurčenko | tvrďáci s tou klasifikací |

 Kde to vře:
MČR v boulderingu (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (2)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva | La Sportiva Miura 41 | Expediční péřovka Montura Himalaya 2.0 | postupové jištění | Scarpa F1, vel. mondo 300 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1485 
 50 dní v divočině 
 1024 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1310 
 Andrea 
 1069 
 Ashima 
 878 
 Barkley Marathon 
 894 
 B.I.G. - světové prvenství 
 946 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 837 
 Gálfy - Horský život 
 792 
 Jak se staví ledovec 
 774 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1112 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 920 
 Lezci z Manína 
 943 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 835 
 Operace Nos 
 942 
 Plamen nikdy nezhasne 
 834 
 Pohlednice z konce světa 
 1063 
 Pomíjivost ledu 
 809 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 840 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 850 
 Rhapsodia Corcontica 
 837 
 Sama 
 993 
 Šampioni zlatého údolí 
 926 
 S lyžemi v oblacích 
 1079 
 Tenaya Traverse Challange 
 914 
 Tenkrát na východě 
 1078 
 Velká alpská silnice - 73 
 871 
 Za oponou velehor 
 1057 
 Zápasník Dee Dee 
 911 
 Životní výprava 
 946 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.